Кандида - оплакване от гинеколози в София

Искате да се оплачете или да похвалите някой лекар, фелдшер или медицинска сестра. Тук е мястото.
Моля, когато пишете оплакване или похвала, обяснете точно какви са причината и фактите, накарали ви да се оплачете или да похвалите. Постове неотговарящи на това изсикване ще бъдат изтривани.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Wed Sep 23, 2009 12:14 am


jasi
Posts: 89
Joined: Fri Oct 31, 2008 4:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jasi » Wed Sep 23, 2009 8:26 pm

То не само с гъбичките е досада , но и с бактериите.
Няма как , лекуваш ги лекуваш ги и накрая пак от някъде дойдат.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sun Nov 08, 2009 3:37 pm


jasi
Posts: 89
Joined: Fri Oct 31, 2008 4:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jasi » Tue Nov 10, 2009 10:09 pm

Благодаря за пожеланието fotograf , бъди жив и здрав и ти !
Казваш каманите не боледували , но камъните също ги нападат гъбички и лишеи , само дето не показват , че ги сърби :)

Anto
Posts: 1
Joined: Sun Jan 16, 2011 10:16 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Кандида - оплакване от гинеколози в София

Postby Anto » Sun Jan 16, 2011 11:16 am

Здравейе всички.
Прочетох всички оплаквания и мнения и понеже в тях има много неверни неща, реших да се включа, макар и отдавна да няма нящо прясно написано. Тъй като въпроса е вечен, гъбички е имало и ще има, бих искал да изясня на четящите този форум някои неща. Аз съм гинеколог с 33 години стаж, в Университетска болница. Имам и частен кабинет. За да не си помислите, че си правя реклама (още един "алчен доктор" !) - ще пиша анонимно.
И така:
Гъбичките (Candida albicans, crusei, tropicalis, glabrata) са често явление защото те са част от нашата нормална чревна флора. Те не са инфекция, която идва отвън. Нито пък се предават по полов път. Те просто си седят в нас, в червата, кротуват си, подтиснати до голяма степен от защитните сили на организма, от имунната система. Те са част от нас.
Във влагалището ги няма, защото там, при здраво влагалище и нормално състояние на организма, живеят т.н. „млечнокисели бактерии”, които го пазят от инфекции.
Гъбичките проникват във влагалището и се разрастват в по-голямо количество когато защитните сили на организма отслабнат по някакъв повод и предизвикват оплаквания (парене, сърбеж). Течението няма лоша миризма, мирише леко кисело, но е обилно и с вид на пресечено мляко. С малки бели парцалчета.
Поводи за нарушение на защитните сили има много – грип, стрес, пътуване, нездравословен начин на живот, боледуване от диабет, при някои жени – преди мензес, много често – след пиене на антибиотици по някакъв повод... Антибиотиците подтискат млечнокиселите бактерии на влагалището (които го пазят от инфекции) и на тяхно място пламват гъбичките...
Гъбички да имаш не е страшно. Те не водят до усложнения като безплодие или образуване на „раничка”, например, както смятат някои жени. Просто е много досадно – сърби, тече, пари... Партньорът не е застрашен дори и да правите c*кc без презерватив. Мъжете не хващат гъбички и не ги пренасят. Достатъчно е партньора просто да се измие внимателно след секса. Гъбичките искат кисела среда за развитието си и влагалището е подходящо за тях (реакцията на нормалното влагалищно течение е кисела, заради млечнокиселите бактерии) докато при мъжките полови органи – всичко е външно, сухо е, не е кисело... Затова мъжете не хващат, а и не предават гъбички... Съответно – не е необходимо да бъдат лекувани.
Неправилно е да се говори за „хронични гъбички” или за „хронифициране” на инфекцията. Гъбичките са винаги в нас. Ние не ги „хващаме” от някъде, от вън или от сексуалния партньор. Те са част от нас и ние не можем да им избягаме или да ги унищожим. Просто – за да не боледуваме трябва защитните сили на организма и на ВЛАГАЛИЩЕТО да са на ниво. Което значи – здравословен начин на живот, по-малко (по възможност, разбира се !) антибиотици и, ако вече гъбичките са се появили във влагалището – освен противогъбични лекарства, да прилагаме и средства възстановяващи защитните сили на влагалището и организма. Докато защитните сили не са на ниво – ние ще лекуваме гъбичките и след няколко дена те отново ще възникват... Това не са ХРОНИЧНИ ГЪБИЧКИ, а ХРОНИЧНО ЛОШО състояние на защитните сили...
Та така стоят нещата. Живейте здравословно ! :)

invisible23
Posts: 2
Joined: Wed Apr 29, 2015 7:54 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Кандида - оплакване от гинеколози в София

Postby invisible23 » Thu Apr 30, 2015 7:16 am

Знам,че тази темичка е вече остаряла,но това го пиша за всички момичета,жени,които в бъдеще ще разгледат тази тема. Повярвайте,София има своя най-добрия си гинеколог и това е д-р Иван Димитров(акушеро-гинеколог),който работи на частно в "Люлин Мед" . Обожавам този човек! Аз,майка ми и сестра го посещаваме от както се помним! Това е един изключитилен Човек на първо място,незаменим доктор,всеотдаен на работата си! Този човек е претрупан с работа,но за него всеки един преглед е като първи в графика,защото иска всичко да бъде под контрол. Относно гъбичките,хора и аз съм имала гъбички и то преди 4-5 години( сега съм на 23). На симптомите между другото, самата аз не съм им обръщала внимание,понякога ме позасърбяваше, имах си течение а това ми беше първият преглед при доктора. Веднага щом седнах на магарето,той каза: Ужас,миличка имаш ужасно силно бяло течение,това са гъбички,които обезателно трябва да лекуваме. Онова,което ми предписа беша 1 единствена свещичка,която до колкото помня пъхнах вечерта и на сутринта трябваше да изтече при пишкане. От тогава гъбички не съм пипвала( но имам някакво съмнение за сега,така че ще се ходи скоро при доктора),течението ми през годините си беше съсвем съвсем нормално. Той много обича с най-искрена усмивка да казва "Обичам когато едно момиче/жена е напълно здрава! Това са най-хубавите прегледи за мен!" Сестричката ми излекува от HPV. Успешно премахна раничката,постоянно я следи и слава богу всичко е наред дотук. На майка ми преди 4 години предрече че много скоро ще започне да влиза в менопауза,а тогава на майка ми всичко си и беше наред. Ние трите обожаваме нашия гинеколог и не бихме го заменили за никого друг!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Книга за похвали и оплаквания”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests