Салмонела

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
София
Posts: 7
Joined: Sat Feb 28, 2009 1:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Салмонела

Postby София » Sat Feb 28, 2009 2:04 pm

Здравейте:)
Онзи ден изписаха сина ми от инфекциозна болница с диагноза салмонела.
За съжаление,не успях да разбера каква точно е салмонелата,но там пи Нелидикс пет дни.
Казаха ми че това е напълно достатъчно,и че повече хапчета няма да пие.Ще пази диета и ще носим фекални проби за резултати.
Обясниха ми че организма се самоизчиствал от само себе си.
Колко горе долу трябва да се чака....,на есен трябва да е предучилищна,а аз съм толкова притеснена дали ще се оправи.
Моля ако някой има познания нека да пише.
Ще чакам.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 28, 2009 7:30 pm

Вижте тази тема:

Подробно е писано.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

София
Posts: 7
Joined: Sat Feb 28, 2009 1:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby София » Sat Feb 28, 2009 11:02 pm

Да..,вярно че е писано,мерси все пак.
А с кои телесни секрети се отделя бактерията докато се изчиства:само във фекалиите или и в слюнка,урина идр.
Питам,защото имам и по-голямо дете което в момента не е с нас,но трябва да си го прибера защото е ученик и трябва да го водя на училище.
Как да не допусна да се зарази и той?
Всичко се лъска и мие по хиляда пъти на ден,само дето не я пия тая белина :?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 28, 2009 11:16 pm

Много радикални мерки сте взели с белината. Може да попитате в аптеката за някое дезинфекционно средство за медицински повърхности на неалкохолна основа.

Предава се през устата. Може и със слюнка, да.

Да се хранят временно с различни прибори и е добре да разберете източника на инфекцията - най-често мляко, сметана, яйца, месо. Реално няма някакви специални мерки, извън тези, които вече правите.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

София
Posts: 7
Joined: Sat Feb 28, 2009 1:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby София » Sun Mar 01, 2009 12:24 am

Да,както се и опасявах,голяма борба ще бъде :?
Колкото до източника на инфекцията,не знам от къде да почна...
От продавачките в магазините които работят без реални здравни книжки:не е тайна,че срещу определена сума се сдобиваш със здравна книжка,за която иначе ''много се чака"
:evil:
Или от работниците във сферата на производството на хранителни продукти,които най-вероятно се сдобиват с книжките по горе описания начин.


Или от служителите на ХЕИ,които "винаги има за какво да се хванат по отношение на хигиената,но като почерпиш нещо,вече няма."



Не изключвам също и варианта мишки или болни домашни любимци(ако има естествено такава възможност,а аз предполагам,че има.До колкото знам почти всички домашни животни боледуват от салмонели)

Или от кокошките на свекърва ми на село,която бог знае от кой ги купува,без здравни сертификати или каквото и да било подобно по селските пазари.......Където пак ХЕИ не си е на мястото според мен.



В този случай,възможно ли е 5 човека да ядат една и съща храна(ако източника на заразата е нещо готвено в къщи) и само един да се разболее?
Инкубационния период на това заболяване как варира, и има ли нещо общо с количеството на погълнати бактерии спрямо възрастта и теглото на човека?Т.е. ако например един възрастен човек изяде парче салам или яйце със салмонелни бактерии,има ли вероятност те да не го разболеят,но същото количество от тази храна да разболее дете на 5 години.?

Може би много въпроси станаха,но се опитвам да разбера как така при обща консумация само един прояви симптоми на салмонела(на 19февруари) и до днес няма друг болен,поне не видимо.Другата седмица ще се пускат фекални проби на всички членове на семейството и ще стане ясно окончателно предполагам...

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sun Mar 01, 2009 2:00 pm


София
Posts: 7
Joined: Sat Feb 28, 2009 1:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby София » Mon Mar 02, 2009 11:44 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Mar 05, 2009 6:33 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

София
Posts: 7
Joined: Sat Feb 28, 2009 1:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby София » Fri Mar 06, 2009 9:47 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Mar 13, 2009 2:11 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Илияна
Posts: 1
Joined: Sat Mar 21, 2015 10:55 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Салмонела

Postby Илияна » Sat Mar 21, 2015 11:03 am

Здравейте.

Дъщеря ми, на 3г и 9м преболедува салмонела за втори път (първият беше през 2012г). Този път беше група Д. Въпроса ми е как да я подготвя за градина относно храната- вече яде почти всичко. Лекарите ми казаха да не й давам прясно мляко и яйца, кисело може. Хапна от киселото и нямаше проблем. Проблема е, че при това боледуване освен салмонела имаше и ротавирус, а след втория можело да се развие лактозна непоносимост. Съмнявам се, че в градината ще готвят специално за моето дете и ще се съобразят с този факт. Та, как по най-щадящ начин мога да й дам яйца и прясно мляко? В понеделник- на 23,03 ще е на градина. Освен това не е яла боб, леща, грах, царевица, както и сладко, а понякога им дават за следобедна закуска филия с течен шоколад. Предишният път влязохме повторно в болница поради неправилна диета- не искам пак да стане така. Моля за съвет и рецепта :)

Поздрави,
Илияна Апостолова
Варна

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Салмонела

Postby Bulgaricus » Sat Jun 06, 2015 1:47 am

8.6. Запитванията трябва да за изчерпателни и да съдържат, независимо за какво става дума следните параметри: пол, възраст, тегло, височина, познати алергии и други приемани медикаменти. Запитвания, без тези параметри могат да останат без отговор.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests