Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Mon Oct 15, 2012 6:27 pm

50 г са 31 Евро, изпращането в зависимост от количеството за 2-3 опаковки към 12 Евро.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Wed Oct 17, 2012 11:50 pm

Мерси за съветите. Поразпитах хора и ми казаха ,че в аптека тук в България (няма да казвам коя) мога да го взема и без рецепта. Понеже сега нямам възможност , евентуално след месец ще го взема , с това омазняване което се появи мога ли да очаквам за този един месец едно голямо влошаване на акнето? Също така по мое мнение също е добре да се използва локално след роакутана , но може ли това локално лечение да предизвика някой страхотен рецидив , или ако се ползва ще държи нещата "под контрол"
Поздрави!

Отговор: не знам за кой път да пиша вече, че от тук насетне нищо не трябва да правите. Никакви кремове и помощни средства. Грешка е било и че интензивно са били използвани през цялото време и може би оптималната доза е щяло да бъде 10 мг повече. Но това е трябвало да го реши лекарят и не е лесно по принцип. Гелът се ползва във Вашия случай само, където има пъпка и само вечер, а не на големи повърхности. Много по-слабо е ефективен от хапчетата.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Thu Oct 18, 2012 5:19 pm

Да разбирам Ви , но когато кожата се омазнява отново , не трябва ли да се нанася (в случая ретин-а) на цялото лице? Защото само с вода мазната кожа не се отмива ?

Отговор: колкото повече мажете, толкова по-голям ще е стремежът на кожата да се омазнява.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Mon Nov 19, 2012 3:23 pm

Здравейте , вече минаха 2 месеца от както спрях роакутана , не ползвам нищо , но мазната кожа се завръща с пълна сила , от там идват и малки гнойни пъпки. Не знам какво да правя вече. Щом изотретиноина не можа да тушира нещата поне за няколко месеца , то какво следва ? други алтернативи има ли , не мога да си обясня причината за това омазняване. И то е само по лицето , другаде няма проблем.

Отговор: а Вие с какво я третирате кожата си?

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Mon Nov 19, 2012 10:37 pm

До сега си правех 2-3 пъти маска с хума , слагах и ретин-а крем върху пъпките. Това е , но омазняването е факт .

Отговор: доколкото си спомням дозата бе напасната в късен етап. Пропиляха се капацитети, които може тук да са били решаващи. Друг е проблемът, че редовно бяхте използвали някакви допълнителни козметични средства. И все пак едно лечение никога не е при 100% от пациентите на 100% ефективно. Няма друго лекарство. Физиологично погледнато щом секрецията се възвръща имате силна андрогенна хормонна секреция. Това обикновено имат пациентите, които ползват хормонни добавки при спорт, но и онези малцина пациенти, на които лечението не им действа. За тази година нямате повече капацитет да почвате отново лекарството, можете само гелът да ползвате и лактофор 1-1-1 всеки ден.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Wed Nov 21, 2012 6:24 pm

Здравейте отново! Ако трябва да съм точен , дозата през цялото време трябваше да ми бъде по 30мг (65кг съм) само 1вия месец беше 40мг. Но аз така и останах на 40мг , 5-6ти месец дигнах до 60мг. Козметика използвах само слънцезащитен крем , и то най-много 3 пъти в седмицата. Никакви спортни добавки не съм ползвал никога , мислел съм ,но до сега не съм взимал. Вече не знам както да предприемам , явно цял живот на кремове...Вече и храната започнах да подбирам , уж отбягвам храните с голям гликемичен индекс като бял хляб , бял ориз , макарони , сладко и т.н. Също искам да ви питам за isotrexin гела има ли в Германия по-малки разфасофки ? В момента нямам възможност да дам 30евро , затова ако има по-малки разфасофки , например 20мг? Също така , гледах и други кремове/гелове с третиноин , никаде не видях да съдържат еритромицин. Само в този isotrexin ли има , или във взеки един крем с третиноин.
Поздрави!

Отговор:
Здравейте!
Не. Грешите за съжаление. Ниската доза е ефективна при някои, да, но тя не е правилото за лечение.
То е: начална доза по 0,5 мг/кг тегло за напасване, т.е. при Вас трябва да се почне с 2 х 20 мг, защото началната доза е 32,5 мг, а такива разфасовки няма. Дозата от 30 мг е под санитарния минимум за действие.
Преди време бях писал, че е добре да говорите с лекаря да се вдигне тя, но по Вашето описание останах с впечетление, че е "свръхефективна", което тя не е била.
След тази начална доза (за 3-4 седмици) дозата се напасва на 1 мг/кг тегло, т.е. при Вас тя е 65 мг/дневно за 2., 3., 4., 5. и за 6. месец, а не само за два месеца. Вие реално само два месеца сте приемали лечебната доза. Никога не се е стигнало да унищожаване на фоликулите по сегашната симптоматика, а само до намаляне на секрецията им. При изотретиноин е като при пудинга: с 2/3 от пакетчето не се получава пудинг, а каша. За това лечение е отговорен лекарят Ви, а и отчасти Вие, защото сте се самолекували.
Това, че не сте приемали хранителни добавки е нямало отношение с лечението, а само с това да запазите черния си дроб.
При храните е добре само шоколад да избягвате. Хранете се нормално. Лактофор може да има подобряващо действие, както писах, добре е да го приемате от тук насетне.
Изотрексин-гел има в опаковка от 50 г, която струва 30,62 Евро и 25 г, което струва 21,65 Евро. С оглед на високите пощенски разходи е добре цяла опаковка да се купува или парите си да ги пазите за последващо систематично лечение в по-късен етап. Да, само този гел ми е познат с тези съставки, възможно е в други държави да го има и под други имена, но цената ще да е същата.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Wed Nov 21, 2012 8:46 pm

Ми какво да Ви кажа .... обиколих стотици лекари , накрая отидох при най-добрите. Не ме лекуваше само 1 лекар , ходих на консултации при всички лекари + професора на болницата.Всички виждаха ,че няма подобрение до 7мия месец! , и въпреки това искаха 30мг-ова доза. Замислям се да изкарам колкото мога с локално гел , и догодина по това време да направя нов курс.

Отговор: все тая, кой какви титли има и колко пари взема, лечението не е оптимално проведено. Прави се така, защото лекарят се страхува да не Ви навреди по-висока доза. Но като не помага трябва или да се спре или да не се имитира действие. Вие сега сте приели кумулативната доза и искате да рискувате с втори курс, а при него всичко може да стане.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Thu Nov 22, 2012 3:19 pm

Да , за сега съм решил да поддържам кожата локално , да се надяваме ,че ще свърши работа. Обаче ми е чудно ,че кожата се омазнява най-вече около носа , при свивките на носа и горните устни. Там е най-мазна , а даже я чувствам леко суха и опъната. Защо се получава така ? Не съм използвал нищо агресивно за изсушаване. Сега дори почнах да се мажа с един най-обикновен хидратиращ крем , който ползвах и с роакутана.

Отговор: както вече съм писал: целта на лечението е да се избегне това "хидратиране". Няма никаква логика да създавате изкуствено хидратиране, което е причина за акне. Не е трябвало, не трябва и няма да трябва хората с проблемна мазна кожа да ползват хидратиращи кремове. Никакви. По време на лечението такива могат да имат смисъл за ръцете, защото се напукват. Те могат да имат и смисъл под формата за овлажнител за устни. Това е като да спрете храната на кокошките по поточната линия и да им хвърляте всеки ден храна собственоръчно. Изсушаването е искано, то е цел на лечението, а не страничен ефект. То трябва да се стимулира, а не да се намалява с кремове.
Да, кожата се напуква и лющи. За да не си личи толкова има неовлажняващи покривни кремове, които да прикриват лющенето, а то не е постоянно, а само етапно, освен, ако пациентът не си мие често лицето, въпреки препоръките.
НЕ трябва да омазнявате по изкуствен начин по никакъв повод кожата на лицето си, нито да я търкате и миете всеки ден и докато се къпете също е най-добре да не я сапунисвате. Не знам колко пъти го писах вече, явно не мога да Ви убедя и няма да го пиша повече... Няма смисъл да пиете лекарства, ако ще ползвате "хидратиращи" кремове. Какво значи "хидратирам", идва от гръцки и значи "обогатявам с вода". Да сте чували за крем, който да запаметява вода подкожно? Няма такива кремове. Те възстановяват секреция или я имитират. Тя е винаги и отчасти масна секреция и винаги влошава акнето. Няма изключения. При тези условия не виждам смисъл да ползвате гел или ново лечение да започвате.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Wed Dec 26, 2012 9:36 pm

Здравейте отново , Bulgaricus. Днес направих точно 3 месеца от както приключих лечението. Какво е положението? - Не много добро/но не и много лошо.
Както споменах , няколко дни след спирането на роакутана , кожата ми започна да се омазнява адски много. В момента не използвам никакви продукти само измиване сутрин и вечер с вода и това е. Забелязах лек спад в омазняването , но пак се омазнява доста кожата и лъщи. Вече ми се появиха черни точки по носа и свивките на носа (не ме притеснява) , но по бузите същи започнаха да се образуват големи пори пълни с черни точки и това ме притеснява. Започнаха да ми излизат пъпки по челото и слепоочията (не много големи) , но имах 3-4 доста големи които излезнаха в дясно от брадичката и малко по нагоре , но от другата страна. Просто кожата , вече започва да загрубява отново и да се "запушва" и не знам какво да правя. Третирам само пъпките, но какво да правя за цялостното състояние на лицето? Вече не знам какво да правя , нямам никакви други кожни проблеми , нито пъпки по гърба. Единствено лицето е най-проблемната кожа. Освен омазняването и зачервяването . Е няма по-лошо от това повярвайте. Вече ми дойде до гуша :(
Весели празници Ви желая.

Отговор: и това измиване сутрин и вечер трябва да го прекратите... За кой ли път го пиша вече: нормалното къпане е достатъчно и повече от достатъчно за хигиената на лицето, при което лицето не се търка с гъба.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Thu Jan 03, 2013 10:57 pm

Малко грешно се изразих. Специално лицето няма контакт с никакви хавлии, гъби , сапуни , шампоани и т.н. Оставям го да изсъхне само. А за миенето не се изразих точно. Сутрин когато стана тогава го мия , защото мазнее доста. А вечер самото миене е къпането. Т.е едно миене сутрин и едно къпане вечер (къпя се всеки ден , понеже спортувам) това е :)

Отговор: тогава е нормално това. Но лечението не е дало желания резултат, по мое мнение, защото не е достигната индивидуалната терапевтично ефективна доза.

lora1234
Posts: 1
Joined: Wed Jan 16, 2013 12:41 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby lora1234 » Wed Jan 16, 2013 1:14 pm

Здравейте, bulgaricus! Аз приключих лечението с Роакутан през Август 2012, пих го 5 месеца по 20мг на ден. На 21 години съм, ръст 165, 47 кг. Предиписа ми го др Кадурина от ВМА. По време на самото лечение кожата беше в много добро състояние - гладка с равен тен и без черни точки, пъпките бяха изчезнали още след първия месец. Но последните 2-3 месеца забелязвам, че проблемът се връща постепенно, появяват се отново черните точки и по-малки пъпки, самата кожа загрубя, освен това на места е зачервена. Опасявам се, че проблемът ще се върне изцяло. Имам намерение да се подложа на лазерен fx resurfacing, който премахва белези и остатъци от акне (по думи на др Кадурина). Според вас това удачно ли е, и до каква степен би подобрил състоянието ми? Много ще съм благодарна, ако някой, който вече си е правил лазер също сподели опита си. Трябва да добавя също, че кожата ми доста се омазнява, мажа се единствено с хидратиращ крем сутрин и вечер.

Отговор от Булгарикус: първото лечение при жените не е изотретиноин, а хормонна терапия с противозачатъчни. Предполагам, че лекарката е имала някаква причина да Ви лекува с изотретиноин, а не с другото лечение. При жените хормоналната ситуация е друга. Пъпките се връщат след прекратяване на лечението много по-често и затова изотретиноин не е лекарството на първи избор. Друг е въпросът, дали и една малко по-висока доза не би била по-адекватна при Вас и дали лечението не е трябвало да продължи още месец-два. За лазер мога да Ви кажа, че той ще доведе белезите до изчезване, но няма да спре появата на нови. Такова лечение е индикативно, когато нямате повече акутни гнезда на акне. Няма да Ви навреди, въпросът е финансов.

chili
Posts: 1
Joined: Wed Jan 16, 2013 5:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby chili » Wed Jan 16, 2013 5:36 pm

Здравейте!
20 години, 160 см, 46 кг. Първо да благодаря на bulgaricus за съдействието,
което оказва на всички с проблема Acne. Въпросът ми към него е - след неуспешно лечение с Roacutane ( 4 месеца x 20 mg/ден),
какви възможности има за лечение, повторно да се направи курс с Roacutane или има и други варианти?
Докато траеше лечението, нещата бяха под контрол - спряха пъпките, омазняването също, черните точки се изчистиха.
Какви щети нанася повторния курс, ако някой има опит вече нека да сподели, и колко време след първия курс е добре да се
предприеме втори? Дайте мнение каква според вас трябва да е дозата и за какъв период от време, за да има успех повторния курс,
и в същото време да е щадяща доколкото е възможно :( терапията? И най-вече, да сме сигурни че този път няма да има рецидив?
Благодаря предварително!!!

Отговор от Булгарикус: предполагам, че сте от женски пол. Вижте, ако е така публикацията над Вашата и какво съм писал в нея. Лечението Ви е било кратко. Такъв период на лечение е често грешен. Повторно лечение не се препоръчва, но не е и строго забранено. Няма медицински валидирани данни какви са възможните усложнения, те ще са като при първо лечение, но с по-голяма вероятност. Ако сте жена, то противозачатъчни са първият избор тук, а не изотретиноин. За дозата съм писал: между 0,5 и 1 мг на кг тегло, т.е. между 20 и 50 мг при Вас, като трябва да се гледа да не се надхвърли максималната кумулативна доза от 120 до 150 мг на кг тегло за целия курс на лечение, която при Вас е до макс. 6900 мг.

Viktig
Posts: 9
Joined: Sun Jan 27, 2013 5:19 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Viktig » Sun Jan 27, 2013 5:37 pm

Здравейте,
22 години, 179 см, 76 кг. Днес в едно руско здравно предаване ( http://www.youtube.com/watch?v=nIX_2UqK ... rg&index=4 ) 6,15 минута препоръчаха на хората с АКНЕ 1 степен следното лечение (само локално):
1) Препарат намаляващ производството на себум; (или такъв който изчиства себума)
2) Лекарство, което се бори с микробите на лицето;
3) И лекарство против запушени мастни жлези, т.е. запушени пори (доколкото превеждам правилно от руски).

Можете ли да ми препоръчате такива, т.е. да ми дадете конкретни имена? Благодаря Ви.


Отговор от Булгарикус: попрочетете темите и ще видите, че такова едно лечение, като в руското предаване не е помогнало на никой, писал по тази тема. Изсушаващи кремове биха могли да помогнат, но там отново идваме до изотретиноинов препарат, като да кажем изотрексин-гел. Няма други ефективни. Антимикробно означава или антибиотик или почистване на кожата. Антибиотикът, като доксициклин или тетрациклин могат да помогнат, но се пият по около 3 месеца в специална дозировка. Ако пък по-често си почиствате кожата, както бе писано тук многократно, то Вие само повишавате кожната секреция, която се среми да компенсира това непрекъснато отмиване. Резултатът е, че ситуацията се влошава като цяло. Вижте какво е препоръчаното лечение тук. Три теми сме писали: 1) бирена мая за период от до 6 месеца, може и по-дълго в доза 250-250-250 мг; 2) антибиотик - или доксициклин или тетрациклин по дозировка от дерматолог, при доксициклин тя е по една капсула през ден за 3-5 месеца; 3) изотретиноинов гел; 4) изотретиноин. При жените противозачатъчните са преди изотретиноина.

theraphlu
Posts: 2
Joined: Mon Jan 28, 2013 9:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby theraphlu » Mon Jan 28, 2013 9:29 pm

Привет Булгарикус,

Предварително се извинявам за дългия пост, но искам да съм максимално обстоятелствен за да не изникват въпроси. На 23 години съм, тежа 82 кг, не съм имал сериозни здравословни проблеми. От около 4 години имам проблем с акне поради изключително силно омазняване на кожата. От 17 ноември 2012 г. започнах лечение с Роакутан (2x20 mg на ден) под наблюдението на кожен лекар. Всички първоначални изследвания бяха далеч от максимално/минимално допустимите стойности. Лечението започна както се очакваше, първоначалното влошаване дойде само след две седмици, устните ми изсъхнаха само два-три дни след начало на лечението. След това, около края на първия месец кожата ми започва да се изчиства, въпреки че продължиха да ми излизат пъпки от време на време. Тук идва и казуса. Около празниците, подведен от обнадеждаващите резултати, си позволих няколко пъти за по 1 ден (на нова година за 2-3 дни) да не пия лекарството с цел да не го смесвам с алкохол. Резултата бе връщане общо взето в началото на лечението. След нова година се взех в ръце и реших, че няма да си компрометирам лечението заради глупости и си пия хапчетата без пропуск. Въпреки това около 10ти януари, по собствена преценка, реших да пия вместо по 40mg на ден, по 60mg на ден (2х20mg сутрин и 1х20mg вечер). Резултата бе повече от добър, почти всичко се изчисти от лицето ми. Когато обаче дойде време да си направя изследвания бях неприятно изненадан да видя, че показателя АСАТ бе 41 (при референтна максимална стойност за мъже 40). Още повече ме притесни фактът, че след първия месец приемане на Роакутан, АСАТ бе едва 8. Отново се върнах към прием на 40mg на ден, и ми се струва, че положението отново се влошава.
Въпросът ми е следният - притеснително ли е това повишаване на АСАТ (другите фактори са в норма и не са се променили) и до колко може да е опасно за черния ми дроб? С 40mg или 60mg на ден да продължа лечението си? От една страна имам чувството, че 60mg е дозата, която дава значим ефект, от друга като че ли черният ми дроб няма проблеми с 40mg а не се справя с 60mg.
Допълнителна информация, която евентуално може да ви даде някаква перспектива - спортувам често, тичам и ходя на фитнес, НЕ пия каквито и да било протеини, добавки,стимулатори и т.н. В момента не пия и алкохол. Предпочитам да се консултирам толкова подробно с Вас, отколкото с кожната лекарка, която някак си все ме отправя към една конкретна аптека с безкрайни рецепти, на които задължително стои с огромни букви нейното име.


Отговор от Булгарикус: пропуснали сте да кажете колко сте висок... Това е важно за БМИ индексът и за черния дроб. Ще Ви отговоря, но ми пишете колко сте висок, може и като лично съобщение.

Теглото Ви не е твърде високо, нямам индикации да считам, че има затлъстяване на черния дроб. Дозата Ви е по мое мнение ниска. Не считам, че ще достигнете за 6 месеца кумулативната доза от до 150 мг на кг тегло, така опасността за рецидив ще се повиши на около 60%. Кумулативната максимална доза за Вас е 12 300 мг, т.е. по 70 мг/дневно. Вие приемате половината от нея. Не знам какви са тези "пълни изследвания", които са Ви били правени, ако имате конкретни параметри, можете да пишете. Добре е да се направи и специална серология, за да се изключи хепатит В и С, за да не стигнете до цироза от единия изотретиноин. За алкохол и сам знаете до какво може да доведе, не е строго забранено, но на Ваше място не бих пил повече до края на лечението. Не се поддавайте на социалния натиск да пиете. Хубаво е, че спортувате, но така, разбира се рисковете за кожата се повишават, просто трябва да сте наясно с това, като спортувате. Това не означава, че не трябва да спортувате. Изсъхналата кожа, например от честото къпане ще се лющи, механично ще се наранява по-лесно. Можете да приемате и Карзил в доза 90-90-90 мг по времето на цялото лечение в консултация с хепатолог. Винаги е трудно да се намери балансът между максималната доза и минималните щети за черния дроб. При така появилата се тенденция на Ваше място бих: 1) намалил мазното, 2) избягвал храни с глутамин (това е един от консервантите), 3) не пил алкохол, 4) във всеки случай направил специална серология за хепатитите, 5) на всеки 4 седмици, ако 4) е негативна бих си изследвал сутрин на гладно чернодробните параметри (вода може да се пие). Ако имате въпроси, можете да се консултирате и с хепатолог, все пак тук нямам право да Ви давам рецепти, а само идеи.

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Mon Jan 28, 2013 11:47 pm

theraphlu , нека Bulgaricus изрази мнение , но също искам и аз да споделя моето. При мен беше доста по различно лечението от при теб , аз също спортувам фитнес/кардио. По принцип тази доза от 40 мг за твойте килограми не е висока. Даже мисля е минимална за твойте килограми. Съвета ми е обаче - Взимай си хапчетата ! Не ги пропускай ! Ако пиеш по 2 взимай ги през 12 часа. Ако пиеш по 3 може през 8 часа. Това ,че не си ги приемал , докато си взимал алкохол е безсмислица! Какво като не си ги пил тогава? То лекарството ти все още стои в кръвта , такаче пак си си вредил от 2те.
От моя опит с лекарствоот , разбрах ,че е най-добре да се достигне една добра доза на приемане , да не се прекъсва лечението за някакви си дни , и да се приема достатъчно време. Аз го пих 8 месеца , като след 4тия месец го спрях за 10 дни защото не можах да си го набавя ,и пак продължих до 8ми месец.... за което съжалявам. Също така и дозата ми беше ниска - 40мг (60кг съм, тогава бях 66-67). 5ти и 6ти месец вдигнах на 60 мг , но беше късно. С показатели не съм имал никакви проблеми , много малко по-висок холестерол имах и то на 40 мг , на 60мг даже ми беше по-нисък. Не знам за показателите , алат и асат до колкото не се лъжа са чернодробните показатели , така,че говори с лекаря за тях и за дозата , защото там е ключът към лечението. Ако не е проблем , да ми пратиш лекарят при който се лекуваш на лични :)

Отговор от Булгарикус: имаш опит вече, да... Ще му отговоря като си каже колко е висок.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests