Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

otchaqn123
Posts: 4
Joined: Fri May 23, 2014 12:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby otchaqn123 » Fri May 30, 2014 9:06 am

Кога ще може да стане това, да ме погледнете?. Става ли поне да ви прикача снимка на пъпките, ако не става да ме прегледате в близко време, да ме посъветвате на какво може да се дължат?. Тъй като се мажа вече седмица с Адвантан, но не се повлияват от него. Взех си Ентерол и Вит Ц + цинк. След 2 седмици имам изпити, а не зная как ще отида в състояние. Не съм излизал близо месец. Да отида отново при дерматолог за някакво временно решение ли, но вече ме е страх, понеже 5-6 пъти съм бил на всякакви антибиотици.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat May 31, 2014 11:22 am

Временното решение е доксициклин в опаковка от 50 мг. Първият ден по 1 на 12 часа, после по едно на ден за 4 до 12 седмици. Винаги по едно и също време на деня и не се приема с млечни продукти. Ще съм на около 20.7. отново във Варна и тогава ще отидем до микробиологията заедно, ако искате.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

perejogin
Posts: 12
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby perejogin » Sun Jun 22, 2014 4:31 pm

Здравейте, Bulgaricus, пия немския Perenterol Forte 250 и имам следния въпрос - трябва ли да огранича определен тип храни като ги изключа напълно от хранителния си режим, докато пия бирена мая, и доколко това е важно. И колко време препоръчвате да ползвам перентерол. Само да добавя, че миналата година горе-долу по това време приключих с моя шестмесечен курс на лечение с изотретиноин и като цяло съм доволен от постигнатите резултати. На тези, които се колебаят, ще кажа - действайте, не се отказвайте. Задължително си правете на три-четири седмици пълна кръвна картина, намалете "тежките", мазни храни и сладка и яжте яко ябълки, защото единия от страничните ефекти на лекарството е качването на лошия холестерол, поне при мен беше така. Поздрави на всички и успех с това трудно лечение.

Bulgaricus, благодаря ви за компетентните отговори, които давате на всички въпроси, зададени от нас.

Жив и здрав!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Fri Jun 27, 2014 7:05 pm

Ако имате газове или издуване, можете да приемате Дегазин по две по време на хранене до 8 на ден. Няма нужда да спазвате режим. Забелязано е, че шоколадът и някои храни могат да влошат акнето. Зеленчуците са най-важни в случая, не калоричната храна и не плодовете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

perejogin
Posts: 12
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby perejogin » Tue Jul 29, 2014 9:35 am

Здравейте, Bulgaricus, бихте ли ми препоръчали някакъв крем, с който да третирам само дадена пъпка. Например излизат ми по една две пъпки, предимно по челото, и отшумяват много бавно. Въпросът ми е, дали има крем, който може да ги приключи примерно за два-три дена.


Благодаря Ви за отговора.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Tue Aug 19, 2014 7:57 pm

Няма такъв.

Може вечер с изотрексин гел.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jessicad
Posts: 1
Joined: Mon Aug 25, 2014 3:17 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby jessicad » Mon Aug 25, 2014 3:29 pm

Здравейте!
Аз съм на 19 години,висока съм 165см и тежа 47кг.
Пия Роакутан вече 3 дена по 20мг. и не съм си правила чернодробна картина.
Запозната съм със страничните ефекти,но това е
последната ми надежда. Акнето ми е леко,но изпитвам дискомфорт.
Прочетох и за гела изотрексин,но за съжаление го няма в
България.

acinka1988
Posts: 1
Joined: Mon Sep 08, 2014 1:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby acinka1988 » Sat Sep 20, 2014 11:37 am

Здравейте!Аз съм жена на 26г. Преди 8 г ми ' излезна кистозно акне и ми предписаха противозачатъчни хапчета с които държах нещата под контрол,но реших да ги спра окончателноот тази година,защото вече много дълго ги пия.След спирането започнаха да ме избиват постепенно по брадата главно, по Челото и по гърба.От октомври ще почвам да пия Роакутан и бих иска да се съветвам с вас за правилната доза продължителността на лечение за да нямам рецидив.Тежа 45 кг и съм1.65м.Моля. за вашето компетентно мнение.






Posts: 0
Joined: Mon Sep 08, 2014 1:34 pm

Pavlin
Posts: 5
Joined: Wed Oct 01, 2014 1:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Pavlin » Wed Oct 01, 2014 2:06 pm

Здравейте.
Привет и на Bulgaricus.
Още преди 4-5 години бям попадал на Ваши мнения за Изотретиноин в някакъв форум.. възможно и да е бил този. Прочетох тогава това-онова и ми се стори опасно, но сега бих искал да се запозная по-подробно и евентуално да изкарам един курс.
Ако може да ме посъветвате какво да прегледам преди да задавам въпроси, тъй като виждам, че вече сте на 3та тема с по 20 страници.. а и като погледнах в началото 1-вата и сега края на 3-тата виждам, че имате Вие, а и като цяло мнения и препоръки на лекари и т.н., промяна и нови виждания. Което е нормално, разбира се :) Дори чудесно... все пак сте натрупал опит, личен и професионален такъв.
Идеята ми е да не чета подробно от началото трите теми, ако не е фатално... а да се запозная отнякъде с това, което е нужно да знам преди да задавам въпроси.
И след това да споделя и аз как са при мен нещата :)

Благодаря.

Pavlin
Posts: 5
Joined: Wed Oct 01, 2014 1:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Pavlin » Mon Oct 06, 2014 11:52 am

П.С.:
Прочетох първата тема. Доста неща ми се изясниха и междувременно пък се зародиха въпроси :lol:
Започвам втората тема сега...

evgo84
Posts: 1
Joined: Fri Oct 17, 2014 1:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby evgo84 » Fri Oct 17, 2014 2:14 pm

Здравейте!
Аз съм мъж на 30 години, в момента около 108/109 кг, висок съм 186 см! Така....започвам да разказвам :) ! Имам акне от около 14 годишен, нормалното за пубертета, няма спомени да е било тежко или нещо подобно! Около 18-19 годишна възраст, кажи речи то се махна, като се появяваха понякога понякоя друга пъпка, понякога дори и някоя по-голяма! Не било никога проблем! Дори работата ми изискваше всекидневно бръснене! Забравих да спомена, че от 14 годишен се занимавам непрекъснато със спорт, близък до фитнеса и щангите- силов трибой! Ставал съм Европейски шампион, медалист от световни първенства, рекодьор и тн.... Това го споменавам за да се добие представа...да вземал съм много добавки и като количества и като видове, вземал съм и стероиди, макар, че затегнаха допинг контрола и не съм се докосвал до тях от 3-4 години! Само добавки! Бил съм и 130 кг, без диета и на стероиди, а тогава лицето ми е било в най-строхотната си форма! Проблемите ми започнаха от какво навърших 29 години или преди година и половина! Не знам дали, защото имах сериозни проблеми в личен план или защото реших да започна да се състезавам след 2годишна пауза, но акнето почна да ми се влошава, като започна леко от няколко пъпки и постепенно премина в големи кистозни пъпки, които не правеха бял връх, като някои от тях оставяха белези! Но като цяло не потърсих лекарска помощ- мислех си, че е нещо временно! Да, ама не! Есента на миналата година, след като зъболекар ми изписа антибиотик заради един зъб и го пих 10 дена, от дясната страна на лицето ми се появиха тъмно сини петна, кои срастнаха в едно цяло! Отидох вече на дерматолог- при един доцент в Правителствена, кажа и, че това са гъбички /гъбичен фоликолит/, изписа ми едно лекарство, което не си го спомням и ме прати в една аптека да ми забъркат мехлем и лосион- пак нищо не знам за тях, но е факт, че тези синини изчезнаха! След това почна да ме лекува от акнето! Което било лека форма! Изписа ми някаква българска антибиотична паста и сумамед за пиена/ 3 месеца/, антибактериален сапун и някаква анти-себиум вода- ефект никакъв, за 3 месеца нищо! Реших да пробвам акне аут- но лосиона много ми дразнеше кожата, затова минах на крем, който за месец и полива направи чудеса, но само толкова....Отидох при него пак, питах го да ми изпише ретин-а, но той дори не го беше чувал и ми изиса козметика за 300 лева и аз отидох при друг лекар във ВМА! Без да го питам, той ми изписа ретин, мицеларена водаи хидратиращ крам/само вечер/! Донесаха ми ретина Австрия, ползвах го от март-април-май, усетих, че от мицеларена вода и крема, кожата ми се омазнаваше адски много! Но ги ползвах, казаха ми че трябва! Първоначало беше добре, но в края на май се влоших, избиха ми големи фоликолитни пъпки, повечето, от които не образуваха връх и стояха по 2-3 седмици! Забравих да спомена, че не бях спирал добавките от април предната година...и то в големи количества, все пак ми предстоеше стветовно! В края на май същия лекар ми каза да спре тази неща и да си взема себиум глобал, не помня фирма! Беше ужасно, за 10 дена се изринах жестоко, лицето ми се изчерви и ме болеше и дразнеше! Спрях го и реших да пробвам със сапун имекс и салицилов сприт с хлормитромицин/сутрин и вечер/. Същевременно световното бе минало и реших да направя промяна- спрях кафето, всякакъв вид захар, храни със висок гликемичен индекс и всички млечни продукти, и добавки! И о чудо, нещата почнаха да се побряват,появчваха се, но далеч по-малко и по-малки, но след 3 месеца въпреки че от диетата бях свалил 15 кг, почнаха пак да се появяват пъпки! И така отидох септември ри лекар в Токуда, казах му, че искам Роакутан, той ми каза, че не съм за това лекарство, но аз настоях! Направихме изследвания, всичко бе в нормата! Изписа ми един ден по 2/1-0-1/ и един ден по 3/1-0-2/! Не бях съгласен и през си почнах по 3 всеки ден! Все пак съм 108 кг! Първата една седмица имах усложнение, избиха ми много малки пъпки с бял връх в областа на брадата и около носа, но след това почнаха да изчезват! И така вече завършвам пъвия месец, от 2 седмици ми е избивала само една малка пъпка, просто супер! Мия си лицето само с вода, не ползвам други неща, освен балсам за устни и много рядко хидратиращ крем, само ако имам много люспи по лицето! Впрочем бели се съвсем малко, нищожно и то там където е окосмението на брадата ми! Сега проблема, вчера пак при лекаря, той ме видя и ми каза да намаля хаповете на 2, а вече не ми излизали пъпки, аз се въпротивих, а той пък ми отговори да си направя изследвания след 2 седмици, пак да ида и дори мислил тогава да ми намали дозата по едно на ден!!! Но аз не мисля да намалям нищо! Все пак говорите за някакви кумулокативни стойности.... аз с 60 мг дневно, май не мога да ги стигна!!! Идея?

Pavlin
Posts: 5
Joined: Wed Oct 01, 2014 1:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Pavlin » Sun Oct 26, 2014 4:27 pm

1. Тъкмо мислех да започна лечението с Изотретиноин, за което обаче трябва да си направя чернодробна кръвна картина, НО точно сега съм на АНТИБИОТИК - разболях се. Имайки предвид казаното от Булгарикус, че 3 дни преди това не трябва да се пие алкохол, мисля. че и антибиотик не трябва да съм взимал около 3 дни преди това... Нали? :)

2.Другото, което се питам... виждам, че сте писали че НАЙ-ДОБРИ и надеждни са лекарствата, закупувани от Германия, Гърция, Турция, Румуния... но това са в по-старите теми и е от преди 3-4 години.
Дали сега вече не се гледа с по-добро око на БЪЛГАРСКИТЕ лекарства, а не евентуално да са пак "ментета"...
Примерно: РОАКУТАН на Рош България ЕООД, България.!!!
http://apteka.framar.bg/30000680/%D1%80%D0%BE%D0%B0%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%B0%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-20-%D0%BC%D0%B3-30
Или все още препоръчвате чужди лекарства.

П.С.: Булгарикус, към вас съм пратил и Лично съобщение, на което се надявам ще отговорите, като го видите.. а по-късно ще споделя и тук питането ми там и моето състояние и опит като цяло :)
Благодаря

Pavlin
Posts: 5
Joined: Wed Oct 01, 2014 1:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Pavlin » Thu Oct 30, 2014 5:20 pm

Някой може ли да каже кожен лекар от ПЛОВДИВ, който да е запознат добре с лечението с Изотретиноин и от когото да сте доволни??? :shock: :shock: :!:

perejogin
Posts: 12
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby perejogin » Wed Nov 26, 2014 8:24 pm

Здравейте, Булгарикус, благодаря Ви за отговорите до тук и имам следните няколко въпроса - колко време и какъв антибиотик трябва да се пие за акне и може ли едновременно с него да се приема и някакъв пробиотик или това ще намали ефекта на антибиотика. И бихте ли ми казали вредна ли е ежедневната употреба на ЦеТеБе от 300 мг. с цинк, защото някъде прочетох, че може да навреди на бъбреците, но не разбрах за здрави такива ли или за такива, в които вече има камъни примерно и не функционират нормално, става въпрос. Тоест, може ли витамина це в тази доза от 300 мг. да повреди здрави бъбреци.

Поздрави,

rebelde91
Posts: 1
Joined: Wed Dec 10, 2014 1:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby rebelde91 » Wed Dec 10, 2014 2:12 pm

Здравейте!

Жена съм на 23 години и от 6 години се боря с акне- множество отворени и затворени комедони по цялото лице. Преди години проведох лечение с Ретин-А, а след това и химически пилинг, но без ефект. Миналата година провеодх и лазарено лечение, но няколко месеца по-късно, състоянието беше по-зле и от преди. Пробвала съм и антибиотици, и по-леки кремове за локално лечение, но нищо. Като цяло положението не изглежда чак толкова зле, но ме притеснява, че ми остават множество белези (вдлъбнати дупки) по бузите.Дори след години акнето да изчезне, ми се струва, белезите ще са станали прекалено много. Не знам какво да правя. Смятате ли, че лечение с Роакутан е подходящо за мен? И ако да. Колко време след лечението не бива да се забременява? Все пак не съм на 23 и не изключвам да имам деца след 2-3 години.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests