Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

mimi77
Posts: 4
Joined: Mon Dec 23, 2013 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby mimi77 » Mon Dec 23, 2013 10:16 pm

Здравейте, аз съм момиче на 18 г, 55 кг, 177 см. Искам да попитам дали изследвания на хормоните Тестостерон, DHEA-S и Андростендион са достатъчни, за да се определи, че акнето не е на хормонална основа? Преди около 2г приемах противозачатъчни за 2 месеца и акнето се повлия положително, но тогава ми бяха изписани от дерматолог без изследвания. Тази година си изследвах горепосочените хормони и всички бяха в норма, затова ми беше предписано лечение с тетрациклин, които приемах около 2 месеца (5 дни х 4, 1 месец х 3 и 1 месец х 2 ), а за външно приложение ISO 3 и измиващия гел и хидратиращия крем на Eucerine от серията Dermopurifyer. Това лечение не ми повлия и дерматоложката ми изписа Роакутан първите 2 месеца 2*20мг, а когато попитах за гела, тя каза, че той няма да ми помогне. Не мисля, че акнето ми е тежко, но не са ми казвали точно каква форма е. Вторият ми въпрос към Bulgdricus е дали Роакутан е единствената ми алтернатива, с оглед на досега проведените лечения.

Изчетох и трите теми и съм много благодарна на Bulgaricus за положения труд!
Весели празници на всички!

Отговор от Булгарикус: Може да се видят и много други хормони, да кажем и естроген и прогестерон, НО щом сте се повлиали положително, то хормоналното е първото препоръчано за Вас лечение. Добре е да се видят и други кръвни параметри - чернодробен профил, холестерол, АСТ, креатинин и кръвна картина с диференциално броене.

perejogin
Posts: 12
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby perejogin » Mon Dec 23, 2013 11:45 pm

Благодаря ви за отговорите, Булгарикус. Реших да пия перентерол, само че не съм сигурен много-много в качествата на продукта, предлаган в България. Купих си го тука, като хранителна добавка, като теглото на една таблетка е 62,5 гр. Пише, че бирената мая е внос от "AmosVital" Германия. Дано да е вярно. Доколкото прочетох по-нагоре трябва да се пие по 750 гр. дневно. в продължение на 6 месеца. Дайте ми съвет, моля, да почвам ли тоя или да си купя немски - примерно Perenterol forte 250.

Весели празници и много здраве през следващата година!

Отговор от Булгарикус: по-добър е немският или българският Лактофлое по 1 на 8 часа, ако пропуснете прием, може и по две на веднъж.

mimi77
Posts: 4
Joined: Mon Dec 23, 2013 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby mimi77 » Sun Jan 19, 2014 12:42 am

Благодаря за отговора! Аз правих изследвания на чернодробни ензими, профил холестерол и ПКК преди да започна Роакутан. Всичко беше в норма, единствено ширината на разпределение на еритроцитите беше 16,8 (при препоръчителна стойност 14,5) и бих искала да попитам какво означава това, понеже дерматоложката каза, че няма отношение с приема и не ми го изясни. Започнах Роакутан, но лечението приключи бързо-бързо (още след петото хапче), защото получих алергия и дясната страна на тялото ми се поду, а лявата - ден по късно. Сега търся някакъв алтернативен вариант може и да са противозачатъчните, но първо ми се ще да опитам с нещо за външно приложение, което ще има добър резултат поне по време на приложението, защото ми предстои бал. По този повод бих искала да попитам какво е мнението Ви за Indoxyl gel. Благодаря предварително.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Jan 19, 2014 12:54 am

Клиндамицин и пероксид... Антибиотик и изрусяващо за коси. Сама си вадете заключенията. Според мен то ще има ефект, но кожата ще се стреми да се омазнява повече след него.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

mimi77
Posts: 4
Joined: Mon Dec 23, 2013 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby mimi77 » Mon Jan 27, 2014 12:54 am

Отново благодаря за отговора Ви! Имам още едно питане - какво мислите за електрическите четки за лице?

Отговор от Булгарикус: трябва да дадете линк, не ги познавам.

mimi77
Posts: 4
Joined: Mon Dec 23, 2013 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby mimi77 » Tue Jan 28, 2014 2:25 am

http://www.siriusbeauty.com/sonic/

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Tue Jan 28, 2014 8:54 pm

Както много пъти съм казвал - понякога малкото е повече. Не. Против това съм кожата да се обтрива с електрически четки всеки ден. Кожата няма способности да се регенерира оптически добре след такива намеси и след всяка има нужда от дни, за да се възстанови. Проблемът с пъпките не е хигиеничен. Кожата не трябва да се търка, сапунисва непрекъснато и маже ежедневно. Така тя ще има шанс да бъде хубава.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

perejogin
Posts: 12
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby perejogin » Sat Mar 15, 2014 7:54 pm

Булгарикус, здравейте. Имам следия въпрос към Вас - абсолютно ли сте против втори курс на лечение с изотретиноин. Ако се реша на втори курс, същите дози ли да спазвам спрямо теглото си, ако кръвните ми показатели са добри. Колко големи ще са рисковете според Вас. Сякаш не успях да се излекувам така, както исках. Отново взеха да ми излизат пъпки най-вече по челото, а пък и кожата ми стана много мазна, а спазвах всичко стриктно. Навит съм да рискувам пак, но какво спред Вас може да очаквам като резултат.

Поздрави.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Apr 06, 2014 11:04 pm

Не. Не съм против, но си представете единия риск като 1 към 1000, а втория като 1 към 100. Това не е реалният риск, чисто фигуративно го пиша.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

otchaqn123
Posts: 4
Joined: Fri May 23, 2014 12:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby otchaqn123 » Fri May 23, 2014 1:07 pm

Здравейте Bulgaricus! Вие сте ми последната надежда, защото обмислям самоубийство! Нито мога да излизам, да се забавлявам, да ходя на работа или някъде другаде! На 24 години съм, мъж, 176см, 78 кг. От 14 годишен имам пъпки по лицето, от време на време по гърба и гърдите. Доста мазна кожа по лицето. Ходил съм при 10 различни специалисти, включително и д-р Друмева във Варна. Ефекти от антибиотиците има, но временни. Пил съм дори Тубоцин две седмици. Преди няколко месеца ми излязоха някакви ужасни пъпки, като киста, само че излизат множество бели връхчета едно до други и боли страшно. Мазах се о Uriage k18 krem, но отидох при лекар и ми каза, че този крем съдържал киселини и не трябва да го ползвам, понеже това не било акне. Изписа ми Адвантан. Мазах се 10 дни както ми бе обяснено и имаше пак временен ефект. Но след още 2 седмици пак излязоха същите пъпки предимно но скалпа, по брадата и бузите. Повече и по - гадни. Мажа с адвантан - няма ефект, мажа с кремчето к18 - няма ефект. Взех си рибено масло да пия по 1000мг дневно, че само това не съм опитвал.
Извинявам се, че не ми е формиран добре въпроса, но съм в много тежко психично състояние и не функционирам правилно. Благодаря предварително за помощта!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Fri May 23, 2014 6:12 pm

Всички са си решили проблемът, разбирам отчаянието Ви, имайте търпение.

Рибено масло няма нужда да пиете.

С какъв бюджет за изследвания разполагате по принцип?

Някакви добавки приемате ли имаше ли някакво събитие, преди да се появят пъпките?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

otchaqn123
Posts: 4
Joined: Fri May 23, 2014 12:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby otchaqn123 » Sat May 24, 2014 10:32 am

Добавки не съм приемал. Не е имало някакво събитие, освен стрес - изпити, ако това се брои. Диети не спазвам, освен, че се ограничавам с млечните продукти. Бюджетът няма да е проблем, понеже нямам къде да си харча парите, колкото и да се те, понеже не излизам много. Моля Ви, кажете какви са тези изследвания, къде се правят, какво би трябвало да покажат и как се процедира при определените резултати. Не съм наясно, тъй като за 10-те ми години борба с пъпките, не са ми правили никакви изследвания освен едно микробиологично, което не установи патогенни бактерии, нещо такова. Директно си ми предписваха козметики, антибиотици, цинк и т.н. Благодаря отново за бързия отговор и помощта!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat May 24, 2014 9:05 pm

Прочетохте ли темите по въпроса? Отделете им няколко часа и се запознайте с тях, преди да пиша всичко за десети път.
Защо ограничавате млечните продукти - имате ли някакъв проблем с тях?
Пъпките могат да имат много различни причини. Най-често е "обикновенно" акне, то има около 10 различни причинителя, като три от тях са отговорни за почти всички инфекциозни проблеми.
Диагнозата е много сложна работа.
Първо се опитваме да изключим метаболитна причина. Някои хора имат акне, породено от храненето. Там помага хранителната добавка на бирената мая, сиреч Ентерол, която се приема по 1 капсула на всеки 8 часа в продължение на много месеци - да кажем поне 6. Това е продуктът: http://apteka-optima.com/86/%D0%BA%D0%B ... %D1%85-10/. Той почти не води до опасности със себе си, все пак, ако забележите храносмилателни или отделителни проблеми трябва да го спрете. Не е вероятно, но в сферата на теоритично възможното.
След като от този прием няма никакво подобрение или паралелно с това трябва да се изследва причинителят, за да се види кой точно е инфекциозния агент. При вземането на пробата обаче трябва да се съблюдават изключително високи хигиенични мерки, някъде бях писал как се взема пробата. Тук рискът от контаминация е много висок - мястото трябва да се дезинфекцира с йод, да се изчака 1 минута, после да се дезинфектира отново и 15 секунди след това са се вземе секрет от пъпка, без да се дезинфекцира и самата проба.
Добре е да се вземат и две, за да се избегне някаква случайна грешка.
После пробата е добре да се изследва в уредът в Терапията, а не на ръка. Там имат един от трита в България уреди за бактериална диагностика.
Когато излязат резултатите ще се знае кой е инфекциозният агент.
Тази бактерия обаче не е сама по себе си причина за пъпките. Ако се окаже някоя от бактериите, причиняващи акне ще се потвърди вида на инфекцията и с много голяма вероятност ще се каже, дали изотретиноин ще Ви помогне. До октомври не можете да пиете това лекарство, поради силното слънцегреене. Но до тогава може вече да сте опитали три месечно антибиотично лечение и ентерол.
За да можете да приемате изотретиноин трябва да се направи и цяла серия от кръвни изследвания, за да се изключи заболяване, защото лекарството е много опасно.
Освен това можете да започнете прием на ЦеТеБе 300 мг, това е Витамин С с цинк. Пак за дълъг период от време.
Движете се засега по схемата и ще стигнете до решение на проблема. Мога и лично да Ви видя и аз съм във Варна, но нека са направени преди това всички изследвания.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

otchaqn123
Posts: 4
Joined: Fri May 23, 2014 12:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby otchaqn123 » Sun May 25, 2014 1:30 pm

Това е чудесно! Дайте информация къде мога да дойда да ме прегледате. За ЕНТЕРОЛА не разбрах на капсули ли трябва да е, понеже на Кутийката пише, че е като прахчета. И не разбрах бирената мая отделно ли трябва да си я купя или се съдържа в ЕНТЕРОЛ. Благодаря!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sun May 25, 2014 2:29 pm

Има и капсули, но ми се струват неоправдано скъпи: http://apteka.framar.bg/06000671/%D0%B5 ... C%D0%B3-10. По-добре е капсули, но в зависимост от цената преценете кое ще Ви е по-възможно. Скъпо излиза, защото трябва да се пие с месеци и при тази неоправдано висока цена. В Германия излизат по 35 цента капсулата: http://www.eu-versandapotheke.com/produ ... ml?p=65536. Обърнете внимание, че те повлияват метаболитните процеси и това става много бавно.

Не практикувам в България и не съм лекар, но като стигнем до там ще се уговорим да дойдете в Терапията за вземане на пробата.

Бирената мая трябва да се дозира много внимателно, това Е ентерол. Не се вземат двете наведнъж. Затова само ентерол.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests