Зачервяване на пръстенчето в основата на пениса и зачервяван

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
alone_33
Posts: 1
Joined: Mon Jun 04, 2012 10:42 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Зачервяване на пръстенчето в основата на пениса и зачервяван

Postby alone_33 » Mon Jun 04, 2012 11:02 am

Здравейте,

Аз също съм един притеснен мъж на 38 години, около 180см на височина и около 75-80 кг на тегло.
Всичко започна с една бяла кожичка по главата на пениса, която започна да се люпи на малки бели люспички. Имаше и лека миризма. Някакъв дискомфорт - парене, боцкане... и лек сърбеж...
Зачетох се по форумите и реших да действам. Веднага изпих един микосист 150. Няколко промивки със лайка и започнах да се мажа с нистатин.
Люпенето и миризмата вече ги няма. Все пак отидох и на лекар. Не ми взеха проба, защото казаха, че вече съм пил микосист и няма смисъл. Доктора каза, че всичко е наред и ми предписа Певизон крем да се мажа 10-тина дена. Диагнозата беше - гъбична инфекция.

Но все още се притеснявам, защото в момента по главичката на пениса се наблюдава следното:
Когато го заголя в отпуснато състояние пръстена в основата на главичката (надявам се, че правилно го наричам - мястото, където е прикрепена кожичката, която покрива главичката - в основата на главичката).., та пръстена на главичката става много тъмен на цвят - от тъмно червено, до фиолетово. А по самата главичка има малки червени точици. Не изглеждат съвсем като пъпчици - по-скоро са капиляри (малки венички), като че ли...
Ако трябва и снимка ще оставя... Просто не знам, дали ми в предписано най-доброто лечение, затова Ви моля за съвет.

Иначе за мен - безупречна хигиена, единствена партньорка - моята съпруга.
Много силен стрес през последните 2-3 месеца - според доктора това също може да е възможна причина за появата на гъбички.

В момента нямам никакви сърбежи, дискомфорт или болки... просто това, което съм описал по-горе.
Благодаря предварително!

Поздрави на всички.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Зачервяване на пръстенчето в основата на пениса и зачерв

Postby Bulgaricus » Sun Jun 10, 2012 12:21 am

Здравейте!

Предписаното Ви лечение е едно от правилните такива за Вашето заболяване. Лекувал сте се сам отново с едно от правилните лекарства за гъбични инфекции, но е добре да се обръщате към дерматолог в бъдеще, защото има комбинирани лечения с по-висок процент на очаквана успеваемост.
Засега можете само да ползвате лекарството и да видите дали ще Ви помогне. Изказването, че няма смисъл от посявка не е медицински правилно. Имало е смисъл, дори и по време на лечения. Няма икономически смисъл, но медицински има.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

tkjekov
Posts: 2
Joined: Sat Jan 12, 2013 8:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Зачервяване на пръстенчето в основата на пениса и зачерв

Postby tkjekov » Sat Jan 12, 2013 9:17 pm

Здравейте! Аз съм мъж на 37 години височина 191 см ;тегло 92 кг.Имам сходен на по-горе описаният проблем.Зачервяване в основата на пениса,което понякога придобива виолетов цвят.По-силно изразено при ерекция.Нямам сърбеж или секрет ,а по скоро леко щипане и леко парене.В началото отидох на уролог ,защото имах съвсем леко парее при уриниране.Направиха ми изледване на кръв и урина.Всичко беше наред с изключение 2-3 левкоцита.Уролога ми изписа Дексофен и Уростим.Пих ги 10 дни без резултат.След това отидох на дерматолог.Без изледвания каза че са гъби и ми изписа Езодерил сутрин и Лоринден C вечер за 7 дни.Отново няма ефект.На своя глава се мажа с клотримазол,който временно решава проблема ,но след няколко дни пак се появява.Помогнете с мнение моля.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Зачервяване на пръстенчето в основата на пениса и зачерв

Postby Bulgaricus » Sat Feb 02, 2013 1:20 pm

Клотримацолът трябва да се маже дори и 6 седмици при такива оплаквания. Трябва пак да отидете на дерматолог за нова посявка. Като тя покаже резултат, той може да Ви предпише комбинират троен препарат: антимикотикум, кортизон и антибиотик. Попитайте го за това (един вид го подесетете).
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vanko1290
Posts: 1
Joined: Sat Apr 18, 2015 5:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Зачервяване на пръстенчето в основата на пениса и зачервяван

Postby vanko1290 » Thu Apr 30, 2015 9:40 pm

Хайде бе хора някой няма ли да отговори и аз го имам този проблем и същите симптоми ходих при оролог и в крайна сметка ми се мазах с разни мазила и ефект няма моля помогнете

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Зачервяване на пръстенчето в основата на пениса и зачервяван

Postby Bulgaricus » Sat Jun 06, 2015 12:37 am

Писали ли сте тема?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests