Стафилококова инфекция - не минава

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby spacemaind » Fri Jul 25, 2014 10:49 am

Здравейте, М 32,180,79
Аз само се включвам тук,тъй като и аз се боря с некви непосилни неща за мен,но по-скоро искам да дам някакъв съвет на база моите неща и се надявам това да ви помогне малко.От изключително значение,когато човек се бори с нещо сериозно е здравословното хранене-в моя случай аз имам сериозен проблем със венци и съм на 1000% сигурен,че причината за това е в стомашно-чревния тракт -и всъщност много други неща идват от там,тъй като имунитета на организма в по-голямата част е там.Когато има някаква бактериална инфекция-то е ясно,че бактериите се хранят от определен вид храни,които трябва да се избягват в много голяма степен-на първо място сладко,джънк фуудс ,пържено,мазно,тлъсто,пикантно.Е ще кажете то кво остава за ядене-сега е летния сезон-най-полезни са салатите,зеленчуците и плодовете,ако е нещото готвено -да е печено и задушено-няма как и без месо-защото иначе се отслабва.Аз лично откакто съм си променил начина на хранене съм много доволен.И другото след като сте взимали всякакви антибиотици е хубаво да изчистите организма си от химии и отрови-колкото по-малко антибиотици толкова по-добре.Вариантите тук са пробиотици и хранителни добавки,които се вземат по-дълго време.Психиката също е важна-ако приятелите са ви истински,те няма да ви оставят заради такова нещо,аз много добре знам какво е-бях в едни филми 3 години и трябваше аз сам да излезна от тях.Но пак ше наблегна,че храненето е изключително важно-това е пътя към здравето.Успех от мен и знайте,че има достатъчно други хора,които си имат и по-сериозни проблеми и не са превели глава пред тях- и аз имам неща,които не си ги обяснявам,но живота продължава и не избягвайте приятелите си и не се затваряйте в себе си-това само влошава нещата.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Sun Aug 17, 2014 1:19 am

Връщам се на 16.9.2014. Затова не съм писал досега. До тогава трябва да си направите аеробна и анаеробна посявка на секрет от пъпки. Без направление, по тези ключови думи. Като има резултати ще знаем какво. Няма нужда да е във Варна. Ако е във Варна в Терапията на втори етаж, стая 306.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Sat Aug 23, 2014 5:19 pm

Искам да благодаря, че има все още хора, които знаят какво правят и го правят от сърце! Благодаря и на <B>spacemaind<B> , за подкрепата! След тази дата ще Ви потърся! Имам направена посявка отново и отново същото - Staphylococcus haemolyticus ...

JENIFER
Posts: 7
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby JENIFER » Fri Aug 29, 2014 2:43 pm

Здравейте Вulgaricus,

при мен положението е следното- започнах 5 месец на прием на Roaccutane,имам 2 пъпки,които не са гнойни,а подкожни и така стоят вече 2 месеца,без да минават. Но посявка ми беше взета през 2месец след започване на прием на Roaccutane, резултата е Staph aureus
Антибиограмата е следната

Ampicilin -R
Amoxicilin- S
Cefazolin- S
Cefoxitin- S
Ceftriaxone- S
Cefuroxime-S
Ciprofloxacin-S
Clindamycin-R
Erythromycin-R
Gentamicin-S
Levofloxacin-S
Linezolid-S
Oxacillin-S
Penicillin-R
Rifampin-S
Trimethoprim-sulfamethoxazole-S
Това МRSA ли е?
Трябва ли да направя отново посявка?В момента няма как да направя,защото нямам гнойна. Ако излезне ще отида да направя.
Притеснявам се че все още излизат, а започнах 5месец.Нормално ли е?
Чакам с нетърпение да се върнете и са ми отговорите.Благодаря ви много че приехте нещата присърце.

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Sat Sep 20, 2014 5:30 pm

След 1 седмица затишие при мене избиха адски много с гнойни върхове... Не знам какво да правя проблемът е много сериозен. Кога мога да си запиша час при Вас, в кои часове на денят сте в кабинета си? Имам в предвид сутрин или вечер? Нямаше такава стафилококва инфекция просто...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Sat Jun 06, 2015 10:33 pm

Актуален ли е проблемът още?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

newuser
Posts: 1
Joined: Tue Oct 06, 2015 8:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby newuser » Wed Oct 14, 2015 9:36 pm

Здравейте! Аз съм мъж на 26 години, висок съм 170 см. и тежа 62 кг. (тежа толкова от няколко години). Не пуша и не пия алкохол. Не знам да имам някакви алергии. Имам диабет от около 8 години, не приемам лекарства за него, успявам да регулирам кръвната захар с диета и спорт.

По принцип нямам проблеми с полово-отделителната система, но на 19.09.2015 започнах да имам усещането, че ще се напикая. Много странно чувство, сякаш урината тръгва по канала и иска да излиза. Няколко минути след като отида по малка нужда, чувството, че ще се изпусна пак се връща. Иначе сякаш нямам проблем с чести позиви за тоалетна, вечерно време почти не ставам до тоалетна или ако ставам, само веднъж. В момента (14.10.2015) усещането за напикаване е почти изчезнало, с тенденция към подобрение. Не съм приемал никакви лекарства.
Преди няколко години ми правиха рентгенова снимка на гърба/таза и ми казаха, че имам незатворен прешлен, възможно ли е той да е причината за това усещане, че ще се напикая? До баш напикаване не се е стигало! Майка ми казва, че дори като бебе не съм се напикавал.
Периодично си правя изследвания за полово предавани болести и бактерии в еякулата. По принцип резултатите от изследванията са добри, но на 30.09.2015 (11 дни след появата на това "усещане") след тест за бактерии на еякулата излезе, че има Стафилокок ауреус. Според антибиограмата е чувствителен към общо 10 антибиотика (след тях има буквата S) и само R срещу Пеницилин.
Ходих и на уролог (на 28.09.2015, 9 дни след появата на "усещането") и лекаря каза, че всичко ми е наред (размер на простата, пикочния ми мехур е празен след ходене по малка нужда, бъбреците са ОК), прегледа ме с онази машинка, при която те маже с гел и гледа. Изписа ми Vesicare film-coated tablets 5 mg по 1 таблетка дневно, но само при засилване на "усещането" но тъй като то не се засили, не съм ги пил.
След като изчетох доста за златистия стафилокок из интернет, следя за неговите симптоми и съм доста разтревожен, понеже научавам, че доста трудно се премахва от тялото тази гадинка.
На 02.10.2015 (13 дни след появата на това "усещане") си направих пълна кръвна картина и CRP ми беше 24 мг./л. тоест е повишен, ама от какво? Диференциално броене на левкоците: 7. СУЕ: 3
На 07.10.2015 ми взеха секрет от гърлото, за да проверим дали има от бактерията и там. На резултатите няма следи от бактерии, обаче пише, че е взет секрет от носа, а реално ми взеха от гърлото... има ли разлика при процеса на търсене на бактерии, когато секрета е носен или гърлен?
Нито личния ми лекар, нито уролога, успяха да ми дадат категоричен отговор, дали това "усещане" е от бактериите.
След като изчетох цялата тема, започнах и аз да си гледам главата за разни пъпки и сякаш точно сега има някакви червени неща (по-скоро са като кръгли петънца, при допир не ги усещам да са като пъпки) по главата и леко ме сърбят. Ще ги следя...
Интересува ме, дали ако нямам оплаквания свързани със стафилококите, е необходимо да се предприема лечение срещу тях? Какви са плюсовете и минусите, ако не се започне лечението им?
До ден днешен не знам от къде се появи това чувство, че ще се изпусна по малка нужда, някакви идеи от какво може да е? Забелязвам, че най-силно го усещам, когато съм седнал. Когато съм легнал чувството е по-слабо изразено, а когато съм прав чувството напълно липсва.

Калин82
Posts: 1
Joined: Sat Mar 05, 2016 6:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция

Postby Калин82 » Sat Mar 05, 2016 7:02 am



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests