Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

georg1ev
Posts: 6
Joined: Thu Sep 23, 2010 9:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby georg1ev » Mon Jan 03, 2011 12:01 pm

Здравейте! Аз имам въпрос относно моето лечение с Роакутан и по-точно относно количеството лекарство което трябва да приема.
Теглото ми е 65 кг, преди 4 месеца и половина започнах лечението като приемам по 40мг на 24 часа. Общото количество, което трябва да приема е по изчисления 7800мг. За 1 месец аз приемам по 1200мг, т.е цялото лечение трябва да продължи 6.5 месеца. Понеже знам, че лечението не трябва да се прекъсва изведнъж, т.е от високата доза трябва да се премине на по-ниска, (за моя случай например 20мг на 24 часа.). Идеята ми е да продължа лечението 5 месеца на високата доза от 40мг/24 часа (6000мг) и след това да намаля дозата на 20 мг. За да приема цялото количество (7800мг) трябва да пия хапчетата още 3 месеца по 20мг на ден. Правилен ли е този алгоритъм на лечението?

Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Mon Jan 03, 2011 1:56 pm

Здравейте,

разпределете ги така, че да пиете 20-0-20 мг на 24 часа и колкто остава до максималната допустима доза, само при нужда по преценка на лекаря трябва да ги пиете. Никъде не е казано, че цялата доза ТРЯБВА да приемете. Става дума за максимална допустима доза, а не за терапевтично необходима. Постепенното намаляне не е задължително. Аз, например ги спрях изведнъж преди години и все пак ако има индикация, можете да доизпиете останалите в доза 20-0-0 по преценка на лекаря.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

georg1ev
Posts: 6
Joined: Thu Sep 23, 2010 9:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby georg1ev » Mon Jan 03, 2011 2:54 pm

Благодаря за отговора! Искам да Ви попитам, имате ли наблюдение в какъв процент от случаите акнето се появява отново. При Вас как беше ситуацията? Понеже четох, че има такъв процент от хора , които се повлияват от лечението, но след спиране не Роакутан, акнето се връща, макар и не в същата форма.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Mon Jan 03, 2011 3:03 pm

Част от пъпките се връщат. Лечението е ефективно при почти всички пациенти, т.е. над 90%. С годините след това част от пъпките се връщат. Колко процента не мога да Ви кажа, вероятно става дума за 10-30%. Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nik4o27
Posts: 16
Joined: Wed Mar 17, 2010 11:44 am
Location: Dolni Dubnik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby nik4o27 » Mon Jan 03, 2011 3:23 pm

Здравейте и честита 2011 на всички 'форумци'!
Влоши се малко положението при мен пъпките по главата,не знам защо,
не съм правил нещо по-различно от предишните 2 месеца,а допълвам че минаха
3 от спирането на Роакутана....кофти ми е....добре че нямам по лицето и тялото,
но започнаха да излизат и по челото-дребни с бял връх.Направих си посявка в една
нова частна клиника,но утре възнамерявам да си направя и от втора такава и след
това с резултатие Доцентката,коята ме преглежда,ще изкаже мнение,а аз съответно
ще го споделя тук!
Поздрави!

Andrei
Posts: 10
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Andrei » Tue Jan 04, 2011 12:06 am

Здравейте Булгарикус.Пробвах да ви изпратя снимки на двата ми противоположни резултата от изследванията за хепатит Б ,но не успях.Изписваше ми невалиден имейл адрес.Както и да е това не е фатално.Днес бях при личната ми лекарка и като и показах новите резултати седеше и се пулеше и се чудеше.В крайна сметка стигна до заключението ,че единият е сгрешен :) но кой от двата.Така ,че ще трябва да си направя и трето изследване ,което ще наклони везните вече в едната посока.Надявам се по-благоприятната за мен.Този път най вероятно ще направя изследването във Варна в "Света Марина". Поздрави

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Tue Jan 04, 2011 4:35 pm

@nik4o27

Да, по окосмените части на тялото има необходимост и от повече жлези. Затова там е по-вероятно да се появят пъпки отново. Такива участъци са и тези, които често се потят при спорт, например, като кожата над брахиалната мускулатура и на лицето. Вече писах много подробна статия за действието на изотретиноин и че е възможно жлези да се възстановят след лечението. Но дали и до колко това ще стане е индивидуален въпрос. Все пак, докато пъпките не се виждат и останат само там, където са не е толкова тежък вариант. Не прави грешка да започнеш лицето си да мажеш отново с някакви кремове. Единствено изотретиноинов гел идва под въпрос.

@Andrei

Т.е. в крайна сметка още няма диагноза. Добре. Ще чакаме.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nik4o27
Posts: 16
Joined: Wed Mar 17, 2010 11:44 am
Location: Dolni Dubnik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby nik4o27 » Thu Jan 06, 2011 2:13 am

Здравейте,Булгарикус,след посещението ми днес при Доцента и предоставянето на резултатите от
посявката ми беше изписано следното:
Nisoral шампоан-2 пъти седмично и Dactacort за пъпчиците
Но сега като чета листовката виждам че Дактакорта съдържа БЕНЗОЕНА КИСЕЛИНА,а имам спомени
че когато преди 2 години ползвах OXY B5(доколкото се сещам) не ми понесе никак добре
след 2-то намазване с него и се бях зачервил навсякъде-1 истински клоун!
Булгарикус,ти как би коментирал ситуацията?

mernor
Posts: 1
Joined: Sat Jan 01, 2011 11:10 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mernor » Fri Jan 07, 2011 12:05 am

Здравейте,

Какъв хидратиращ крем за лице препоръчвате за преодоляване на един от страничните ефекти при приемане на Роакутан (лющеща се кожа)?

Също така, при положение, че при мен основният проблем са не толкова пъпките, а омазняването на кожата на лицето, какъв срок на лечение ще ми препоръчате, за да изчезне нацяло това омазняване?

Поздрави

mishoka20
Posts: 5
Joined: Tue Nov 23, 2010 3:37 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mishoka20 » Fri Jan 07, 2011 4:43 pm

Здравейте, имам въпрос към Булгарикс. След няколко седмици ще започна лечението си с исотретноин, прочетох почти всичко писано по темата, направих си чернодробната, но някои неща не са ми ясни.Тъжа 75кг, ръст 188 на 20 години.Пробвал съм голяма част от козметичните препарати - без ефект.Не мога да определя акнето ми в каква степен е, но според мен не е тежка.Имам повече пъпки по тялото, по лицето ми се появяваат по челото, около шията и брадата.
Въпростът ми е следния с колко мг да започна лечението и с колко, и кога трябва да се увеличи или намали дозата (0.5 х 75 = 37.5мг/ден, като как е по-добре да бъде 20мг/12часа или 40мг/24) тази доза подходяща ли е за начало на лечението ми и как да изчисля дозировката за по-нататъка.Благодаря за отговора предварително.

georg1ev
Posts: 6
Joined: Thu Sep 23, 2010 9:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby georg1ev » Fri Jan 07, 2011 5:03 pm

Здравей, Булгарикус! Искам да те попитам дали този крем ( http://www.cetaphil.com/Products/MoisturizingCream.aspx ) е добър, намира ли се в България, понеже ми го препоръчаха. Кожата ми е суха и се лющи. Преди се мажех с Eucerin крем , но след намазване люспичките падат и кожата ми е червена и раздразнена.. Точно там където имах акне, сега са червени петна, влияещи се от температурата. При студено - се успокояват и потъмняват, при топло - зачервяват и усещам парене. Ако може да ме посъветваш какво да направя по този ми проблем. След 7 дена правя 5 месеца от лечението с Роакутан (40мг/24 часа). Благодаря предварително!

Поздрави!

georg1ev
Posts: 6
Joined: Thu Sep 23, 2010 9:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby georg1ev » Fri Jan 07, 2011 10:03 pm

В крайна сметка неможах да намера Cetaphil и си купих този крем на Eucerin - http://www.parafarmacia.it/1664/eucerin-crema-levigante-viso-per-pelle-del-viso-secca-e-tesa-50-ml/ Според теб добър ли е , Булгарикус и дали ще ми свърши работа за моя проблем.

Hrist0
Posts: 8
Joined: Wed Jan 12, 2011 12:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Hrist0 » Wed Jan 12, 2011 12:57 pm

Здравейте д-р. Булгарикус! Радвам се че ви открих! Аз съм на 16г. ,57кг. съм, викос съм 174. От 3 години имам сериозен проблем с така нареченото акне. Какво ли не пробвах. Имам предвид най-различни мазила. От 11 дена съм на Роакутан 10мг. на 12часа. Не виждам никаква промяна, единствено устните ми пресъхват. Моят проблем е много тежък имам навсякъде пъпки: по гърба, раменете, врата (особено много), по лицето, гърдите и дори по меките части на ушите. Не ги пипам, но когато се бърша след баня кървят. Моите въпроси към Вас са: дали вземам правилната доза (2х24)? Кога ще започна да усещам подобрение? До тук никаква промяна. Използвам защитни кремове-дневен и нощен, гел за миене на AKNICARE. Благодаря Ви предвапително за отговора!

mustang
Posts: 5
Joined: Sat Jan 08, 2011 10:25 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Имам нужда от съвет за съмнение за грешно лечение!

Postby mustang » Thu Jan 13, 2011 10:21 pm

Здравейте на всички участници в този форум!
Обръщам се за съвет и предложения за лечение към Вас във връзка с една моя близка роднина.
Роднината ми е жена на 30г 1.58см. беше 49кг до преди 4 седмици сега е 40кг.(от стреса които преживя през последния месец)
Проблема които я съпътства е пъпки по лицето.Тези пъпки се появиха когато беше на 24г след преживяване на една лека катастрофа.Представляваха малки до средни на големина пъпки с гнойни връхчета и излизаха по брадата и само.Тръгна по доктори за лечение но лекарите не обърнаха сериозно внимание и всичките водеха небрежно лечение.Първо с химически пилинг-което доведе до увеличаване на размера на пъпките както и броят им(само на брадата).Вторият при който отиде започна да ги изстисква с ръце (и това доведе до тяхното разпространение по гърба,дупето и както и по предната част на тялото и.А по брадата станаха големи,твърди,болезнени при излизане и много на брой).Третият доктор започна лечение с антибиотици за външно нанасяне (Зинерит).Но той ги подсушаваше за 2 седмици и те пак излизаха.След това изписа да се маже с хума-също не свърши работа.И последно започна да втрива антибиотик на брадата което доведе до още по голямото разпространение на тези пъпки по тялото и.
Когато отиде при последния доктор той и изписа РОУКОТАН. Пи го 8м по 30мл. първите 6м и по 20мл. останалите 2м.Всичко се оправи напълно за тогава.
Но след 2,5г започнаха пак да се появяват по 7-8 на брой сходни пъпки този път по гушата и.
Отиде при този лекар ( преди 2м се случи това) който води лечението и с РОУКОТАНА. Лекарят пожела да действа с пилинг отново.Отказа му се(защото имаше горчив опит с тези пилинги моята роднина).Отиде до София в болница ТОКУДА при проф.Цанков.Неговия коментар беше,че е безобидно акне.Но броя на пъпките се увеличаваше.Посети клиника АНАСТА за съвет-там я изкараха,че има стафилукокува зараза в кръвта с коефицент 3 .До момента е дала 3 проби в различни лаборатории за изолирането на бактерия причинител.Двете лаборатории дадоха резултат, че няма никакъв причинител за пъпките а третата показа единични s. epidermidis и,че също няма изолирани candida spp.Предписа се някакъв крем за мазане които се прави в аптека и съдържа селицилова киселина ,витамин А и кортикостероид. Маза 9 дена и се получи страхотен обрив много гнойни пъпки. Последва две йонофорези с ихтиол -но резултата беше за 3 дена завяхнаха и се появиха на същите места където бяха плус вече и на врата по гърба и по гърдите.Изписаха се два антибиотика единия за пиене другия под формата на инжекции.Махнаха се само на гърба пъпките.Днес доктора изписа отново РОУКОТАНА -за 3-4м да се пие по 20 мл.
Аз обаче не съм съгласен да пие това лекарство.Затова бих се радвал да ми пишете със съвети и напътсвия какъв друг вариянт има за лечение на проблема , а също и от какъв тип е проблема на моята роднина(предположения поне).

mustang
Posts: 5
Joined: Sat Jan 08, 2011 10:25 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mustang » Fri Jan 21, 2011 10:37 pm

Здравейте отново!
Прочетох доста в темата и затова искам да се обърна към БУЛГАРИКУС с молба ако може да ми даде насока във връзка с лечението на моята роднина( писах за нея в по преден пост). Сега искам само да напиша какво се случи до момента с нейното лечение.Успя да възстанови килограмите си до 45кг. Започна предписаното лечение с РОУКОТАН като вече е изпила 6 хапчета.Последвах съвета на БУЛГАРИКУС който дава при вземане на посявка и накарах да и вземат(за 4 път проба) от две различни пъпки две отделни проби.Днес се дадоха резултатите и в единия резултат се показа staph. aureus MSSA.Посетихме лекуващия лекар и неговото решение беше: спира РОУКОТАНА и след 10 дни ще предпише антибиотик.На въпроса какъв-не се даде отговор.Пак от писаното по темата от Булгарикус предложихме за ванкумецин.Но тук идва и делемата:
1.Дали е редно да се спре вече започнат курс на лечение с РОУКОТАН и да се започне след 10 дни лечение с антибиотик?
2.Какви са възможностите при избора на антибиотик при поставената диагноза: има направена антибиограма но няколко от антибиотиците вече са ползвани без дори среден по успех резултат?
3.Колко може да навреди ползването на антибиотик венозно( защото така поставен действа най-добре)?


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests