Рак на белия дроб

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

deizy13
Posts: 1
Joined: Mon Nov 18, 2013 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Рак на белия дроб

Postby deizy13 » Mon Nov 18, 2013 1:16 pm

Здравейте,
моля за съвет.
Става въпрос за баща ми, след една продължителна кашлица му направиха снимка на белите дробове и на нея се оказа, че има голямо петно на десния бял дроб в долната му част. Вкараха го в окръжна болница в София за установяване. Направиха му скенер и се оказа туморно образувание с лезии на черния дроб и бъбрека. Боли го дясното рамо и отзад от дясната страна на ребрата месото сякаш е смукнато навътре. Броят се ребрата, а от другата страна си е нормално. Отслабнал е доста. Препоръката на лекуващия лекар е бронхоскопия в Св. София.
На 69г. е и баща му и брата на баща му починаха от същото. Към кой онколог ще ми препоръчате да се обърна? Моля за спешен отговор. Нямаме време за губене, макар, че всички лекари от вътрешно отделение са скептични. Вие какво мислите?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Рак на белия дроб

Postby Bulgaricus » Mon Nov 18, 2013 10:10 pm

Здравейте!

Не мога да коментирам, без да съм видял епикриза. За съжаление не мога да Ви препоръчам лекари, защото от скоро живея в България и то във Варна.

Само във Варна в Св. Марина се прави т.нар. PET скенер, чрез който с радиоактивна глюкожа могат да се визуализират всички ракови образования в човешкото тяло.

Попитайте онколог, на когото имате доверие, дали това изследване в този случай има смисъл.

Поздрави
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

mliivtv
Posts: 1
Joined: Thu Jun 15, 2017 12:02 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Рак на белия дроб

Postby mliivtv » Thu Jun 15, 2017 12:30 pm

Здравейте, леля ми е с рак. Лекува се в София. Изпадна в депресия, млад човек е имам и деца.
Имам огромна молба, търсим лекарството ТАРЦЕВА 150мг. тъй като в момента ще премине на комисия за отпускане за втори път, но забавянето е доста, а пък не искаме да прекъсва лечението.
Много ще съм Ви благодарна ако някой може да услужи от лекарството.

bunny93
Posts: 1
Joined: Mon Nov 06, 2017 3:22 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Рак на белия дроб

Postby bunny93 » Mon Nov 06, 2017 3:27 pm

Здравейте, май месец 2016г. баща ми беше диагностициран с тумор на сливицата отляво, който е обхванал и други части от устната кухина. Отидохме в 1 - ва Градска при проф. Павлов, завеждащ УНГ. Операция, лъче - химиотерапия малко и всичко беше наред. Август може би, при контролен преглед доктора видял някаква раничка в устата му и искаше биопсия. Взе я и се оказа, че всичко е наред. До февруари 2017 когато при контролен скенер виждат нещо капсуловано на белия дроб отляво. Шока и страха ни бяха още по големи. Пълен ад! Започнаха да се търсят хирурзи и тн. ВМА казваха отворена операция, а в МБАЛББ СВ“ София щадяща операция - ВАТС. Баща ми беше много уплашен и като всеки нормален човек избра ВАТСА при един от най - добрите (уж) гръдни хирурзи - проф. Данаил Петров. Цялата процедура трая 15 минути за доста пари, но това не беше важно, все пак става дума баща ми! В операционната са били Петров и някакъв младок на около 30 год. Семков. ВАТСА е извършил Семков. Тумора на баща ми беше отзад и имало срастване с гръдната стена. Бил 3 см, но капсуловано и точно в началото, с реални шансове за оздравяване. Трябваше да го отстранят, но не успели и вместо да не го пипат, решили да си вземат биопсия без да питат дали сме съгласни. Цялата работа беше да го махнат, ако не могат да не пипат. Казаха, че ще има отворена операция след седмица. Ден или два преди операцията (беше неделя) както се смеехме и тъкмо той да каже нещо смешно го заболя и не можа да си поеме въздух. Айде в болницата - 3 разядени ребра... и беше станало 7 см само за седмица. Операция отказваха, казаха химио. Знаеха какво са направили и не искаха повече да се занимават. Отидохме при друг в Токуда - Минчев. Думите му: Ще го пекнем малко ( лъчетерапия) и ще го оперираме... Искахме още мнения. Родителите ми отишли в Исул, мисля че при Гочева за химио. Взела много присърце нещата и казала че знаела как работи системата и няма да позволи млад човек да си отиде заради пари. 4 вливки химио, най - силната за да се смали тумора и да се оперира - нарастване със сантиметър. Бяхме при Червеняков в Пирогов, но и той отказа операция. Отчаяни пробвахме с алтернативни методи.. и имахме огромна надежда, най - вече баща ми. Не изглеждаше болен, но го болеше го много. Беше поотслабнал, но не много. Едната дупка от ВАТСА остана не зарастваше и след химиото се поду. На друг скенер след 4 - та вливка се оказа че и това е тумор. Семков от МБАЛББ го е разнесъл. Почина на 29.10.17г. За една нощ стана всичко. Майка ми викала 2 пъти линейка защото се парализирал и имал страшни хрипове. Закара ли го в Пирогов и нищо. Вечерта майка ми викнала частна линейка, която дошла след половин час. По път за болницата започнал да се задушава, майка ми започнала да крещи да направят нещо. Никой не реагирал. Накрая дали кислородна маска. Ама нямало кислород... Правила му изкуствено дишане и сърдечен масаж 15 мин. докато стигнат най - близката болница - ВМА. Там уж го взели да го реанимират, но не сме сигурни, че са направили нещо. Починал е в линейката, лекарката не е направила нищо. Чудя се майка ми ли е доктора? Пиша тези неща за да може хората да разберат що за здравеопазване имаме и как на никой не му пука за хората. Пазете от този Петров. Ако имате реални шансове изберете отворена операция. Баща ми имаше напълно реални шансове да живее, но ние се доверихме на Данаил Петров и сега страдаме!

Таничка
Posts: 1
Joined: Thu Mar 22, 2018 10:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Рак на белия дроб

Postby Таничка » Thu Mar 22, 2018 11:01 pm

Здравейте.Честно казано незнам и аз какво да питам,имам много въпроси,много съм объркана и притеснена .На майка ми и откриха рак на белия дроб,след двумесечно лечение уж на плевмония.От цветната снимка излезе че има рака,но в понеделник влиза за бронхоскопия за да разберем с точност колко е сериозно.Чета от няколко дена форуми и мнения и съвсем се обърках.Знам,че дето се вика нямаме пълна яснота за какво точно става въпрос,но все пак искам да съм подготвена.От две седмици не се храни,на сила я мъча поне някакви супи и прясно изцедени сокове да пие.Гласа и се промени(което мн ме притесни).Пушач е заклет,но откакто се влоши каза че по 4-5цигари на ден пушела,а иначе може би по кутия и половина.На 71год.е,беше 53кг,но за две седмици свали 3 кг.Та въпросите са ми,след като излязът резултатите от бронхоскопията какъв е пътя.В смисъл ние сами ли трябва да се насочим към лекуващ онколог?Незнам,мн съм объркана,незнам какъв е пътя,освен ,че е труден и дълъг.Чета разни алтернативи за лечение с газ,лечебни гъби.....Знам,че е рано и трябва да се изясни точната диагноза,но искам да знам какво ме чака,къде да ходя,какво да предприемам.Сама съм и няма на кой да се опра в този ужасен момент.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests