Стафилококи Ауреус в уретрата

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
sadface
Posts: 8
Joined: Mon Nov 19, 2012 1:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby sadface » Mon Nov 19, 2012 1:56 pm

Здравейте, на 20 години съм, мъж, 1.70 м. 65кг. Отидох при кожен лекар с оплаквания за парене при уриниране, зачервяване в областта на главичката и странен секрет излизащ от пениса. Той предположи, че е гонорея и ми изписа антибиотик Азатрил 250 mg 2х2 на ден + Трихомонацид 250 mg 2х2 на ден. Същия ден пуснах и уретрарен секрет в микробиология и се оказа, че не е гонорея, а STAPHYLOCOCCUS AUREUS, като излезна, че е бактерията е резистентна на антибиотика, който пих - Азатрил. И сега ми е предписан нов антибиотик Ципринол 500 mg 1х2, Триклобактер за промивки и Кандизол 150 mg по 1 на 5 дни против гъбички. Също така в изследването на едно място пише "Оскъдно", което мисля, че трябва да означава концентрация на самите бактерии. Пускам и антибиограмата:

Amikacin S
Amoxiklav/Augmentin S
Cefalexin/Ospexin S
Cefprozil/Cefzil S
Ciprofloxacin S
Clindamycin/Dalacin C R
Oxacillin S
Amonicillin/Amopen/Ospamox R
Ampisulcillin/Unasin S
Azithromycin/Azatril/Sumamed R
Cefadroxil/Duracef S
Cefoxitin S
Cefriaxone/Rocephin S
Clarytromycin/Klacid R
Co-trimazol/Bactrin S
Rifampicin/Tubocin S

(S- чувствителни, I - интермедиални, R - резистентни )

Искам да споделите мнение дали предписаното ми лечение е нормално за състоянието, в което съм. Държа да отбележа, че въпреки резистентността към Азатрил-а след 5 дни прием секрета, който се отделяше го няма вече, паренето при уриниране също. Остана само външното зачевяване и сърбеж от време на време вътре в самия канал. Четох доста по форумите тези дни и съм се изплашил, мисля си, че може и по-силен антибиотик да ми се изпише. Вие как мислите?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby Bulgaricus » Sat Nov 24, 2012 3:20 pm

Здравейте!

Ципрофлоксацин е един от най-силните налични антибиотици. За най-тежката инфекция от антракс се пие ципрофлоксацин, т.е. нямате притеснения.

Дозата също е правилна.

Има обаче известна опасност, от около 25% за гъбична инфекция след лечението, понеже мястото е от такова хронично контаминирано естество, а това е най-честото усложнение при ципрофлоксацин.

Продължете лечението поне 7, а най-добре и 14 дни, за да сте сигурен, че инфекцията е унищожена.

След това е добре, да не кажа задължително да си купите Лактофлор и да го приемате, докато свърши шишенцето по 1 капсула три пъти на ден.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sadface
Posts: 8
Joined: Mon Nov 19, 2012 1:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby sadface » Sat Nov 24, 2012 9:44 pm

Благодаря много за включването по темата! За сега ми е назначено 10 дни антибиотик, но въпреки големия риск от гъбички, може би ще го продължа 14. След това ще си направя ново изследване и ще пиша пак.

Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby Bulgaricus » Sat Nov 24, 2012 10:20 pm

Така е правилно. О.к.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sadface
Posts: 8
Joined: Mon Nov 19, 2012 1:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby sadface » Wed Nov 28, 2012 12:22 pm

Здравейте!
Днес пак бях на преглед, докторът ме прегледа и каза, че според него всичко вече е наред, но аз не мисля така. Всички други симптоми изчезнаха, но все още има леко зачервяване на главичката и по-точно в долната част на отвора. Той погледна и каза, че според него не е зачервено, но аз все пак си знам нормалното състояние преди инфекцията. Поисках рецепта за още поне 5 дни антибиотик, за да станат общо 15 дни и той ми написа, като ми изписа още един Kandizol 150 mg против гъбички, Aerius 5 mg един път на ден, против алергии, защото ми каза, че след толкова антибиотик е възможно да развия алергична реакция и Daktacort крем за мазане. Каза ми също така да продължавам да правя промивки с Triclobacter. След 5 дни, като свърша с антибиотика ще отида да пусна ново микробиологично изследване. Само това останало зачервяване ме притеснява. Какво е вашето мнение за цялата тази картина? И още един въпрос - има ли нужда освен натривка от уретрата да пусна и други, като натривка от нос, гърло, еякулат? И не трябва ли след като спра да пия хапчета да мине известно време и тогава да пусна изследванията?
Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby Bulgaricus » Wed Nov 28, 2012 12:40 pm

Предписаното лечение е едното възможно. Не е грешно по мое мнение.

1-2 месеца след приключване на лечението можете да си пуснете пак посявка. За гърлото засега няма смисъл, защото то не Ви боли, сигурно ще излезе нещо, което не трябва да лекувате.

Яекулат може също да изследвате, ако при него излезе е. коли и псевдомонас да кажем ще е много трудна задачата с лечението.

Трябва да знаете, че такива лечебни процеси са много бавни и могат и с месеци да траят. За лактофлор съм писал вече.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sadface
Posts: 8
Joined: Mon Nov 19, 2012 1:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby sadface » Wed Nov 28, 2012 1:42 pm

А какво ще кажете за RespiGuard след като приключа с антибиотика, заедно с Лактофлор? Препоръчва се точно при такъв тип инфекции и за укрепване на имунната система. И ако може да ми отговорите на въпроса, изследването не трябва ли да се прави определен период след спиране на приема на антибиотика или няма проблеми да се направи веднага?
Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby Bulgaricus » Wed Nov 28, 2012 1:53 pm

Писах по-горе, че трябва да изчакате 1-2 месеца преди посявката.

Лактофлор можете да комбинирате с другата добавка. Няма доказан ефект, но може да помогне, със сигурност няма да навреди.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sadface
Posts: 8
Joined: Mon Nov 19, 2012 1:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby sadface » Thu Dec 06, 2012 9:16 pm

Здравейте,
свърши курса на лечение с антибиотика(ципринол) като общо се връзват 20 дни на антибиотици с азатрила преди да разбера, че стафилококите са резистентни към него. За мой късмет гъбички или някакво общо неразположение от антибиотика нямам, но пък зачервяването в основата на отвора на пениса си остана. Вече пия лактофлор и продължавам да правя бани с триклобактер, а от вчера и с калиев перманганат. Направих ново изследване, въпреки съвета, защото исках да разбера какво е положението в момента и ще си направя пак след месец-два. Дадох уретрален секрет и еякулат:
1) От уретралния секрет положинието си е абсолютно същото, дори и като антибиограма, с изключение на това, че този път има 2-3 допълнителни антибиотика, който са тествани в антибиограмата. Въпроса ми е, има ли шанс след курса на лечение, който направих и с продължаващите грижи от моя страна, заедно с ежедневна смяна на бельо, пране при високи температури като дори го гладя преди да го облека да изчезнат стафилококите? Ако не друго, то поне ми остава да се надявам...
2) От еякулата резултатите са:
Вид материал :
Еякулат Микроскопски препарат

1. БЕЗ РАЗВИТИЕ НА БАКТЕРИИ.

2. CANDIDA SPP.-ОТРИЦ.

Което много ме зарадва. Това означава че само в уретрата са тея гадинки и ще направя всичко възможно да ги махна от там.

Всякакви мнения и съвети ще са полезни за мен!

Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby Bulgaricus » Sun Dec 16, 2012 1:56 am

Продължавайте да си пиете Лактофлора 1-1-1. Дръжте го в хладилник. Обърнете внимание, че може да се наложи много месеци, дори и години да го приемате. Няма да Ви навреди.

Прекалената хигиена също е противопоказна, това отслабва кожата Ви, а не я подсилва. Кой Ви каза да се миете толкова често?

Има чайове, които можете да пиете, дори и студени, вместо гола вода за урологични проблеми, попитайте в аптеката по местоживеене.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sadface
Posts: 8
Joined: Mon Nov 19, 2012 1:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby sadface » Wed Mar 19, 2014 11:41 am

Здравейте отново!
След повече от година тревогите ми останаха малко на заден план, но все още ме мъчи въпросът "Отървах ли се от стафилококите?". Със сигурност ще направя нова микробиология, но преди това просто искам да попитам: ако все още имам стафилококи в уретрата, трябва ли да изпитвам някакви симптоми? Тъй като нямам никакви оплаквания след проведения курс на лечение, а последната микробиология беше положителна, както съм описал по-горе. Но да не забравяме, че тя е правена веднага след курса на лечение, а ми е известно, че за тези неща се изисква време. Другият ми въпрос е: освен при кожния лекар, може ли в някоя лаборатория направо да ми вземат уретрарен секрет? За да не минавам през цялата процедура с чакане, направления и доктори.

Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby Bulgaricus » Sat Apr 19, 2014 10:27 pm

Какво стана с Вас - как е ситуацията?

Пробиотик приемате ли?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Bulgar
Posts: 3
Joined: Wed Jul 01, 2015 4:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby Bulgar » Wed Jul 01, 2015 5:13 am

Zdravejte,

Izvinqvam se predvaritelno, che pisha na latinica, no v momenta se namiram v chujbina i nqmam kirilica na komputera.

Pisha vi, zashtoto az imam absolutno sushtiq problem i simptomi, hodih na lekar, no durja da chuq vasheto mnenie, mnogo bih se radval ako mi otgovorite.

Nakratko, namiram se vav Franciq, veche 2 meseca sum s tazi infekciq, purviqt mesec nqmah vazmojnost da potursq lekarska pomosht, posle otidoh na lekar i obqsnih simptomite, zacherven pikochen otvor i glavichka,izlenalo mi e obrazovanie podobno na herpes tochno na glavichkata na penisa, parene pri urinirane i techenie(prilicha na semenna technost i e predimno sutrin). Lekarqt mi predpisa ciflox za 5 dni(po edno hapche sutrin i vecher) i me prati za izsledvaniq za urina, koito pokazaha nalichie na cocci. Ot tozi antibiotik pareneto namalq,no techenieto ostana, povtorno hodih na lekar i tozi put dadoh sekret ot tova techenie i se okaza che imam ''mnogobrojni kolonii na stafilokoki aureus'', ot napravenata antibiograma se razbira che sa chustvitelni kum mnogo antibiotici kato lekarqt mi predpisa norfloxacine ot familiqta na fluoroquinolone, prodavat go pod imeto noroxine 400. Kaza mi da go piq 5 dni po edno hapche sutrin i vecher, no tuj kato veche 2 meseca sum s tazi infekciq govorih s nego dali ne e po-dobre za po-dulug period i sled tova toj promeni receptata za 10 dni.

Smqtate li che tova lechenie e adekvatno, nujdaya li se spored vas ot nqkakvi dopulnitelni promivki ili neshto drugo? Zadadoh mnogo vaprosi na tozi frenski lekar,no toj ne e osobeno razgovorchiv s men , vadq mu dumite s chengel imi kaza ako simptomite izcheznat ne e nujno da si pravq novi izsledvaniq i da hodq pak pri nego ?!

Veche 4 den piq antibiotika i ne chustvam znachitelno podobrenie. Shte se radvam na absolutno vsqkakvi suveti.

Bulgar
Posts: 3
Joined: Wed Jul 01, 2015 4:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby Bulgar » Wed Jul 01, 2015 5:43 am

Dobavqm i parametrite si. 185 visochina, okolo 90 kg, ne pusha.

Predvaritelno se izvinqvam ako ne sum uspql da se izrazq dostatuchno qsno i razbiraemo v predishniq si post.

Bulgar
Posts: 3
Joined: Wed Jul 01, 2015 4:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Ауреус в уретрата

Postby Bulgar » Wed Jul 08, 2015 2:37 am

zabravih da kaja che sum na 30 godini ...

Kakto i da e, kakto pisah lechenieto s posledniq antibiotik ne dade nikakvi rezultati i za tova otidoh na urolog v chasten kabinet. Doktorut me pregleda i izslusha vnimatelno, pokazah i rezultatite ot izsledvaniqta i mi predpisa 10 dnevno lechenie s doksiciklin 100 (po edna tabletka sutrin i vecher), beshe kategorichen che tova shte mi reshi problema... da se nadqvame... shte pisha otnovo naj-veche za pacienti s moq problem, loje bi shte im e polezen moq opit ... vse pak bih se radval i na mnenie ot vasha strana...

P.s otnovo sujalqvam za latinicata...


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests