Оплакване от личен лекар вече кога ще има ред на влизане

Искате да се оплачете или да похвалите някой лекар, фелдшер или медицинска сестра. Тук е мястото.
Моля, когато пишете оплакване или похвала, обяснете точно какви са причината и фактите, накарали ви да се оплачете или да похвалите. Постове неотговарящи на това изсикване ще бъдат изтривани.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
piterm
Posts: 1
Joined: Mon Apr 06, 2009 3:25 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Оплакване от личен лекар вече кога ще има ред на влизане

Postby piterm » Mon Apr 06, 2009 3:55 pm

Без да се ядеме един друг но имам въпрос към личните лекари
до кога като ми потрябва моя личен лекар ще чакам най малко 3 часа след като има табелка че бременни и работещи са с предимство трябва постоянно да се води спор пред кабинета му с банда пенсионери който са готови да те сготвят защото са гладни и болни с извинение и най важното лекаря излиза чат пат и си избира кой да влезе.
Налага ми се два три пъти на година да ми трябва за енския вирус на мода нямам хронични заболявания не му досаждам с нищо и дне се оказа че не стигнах до него и ще се наложи да се лекувам сам докато ходя на работа с лоща кашлица и болки в гърдите + лека температура и ако накрая се стигне до спец помощ кой е виновен аз ли че съм чакал чакал предреден оплют и не прегледан.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Apr 06, 2009 6:39 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jasi
Posts: 89
Joined: Fri Oct 31, 2008 4:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jasi » Mon Apr 06, 2009 9:55 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sat Apr 11, 2009 10:09 pm

За лекар се чака. Аз също съм чакал и по-добре да не ви разказвам как съм чакал! Пред моя кабинет също се вие една невъзможна опашка от чакащи и аз съм удивен , защо чакат при такава огромна опашка! А чакат поради следните причини:
1. Хората имат медицински проблем и се надяват, че лекатят ще им помогне да се справят с него.
2. Хората имат социални проблеми. Това всъщност е най-честата причина, която ги кара да се обърнат към лекаря, защото на фона на социалния проблем съзират наличието и на медицински такъв.
3. Хората чакат за документ - къс хартия с написано нещо на нея, подписана и подпечатана от доктора. Много често без решаващо значение, но са готови да съсипят сума ти време, пари и нерви за да се сдобият с него.
4. За съжаление има и такива, които влизат в кабинета да се позабавляват, като с това губят своето, на доктора и на всички останали времето. За съжаление не е много лесно да се оттървеш от тях, защото най - често става въпрос за психопати и за тях е въпрос на чест да се "поборят" с доктора. Тръпки ме побиват при мисълта за една шизофреничка, при която чак след 45 минути се разбираше за какво е дошла. Аз съм много търпелив! Смятам, че трябва да изслушвам такива хора, защото покрай другото може да изпусна нещо важно касаещо здравето на съотетния човек.
5. В България медицинската помощ е по-лесна и по-достъпна отколкото на други места. Моят братовчед от САЩ споделя следното с мен: Аз плащам по 2800 долара на месец за здравни осигуровки. Повтарям 2800 американски долара на месец! Защото семейството ми се увеличи с моите два близнака. И пак трябва да внимавам много къде ходя и какво искам, защото може да ми излезе солено! Всичко това казано със силен английски акцент, защото човекът никога не е живал в България.
Ами като знаят хората, че като влезнат при мен ще им се усмихна, ще ги попитам как са и какво прави семейството им, като ги изслушам търпеливо и като ги прегледам от главата до петите, как няма да чакат!? Ще чакат. Та медицинските грижи са особено ценно нещо.
И още нещо - здравето е особен вид ценност. И никой няма да гони някой по улицата да го лекува.

lidia
Posts: 2
Joined: Fri Dec 04, 2009 7:26 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby lidia » Fri Dec 04, 2009 8:00 pm

Piterm, аз имах същия проблем. И след дълги години търпение, реших, че трябва да уважа себе си и смених личния си лекар. Невероятно звучи, но аз не чакам на опашки, или ако чакам е до 15 мин. като преди това сестарата излиза и ми казва, че ще изчакам. Новата ми лична лекарка ме изслушва, разпитва, преглежда и чак тогава прави план за прегледи и лечение, и най-важното обяснява ми. Така че, не се измъчвайте, помислете за себе си и си намерете добър лекар, който наистина се опитва да лекува. Има такива.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sun Dec 06, 2009 2:22 pm

Ще споделя, че не си тръгвам преди да прегледам и последния пациент. Това става естествено за сметка на личното ми време. Колкото до нетърпимостта към чакането и унижението, което някои чувстват от това ще добавя, че семейните лекари веднъж в месеца чакат с часове пред вратата на здравната каса да се отчетат и са много наясно какво изпитват чакащите. Ще ви кажа, че ни липсва култура да си правим уговорки и след това да ги спазваме. Пробвал съм да слагам часове - не се спазват. Уговорка по телефона помага, но често поражда негодуванмие сред другите чакащи.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Книга за похвали и оплаквания”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests