вагинит

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
tania62
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

вагинит

Postby tania62 » Wed Aug 15, 2007 2:00 pm

Преди 2 месеца имах влагалищно течение (вагинит, колпит) и ми изписаха бетадин свещички. Нещата се оправиха, но преди 3 дни отново ми се появиха леки болки ниско в корема, сърбежи и гинеколожката пак каза, че имам вагинит. Казах и, че имам реактивен артрит, който се влошава след антибиотично лечение, след употреба на нестероидни противовъзпалителни съм получавала интерстициален нефрит и тя отново ми предписа свещичките бетадин. Обаче като отворих информацията за бетадина прочетох, че той не трябва да се използва при заболявания на щитовидната жлеза, а аз съм оперирана преди 10 г. от аденом на щитовидната жлеза.
На 46г. съм, от 1г. нямам менструация и разбирам, че е нормално влагалищните възпаления да зачестят, но също така и че е добре да не ги лекувам нито с антибиотици, нито с йод. Въпросът ми е какво бих могла да направя. Спазвам стриктна хигиена, не правя c*кc без презерватив. Дали ще ми помогнат интимните сапуни в профилактиката? Дали ще е добре сега след бетадина да използвам някой от глобулите за възстановяване на влагалищната микрофлора (лактофем, лактофлор...) Ако да, кое от тях е най-подходящо за мен?(антибиотик през устата не съм вземала от 3-4 г.)
Дали няма да е добре като забележа леко течение или дискомфорт да употребявам нещо хомеопатично или билково, което да спре развитието на възпалението? Има ли подходящи продукти от този род за поставяне във влагалището и дали са ефикасни?
Четох хубави неща за "Yin care", но той е за промивки, а на друго място прочетох, че промивките не са препоръчителни, защото способстват инфекциите да се разпространяват навътре и нагоре.
Много ще съм Ви задължена ако ми дадете полезни съвети в тази насока!!!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 245 guests