Кандида - оплакване от гинеколози в София

Искате да се оплачете или да похвалите някой лекар, фелдшер или медицинска сестра. Тук е мястото.
Моля, когато пишете оплакване или похвала, обяснете точно какви са причината и фактите, накарали ви да се оплачете или да похвалите. Постове неотговарящи на това изсикване ще бъдат изтривани.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

гост
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Кандида - оплакване от гинеколози в София

Postby гост » Tue Jan 22, 2008 8:32 pm

Тук искам да изкажа възмущението си от лечението на кандида, проведено ми от две специалист-гинеколожки в София на които плащам прегледите и изследванията кеш, въпреки че съм здравно осигурена!!! Първо искам да подчертая, че роблем с гъбични инфекции не съм имала никога, той се появи наскоро и ето на какво ме подложиха тези две "специалистки": преди 4 месеца посетих гинеколожка, поради оплаквания в гениталиите. взеха ми проба, оказа се кандида. изписаха ми микомакс 1 таблетка (само за мен, за партньора ми - нищо) и една свещичка ломексин. инфекцията отшумя, но след 2 седмици започнах да имам същите симптоми. (дотук 25 лв преглед, 22 лв изследвания и 12 лв лекарства = 59 лв = 1/5 средна заплата!!!). Нямаше начин, реших че нещо не съм направила както трябва. отидох при друга специалист-гинеколожка. отново 25 лв преглед, 22 лв изследване. кандида - да, изписа ми този път по-скъпо лекарство за влагалището, което пък имаше това приятно преимущество, че не трябваше да се мия 6 дни. пихме този път и аз и партньорът ми микомакс 2 пъти по 2 таблетки. мина месец и малко и ето че пак познатите вече симптоми. какво да правя, вече бях дала, за да се натровя хубавичко с лекарства и да напълня гушичките на две гинеколожки общо 160 лв. А отново не се търпи!! Да си махна кожата - не върви. да си сменя тялото - пак не става. айде пак на гинеколог. реших да отида при първата, да й обясня че вече за 3ти път в рамките на 4 месеца имам едно и също заболяване, хеле проумее и вземе че се сети как да го излекува, в края на краищата аз не отивам при нея, за да й видя новите обувки и да си побъбрим!!! ЗА ТОВА СИ ПЛАЩАМ. и айде пак същата сума, пак никакви по-различни съвети, отново кандида, отново хапчета и глобули и ... кандидата изобщо и не чува.
сега искам да попитам, ако има кой да чуе - какво, драги дами и господа лекари се предполага, че аз трябва да направя оттук нататък. някой ще ли да ми върне парите, защото очевидно няма представа какво лекува? ако никой от господата лекари не ме чуе, то нека поне предупредя всички потенциални жертви да не минават и те по моя път. оказа се, че кандидата изобщо не се лекува така. как се лекува ли? ами нека някой лекар да каже, защото ако аз кажа, ще ме обвинят, че съм некомпетентна и подвеждам обществеността. ами тя просто не се лекува - целта е да се възвърне баланса на влагалищната флора, и на флората в храносмилателния тракт. !!!! Бясна съм от факта не че съм назад със вече 210 лв, а че тези некомпетентни лекари-гинеколози превърнаха кандидозата ми в хронична, за което ми отнеха освен парите - време и нерви, освен че сега пак започвам оттам, където бях преди 4 месеца, само че с хронична кандидоза. ебати майтапа, сигурно много се кефат като ти вземат паричките и те пратят за зелен хайвер, колко хипократовско наистина!!!!!!!!!!!

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri Jan 25, 2008 8:42 pm

Виждам, че сте бясна, ама кандидата наистина е заболяване, което налага лечение, а не само възстановяване на баланса във флората. И кажете какво да правим като гинеколозите не щат да лекуват без пари, ами взимат доста скъпичко. И на мен ми е писнало защото, искам някой да ми свърши работа. Тук няма нищо общо. Просто има лечими, трудно лечими, хронифициращи, рецидивиращи, нелечими и т.н. заболявания. Някой път, когато терминално болен почине близките му обвиняват лекарите. Е, те имат ли вина за това?

Мирела
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Кандидози- тема,която не трябва да се пренебрегва

Postby Мирела » Thu Mar 13, 2008 3:37 pm

За първи път ми откриха гъбички преди 7 месеца.Дотогава никога не съм имала такива проблеми.При първото ми посещение на гинеколога аз му споделих оплакванията си,той каза,че най-вероятно е някакво възпаление и без да ме прегледа ми изписа антибиотици и вагинални таблетки.Аз се учудих,че не ме прегледа но му се доверих и взех това,което ми предписа.След това обаче симптомите не изчезнаха и аз пак го обеспокоих.Тогава тои ме прегледа и установи,че са гъбички и ми предписа друго лечение.Временно нещата утихнаха и естествено пак се появи.Отидох при друг гинеколог и пак естесвено ново лечение,още повече пари и ми каза че вече би трябвало да се оправя. Ефекта естествено пак беше временен и пак се появи този ужасен дискомфорт. Понеже ходех на работа и нямах много време,оставих това на заден план. Преди няколко дена отидох на друга гинеколожка във Варна (предните двама бяха от Разград) и тя ме прегледа и се установи,че са хронични. Аз направо се втрещих :shock: назначи ми ново лечение и до няколко дена смятам да го започвам. Вече наистина съм отчаяна и незнам дали изобщо ще се оправя. Незнам дали гинеколозите бяха некадърни или аз не направих каквото трябва,че гъбичките станаха хронични. Но наистина тези упорири чворове ми създадоха доста проблеми и изхарчих доста пари за лечение,жалко че нямаше ефект. Дано този път да има. Моля ви се ако знаете някакъв ефикасен начин или някакви промивки ще съм много благодарна ако ми препоръчате.

гост
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

всички доктори са некадърни

Postby гост » Fri Jul 04, 2008 4:11 pm

имам кандида от 20 години. не помня колко доктори съм сменила и съм изпила абсолютно всички лекарства, които се намират по аптеките по няколко пъти. за мен всички доктори са некадърни. преди 3 години бях толкова зле, че ми идваше да се самоубия, защото на този сърбеж не се издържа. не само, че беше невъзможно да правя c*кc, но и тичах през пет минути в тоалетната в работно време. докато един мой приятел не ми даде американска книга, н която се казваше, че всяка болест се лекува с диета и билки. оттогава съм много добре. кандидата ми се появава от време на време, но слабо и с едно хапче флуконазол 150 мл изчезва. билки не съм спряла да пия.
диетата е следната: забравете завинаги захарта, хляба, тестените изделия и картофите завинаги!!! защото кандидата се храни и размножава от захар. колкото и силни лекарства да пиете, ако ядете захар и хляб (който в организма се трансформира в глюкоза), ефекта е нулев. и също така, докато не се излекувате, никакви плодове, цитруси, домати, гъби, оцет, алкохол.
след като се излекувах, споделих това с докторката, при които отидох на преглед и тя ми каза, че това са глупости, и ми изписа лекарство, което вече съм пила многократно. естесвено, вече не ходя по доктори.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: всички доктори са некадърни

Postby ptomoff » Fri Jul 04, 2008 6:23 pm


elize
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby elize » Mon Sep 22, 2008 2:30 pm

Аз също страдам от този проблем и то вече близо 2 години! И то заради некадърността и не проявения интерес от страна на гинеколожката при, която отидох. Първия път, когато почувствах дискомфорт отидох на гинеколог, лекарката каза, че било гъбична инфекция, предписа ми фунголон -2 табл., клотримазол- вагинални таблетки и крем за мазане +вагинален душ, НО без да ме попита дали имам сексуален партньор(нещо, което тогава и аз не знаех, че е от значение)...и се сещайте, аз се тъпча с хапченцата, а партньора ми продължава да ми връща гъбички...Втория път, като отидох при нея и й казах, че нямам подобрение,тя все пак благоволи да пита дали имам партньор и предписа всичко отначало+таблетка фунголон и за него....обаче и от това голям ефект нямаше, и затова реши, че ще ми предписва друг вид глобули от, които оооо- изненада пак ефект от днес до утре....накрая ми писна да ходя и тя само да ме тъпче с лекарства и се разрових из нета, където осъзнах, че инфекцията ми вече е станала хронична. Оттогава просто намалих сладкото, хляба, пия мляко, ям грейпфрути(задължително със семките), пия по много вода и все такива неща, с които се опитвам да нормализирам нещата и мисля,че има ефект, но е нужно много търпение.

ledy_123
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Кандида-оплакване от гинеколози в София

Postby ledy_123 » Thu Sep 25, 2008 11:22 am

Здравейте!Имам този проблем от една година и полувина.Бях оперирана в Пирогов от спукана киста на жълто тяло.Беше голям шок за мен и приятеля ми.Както и да е!Всичко мина добре,започнах да се възтановявам,бях обградена от вниманието на д-рката, която ме оперира и честно да си кажа много се впечатлих от държанието й и компетентноста й.След като ме изписаха я помолих да ми даде кординати за вбъдеще "за всеки случай".Трябваше ми още около 1 месец за да стъпя стабилно на крака и нещеш ли дискомфорт.Отивам при нея -преглед,иследване,лечение и всичко отмина,а аз доволна и щаслива.На следващия месец пак-преглед,иследване,лечение и всичко е ок.И така времето си минаваше-месец ,два,пет...година!То не бяха цито на маска,хормонални иследвания,прегледи,диети,а за хапчета просто не искам да коментирам,защото съм сигурна че такова количество за период от една година е недопустимо.И така с моята кандида се "сработихме" някак си.Като реши,че не сме се виждали и се появява,аз пак я изпращам бързо,бързо с Гино-певарил и така.Лекарката казва "Ами, то е хронично и почти не може да се излекува.Редки са случайте в който кандида се отстранява за винаги".И аз смирена.И глупава.Но не мога повече.Живея с приятеля се от две години,а от една не правим c*кc.Да,наистина-нямам желание,не чувствам необходимост...почвам да губя трапка.Отношенията са обтегнати.А, аз съм все така с проблем.Но това не е единственото нещо което ме притеснява.Родителите ми живеят в чужбина.Това лято си дойдоха на почивка.Майка ми помоли да я заведа на профилактичен преглед.Няма проблем.Заведох я и се оказа,че има раничка която трябва да се отстрани за кратко време.Направиха нужните иследвания и я изгориха.Всичко ок.Почивката свърши и те си трагнаха.Не мина и месец и ми звъни-"Мамче,не съм добре.Всичко ме сърби и боли,имам бяло течение на "парцали",звънни на лекарката,обясни й и ми пращай лекарства"!Представяте ли си!Аз унемях.Предполагам може да си направите изводи...И така майка ми се лекува,незнам дали ще й се появи пак.Дано не.
Имам огромна молба-посъветвайте ме при кой лекар да отида и да знам че той ще ме излекува.Решила съм в кабинета на Гладсоун да не стъпвам,защото май от там трагна всичко.Предложете ми!Не искам да проваля вразката си,не искам да се примирявам,не искам ТЯ да контролира сексуалния ми живот.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Thu Oct 09, 2008 6:54 pm

Защо не пробвате в МА. Нали там са най-добрите?

Mimi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Mimi » Sat Oct 25, 2008 5:23 pm


дани
Posts: 3
Joined: Sat Feb 21, 2009 8:19 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby дани » Sat Feb 21, 2009 8:58 pm


evanescencei
Posts: 2
Joined: Sun Mar 01, 2009 7:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby evanescencei » Sun Mar 01, 2009 7:58 pm

Имам същия проблем - ще ви призная не мисля, че ще се оправя по някакъв начин, пробвала съм всичко, но никога не съм пробвала с диета, в тази връзка бих искала да попитам гост коя е тази американска книга, която й е помогнала :)

evanescencei
Posts: 2
Joined: Sun Mar 01, 2009 7:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby evanescencei » Sun Mar 01, 2009 8:02 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sun Mar 01, 2009 10:54 pm


дани
Posts: 3
Joined: Sat Feb 21, 2009 8:19 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby дани » Tue Mar 03, 2009 11:33 am

Обърнете се към д-р Тошков в София - лекува успешно с неговите билкови таблетки. В интернет има достатъчно информация какво не трябва да се яде и какво трябва да се яде в по-големи количества.

adri_nalin
Posts: 1
Joined: Sun Sep 20, 2009 12:45 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Здравейте ...

Postby adri_nalin » Sun Sep 20, 2009 12:53 am



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Книга за похвали и оплаквания”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests