Стафилококова инфекция - не минава

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

JENIFER
Posts: 7
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby JENIFER » Thu Jun 19, 2014 2:07 pm

здравейте Bulgaricus,

благодаря за бързия Ви отговор.моля ви за съвет ,говорих с пофесора и той отказва да се направи нова посявка,за него това било просто акне.каза да продължавам да пия Roaccutane-40mg , в този случай какво да правя,има ли смисъл да се продължава с Роакутан?ако е МРСА ще помогне ли ?не чувствам сухота по кожата,не се мажа с нищо,не ползвам нито кремове,нито гелове (хидратиращ крем се мазах кратко -около 10 дена),да не би дозата да трябва да се увеличи?днес правя 7 седмици от лечението,но папки ми излизат,на брадичката и от двете страни на носа.само устните ми се напукват.

от всичко прочетено разбрах че ле4eнито на МРСА става само с 3 антибиотика,като Ванкомицин не се внася в БГ и пак не е гаранция че ще преборя инфекцията.

защо лекарите в БГ,лекуват всички папки като acne,дори да се изолира стаф ауреус?защо толкова трудно да ги убедиш да ти се вземе посявка?

как по друг начин може да ми се вземе посявка и направи този тест за МРСА без лекар?

моля ви отчаяно за помощ.

благодаря Ви предварително!

P.S.Бих искала да в попитам дали сте чували за АНАСТА и какво е мнението ви?

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Mon Jun 30, 2014 1:14 pm

При мене проблема е много голям. Ходих до Варна, но за мой късмет нямах симптоми и нямаше какво да вземат за посявка. Описах им симптомите видяха какви промишлени количества антибиотици съм изпил и се учудиха, че все още съм жив. Казаха, че всичко това се получава от прекомерно производство на себум или омазняване около скалпа който запушва космените фоликули и от там избиват червени пъпки с гнойни връхчета по главата и по цялото тяло. Ок ама след няколко дена симптомите се задълбочиха. Бих път до София, във Военномедицинска Академия (ВМА) там ме прие едно стажантче 24-27г., .... След като видя изследванията, каза - а няма смисъл да ти взимам посявка, това е запушване на космените фоликули заради прекалено производство на себум от мастните жлези. Ок как се оправя? - Ами така ще е.... Ти сериозно ли?... И вече не виждам смисъл. Почвам да губя воля. Продължавам със Ентерола вече стана един месец, Витамин С + Цинк, хумата, взех един шампоан - detoxifying scrub shampoo на давинес. Не, че има резултат, само пари пръскам на вятъра. И само проблеми насреща. Промяна няма в състоянието ми.

Дженифър, тая шитня Анаста, ми я слагаха преди 2-3 години без резултат. Понеже в тоя смотан град няма един свестен лекар, нямаше кой да ми бие инжекциите, които са по схема, и се слагат в гърба подкожно. Една некадърна връзкарка ми я сложи мускулно и общо взето прецака и схемата и мене. На по-късен етап четох из форуми , че Анаста е спряна защото била пари на вятъра. На мен не ми помогна. Дано при тебе да има положителен ефект лечението.

JENIFER
Posts: 7
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby JENIFER » Tue Jul 01, 2014 1:17 pm

здравеите Bulgaricus,

виждам че не сте ми отговорили на предния пост.,надявам се да ми отговорите скоро,защото наистина не знам какво да правя.бях отново при професора в Токуда болница,колкото пъти да се опитвах да кажа че имам стафилококова инфекция,че искам нова посявка,той все ми отговаряш че имам акне,а не стафилококова инфекция.Отговори ми че във всяка папка имало Стаф ауреус,и да не го уча как да ме лекува.наистина съм отчаяна и незнам какво да правя.каза да продължавам да пия Роакутан.,не иска да ми вдигне дозата-днес започвам 9 седмица ,папки продължават да ми излизат на носа и брадичката,аз виждам че няма резултат., а той ми вика че оттук нататак щяло да има..,пия 40 мг.,когато започнах преди 2 месеца бях 54 кг, сега съм 49.,опитах се сама да ида до часта лаборатория и ги помолих да ми вземат посявка,но те отказаха.,казаха и че това се прави от лекар и на тях се носи само материала.колко и да се опитвам да направя нещо срещам само неразбиране и несериозно отношение.Дори и да ида при друг лекар не мисля че ще има смисъл.,Никой не би поел нещата,след като съм на Roaccutane.,Ако не е МРСА, а само Стаф ауреус. Роакутане ще помогне ли?
Ще чакам отговора ви със свито сърце.
Благодаря ви за отделеното време. Вашето мнение e много важно за мен.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Thu Jul 03, 2014 11:21 pm

@jimbo
Естествено, че пъпките са запушени жлези в следствие на себум. Това е изказване, което има точно толкова смисъл, като изказването, че водата е мокра.
Водещата причина е секрецията, но инфекцията запушва секреторният изход на жлезите. Затова по всички международни препоръки първо се определя причинител, после той се лекува няколко месеца с антибиотик и едва тогава се мисли за химиотерапевтично лечение.
На Вас са Ви казали - "понеже водата е мокра и ще продължи да е мокра, няма смисъл от сушене".
Смисъл от посявка има - може да се пробва ниска доза на нов антибиотик, да кажем тетрациклин или доксициклин за 3 месеца.
Смисъл от пробиотиците има също, гаранция, че ще подействат няма.
Кога ходихте във Варна - можехте да се обадите, щях да Ви видя и аз?


@ jenifer
Ситуацията с акне при жени е следната. Лекува се първо с мазила, ако не подействат се минава на антибиотик по антибиограма, ако не подейства се минава на хормонален препарат, ако не подейства се минава на изотретиноин.
При Вас нещата са такива - мазилата не са Ви помогнали, но не сте ползвали и изотрексин гел. За антибиотика не Ви е правена антибиограма, а лечението не е било 3 месеца, както се препоръчва, а 3 седмици и то най-вероятно с грешния антибиотик. След това е прескочена стъпката на хормоналното лечение и е минато на изотретиноин.
Всъщност нищо не е направено по най-добрия възможен начин. Все ми е тая кой професор, академик или друг "капацитет" го е предписал. Има си протоколи, препоръките са давани след оценка на милиони лекувани случаи. В България е типично всеки да си мисли, че може да се постави над научната препоръка и оценка.
Сега сте в паника, обръщате се като хиляди други хора към нас и в мен отново е налице перманентното чувство, че трябва да бъда CSI или специалист по медицинска форензика, за да установя как комбинацията от подоптимални лечения може да бъде коригирана във Ваша полза.
МРСА е обикновен стафилокок, който е развил определена генна мутация и не се повлиява от мецитиин и оксацилин, т.е. той може да разрушава част от структурата на пеницилините и затова се счита за особено опасен.
При сегашното Ви лечение нещата изглеждат така - вероятно е то да Ви помогне. Би било добре да се изключи и някаква друга причина за самото акне, т.е. е добре да започнете прием на ЦеТеБе 300 мг с цинк, бавнодействащо за поне 6 месеца, без да приемате други витамини и да започнете прием на перентерол, както горния потребител. И двете неща са дългосрочни мерки, може да се наложи година и повече да бъдат прилагани, независимо от това, какво пише на опаковката.
Освен това, прочетете темите за акнето и спрете да ползвате кремчета и козметика по време на лечението с изотретиноин. Те са контраиндикативни.
Не се излагайте на слънце, изключително вредно е в комбинация с лечението и може да доведе дори и до смърт, ако се прекали.
Хранете се добре, за да не губите тегло, лекарството е мастноразтворимо, ако в стомаха и в червата Ви няма нищо мазно или месо, поне, няма и да подейства.
Вие в крайна сметка, моля да ми напомните, в кой град сте?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Fri Jul 04, 2014 10:52 am

Здравейте @Bulgaricus,
Във Варна ходих във сряда, миналата седмица. В четвъртък бях в София, пак миналата седмица. В момента положението отново е много зле. Можете ли да ми дадете някакъв адрес или телефон за контакти за да се свържа с Вас за да назнача час. Благодаря Ви! Днеска ще отида да ми вземат посявка и ... не знам. Вече наистина не знам какво да правя.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Fri Jul 04, 2014 10:50 pm

Аз нямам приемни часове, просто, като съм в клиниката можеш да дойда и да Ви видя за кратко, за да видя, за какво става дума.

В коя клиника ходихте във Варна и какво правиха?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

JENIFER
Posts: 7
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby JENIFER » Sat Jul 05, 2014 4:20 am

Здравейте Bulgaricus,




Благодаря Ви за отговора.Аз съм от Стара Загора.

Мисля че трябва да започна от самото начало,защото вие добихте грешна представа за проведените до момента лечения.

През пубертета съм имала акне,но нищо сериозно.

През 2004 г след катастрофа,от силния стрес започнаха да ни излизат гнойни пъпки по брадичката. Бях на 23г. За прав път тогава посетих дерматолог,изписаха ми тетрациклин по схема за 3 месеца и Фусидин за мазане ,без да ми се вземе посявка и прави антибиограма.Имаше ефект,папките изчезнаха.След известно време пак се появиха.Изписаха Ми Зинерит.и макар че проблема беше само по брадата,ми казаха да мажа цялото лице с антибиотика.Мазах се 4mes,след като спрях пъпките се появиха наново.Изпратиха ме на гинеколог,за да изключат гинекологичен проблем. Каза ми че нямам кисти,но ми предписа Ясмин за 6 mes които щели да помогнат за пъпките.През целия период на прием на противозачатъчни папките не престанаха да излизат..така след 4 години ходене по мъките, 2008 г, месец декември отидох при трети дерматолог след като ме изслуша,ми изписа Roaccutane,Курсът беше 8 месеца,протече като по книга-Първите 3 седмици беше влошаването,до края на 5 седмица папките се изсушихa.През тези 8 мес,не съм ползвала никакви кремове или гелове за измиване.За 2 години и половина нямах никакви папки по лицето или гърба.През този период,единствено си миех лицето с вода,и ползваx хидратиращ крем сутрин

Постепенно започнаха да се появяват по 2-3 папки в областa на шията,не им отдадох голямо значение.Туширах го с Акне out,нo в един момент ставаxa все повече и повече.Изписан ми беше Доксициклин и за мазане антибиотик Надикса.отново без да ми е взета посявка.Пих го близо 2 месеца,но започнаха да ми излизат множество афти в устата,не можeх да се храня и лекаря го спря на 2 месец.През тези 2 месеца папките продължаваxa да излизат.Но искам да отбележа че проблема беше по шията,гърба и гърдите, , не брадичката.

Реших да сменя начина си на хранене. Станах вегетарианка,a ot 10 години не съм яла сладко,започнах да правя 3 дневни пречиствания всеки месец само на прясно изцедени,сокове,практикуване на йога.миеx си лицето с отвара от лайка или невен,и използвах Акне аут.пиеx пробиотик,цинк,прополис.Мога да кажа че поддържаx положението в границите на нормалното,докато до преди 2 месеца,започнаха да ми излизат папки но носа(където никога не са ми излизали),шията.изписан ми беше антибиотик Azithromycin отново без посявка,но след 3 седм. прием,лицето ми пламна още повече-папките са големи,гнойни,стават на рани.нямат нищо общо с тези които съм имала до момента.засегната е шията,носа,брадичката,част от бузите,гърба.останалото вече го знаете.

Притеснена съм много,защото изчетох всичко за Acne и стафилококова инфекция.При една толкова продължила във времето инфекция,както е при мен(10години)с изключение на тези 2,5 г когато нямаx пъпки) лекувана без вземане на посявка може лесно да прерасне в MRSA както разбрах от всичко прочетено.Мисля че моя случай е точно такъв.а лечение на МРСА става с Vancomycin.Напълно объркана съм и не знам.Днес започвам 10 седмица.папки продължава да излизат,а тези които са излезли не се засушават.не виждам никакво подобрение.не ползвам кремове,гелове,нищо,само мия с вода.не излизам на слънце,въобще.това че не ям месо,дали пречи на лечението?нo консумирам масло,ядки,маслини, например.започнах прием на Витамин Ц и цинк.

извинявам се за дългия пост,но исках да добиете пълна представа.

в отговора си казвате че трябва да се изключи друга причина за "акнето".след като е изолиран Стаф ауреус,не става ли въпрос за стафилококова инфекция,а не акне?

Бих искала да попитам дали във Варна,може да се направи този МРСА тест и дали е възможно да ме прегледате ,за какво става въпрос?

Благодаря ви много за отделеното време.

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Mon Jul 07, 2014 2:24 am

Бях в Света Ана. Тогава нямах симптоми и ми казаха, че с увеличеното производство на себум се запушват космените фоликули и от там се получавало. Не взеха секрет, нищо не направиха, защото тогава нямах нищо. Питаха ме дали тренирам и дали пия някакви протеини и други глупости. Казаха ми ако се появят да ги туширам и аз със Акне Аут лосион?!? Ама то не е акне. Акне няма в косата и по тялото. Направих посявка в петък, защото тогава нещата бяха изключително зле. В понеделник ще съм на контролен преглед, за да видят диаграмата. Ще я снимам и ще я кача тука. Първо избиват по тялото след това по лицето после по главата... Какво е това нещо, само един Господ знае. Ако има възможност да се срещнем, ще направя всичко възможно това да се случи. Благодаря!
Забелязал съм, че се увеличават и след прием на шоколад. Дори и бонбон да е. Аз принципно шоколад и сладко въобще не ям.
За засилване на имунитета съм направил - орехи + лимон + мед, всеки ден по 150гр. Отделно грейпфрут + лимон + портокал на сок.

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Mon Jul 07, 2014 5:07 pm

Сега се връщам от болницата. Изследванията показват стафилококова инфекция - staphylococcus haemolyticus - коагулазо (-) Candida (-) отрицателен . Която е резистентна към ВЕЧЕ ВСИЧКИ антибиотици. Вече нищо не мога да направя... Аз лично имам чувството, че станах жертва на некадърно лечение, и за съжаление никой няма да си понесе вината. Не мога да повярвам, че това се случва. Като някакъв кошмар от който не мога да се събудя.

Ампицилин -
Амопен -
Уназин - S
Амоксацилин/Клав. к-ка - S
Оксацилин -
Пеницилин -
Хлорамфеникол - I
Азитромицин - R
Тетрациклин - R
Доксациклин -
Гентамицин - S
Амикацин -
Тобрамицин -
Рифампин - I
Макропен - R
Цефзил -
Цефамандол -
Зинат - S
Кларитромицин - R
Левофлоксацин - I
Бактробан - R
Клиндамицин -
Линкомицин -
Ципофлоксацин - R
Oфлоксацин -
Нелидикс -
Бисептол - R

Staphylococcus haemolyticus - коагулазо (-) - щам - умерено количество
Candida - (-) oтрицателен

Прилагам снимков материал.
Image

Image

Image

Наистина вече не знам къде да ходя. Предписаха ми пак гелчета, акне аут, октенисепт, йодасепт, гентамицин маз - и това да съм се мажел ВСЕКИ ДЕН... до края на живота си. Бахти живота.

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Thu Jul 10, 2014 11:42 am

От както бях на преглед , не съм излизал от нас. Нямам желание за нищо, нямам и стимул за нищо. Избягвам контакти с външния свят. Офисът стои затворен, приятелите ми звънят на вратата и не им отварям , мислех да направя от онея бележки които слагаха едно време - Карантина, на входната врата. Няма такова некадърно лечение наистина, не знам какво да правя, ако е така както казват всички, че никога няма да се оправи и ще е винаги така, то няма смисъл да живея.

JENIFER
Posts: 7
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby JENIFER » Fri Jul 11, 2014 1:13 am

здравейте Bulgaricus,

продължавам да пия Roaccutane,края на 10 седмица,но продължават да ми излизат.отчаяна съм,няма никакво подобрение.незнам какво да правя.
реших да направя опит и отидох да поговоря с лекаря,който ми изписа Роакутан за първи път през 2008.тя остана учудена,като разбра че пак съм на Roaccutane,и че в 10 седмица имам такива папки.каза че не е нормално..казах и че имам изолира Staph Aureus,но искам да ми се направи посявка за MRSA,която професора отказва.попитах я за Vancomycin и дали би могла да проведе едно такова лечение.тя каза че и трябва време за да проучи нещата.но според нея е страшно.
Бихте ли ми обяснили подробно как става лечението с Ванкомицин?задължително ли трябва да е венозно?какви са страничните му действия?
Наистина ли е страшно?и евентуално ако се спре Roaccutane след колко време,може да се проведе?От къде може да се внесе?това ли най добрия антибиотик срещу MRSA?или Линезолид е по добър?защото четох че има случаи на проявена резистентност към Ванкомицин.трябва ли да бъде проведено лечение в комбинация със втори антибиотик едновременно ?
извинявам се задавам много въпроси,но съм наистина сама ,притеснена и объркана.защото това е един кошмар от който няма събуждане.моля ви помогнете ми.Пия Лактофлор по 1 на 8 часа.започнах прием на вит c и цинк, но не мога да намеря perenterol.

благодаря ви за отделеното време.

P.S.искам и да попитам 2 от пръстите на ръката ми се възпаляват около нокътната плочка(от 2 седмици),при натискане изтича гной.,възможно ли е това да е от Roaccutane?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Tue Jul 15, 2014 10:11 pm

Ще Ви отговоря при първа възможност. Имам огромен лист от спешно чакащи, при които става дума за животозастрашаващи проблеми и те имат предимство. Освен това съм всеки ден в болницата на пълен работен ден. После съм на друго работно място. А Вашите запитвания изискват доста време, за да им се отговори. А докато отговарям, трябва да плащам и за този форум и сметките си и просто няма как да стане веднага. Ще намерим някакво решение.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Sat Jul 19, 2014 11:26 pm

Така. Редът Ви дойде.

Два въпроса:

1) актуални ли са оплакванията още и 2) ако се заемем с диагностика ще бъдат направени разходи по вземане на проби, консулти в чужбина евентуално и пътуване до Варна - да стартирам ли процедурата, сериозни ли сте?

Питам сериозно, защото има толкова много хора, които са ни губили времето и са се отказвали (над 100) и съм длъжен да попитам.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

JENIFER
Posts: 7
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby JENIFER » Tue Jul 22, 2014 2:02 pm

здравейте Вulgaricus,

при мен положението е следното-12седмица на прием на Roaccutane,излизат ми по дребни гнойни по брадичката,които изчезват за 2-3 дена, но вчера ми излезе и по голяма до носа,такива каквито бяха в началото на започване на лечението. Освен това лицето ми е доста зачервено,макар че стриктно спазвам и не се показвам на слънце..Прьстите на рьцете ми се вьзпаляват и болят.Всеки ден ставам сутрин с надеждата че няма да има излезли нови,но уви продьлжават.Около 3 седмици нямах големи пъпки ,но вчера като видях че отново излиза,напълно се отчаях. Не мисля че нещата вървят на добре.

Относно това дали съм сериозна. категорично да.Бих искала да се срещнем в удобно за вас време,за да прецените нещата по добре. и да се направи това което трябва.Дьржа на професионалното ви мнение много.
Благодаря ви предварително.

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Fri Jul 25, 2014 2:18 am

Аз искам да кажа, че положението не се е променило въобще, последно ме товариха със гликоза и се оказа, че всичко е в норма. И аз както Дженифър, всяка сутрин щом се събудя се надявам да няма нищо, но ... има. Минах на хомеопатия аз се задръстих с антибиотици и този staphylococcus haemolyticus разви резистентност към всички съществуващи антибиотици... Не знам дали е възможно да бъде изолирана тази бактерия... съмнявам се вече във всичко. Ентерол, Витамини С + Цинк, Селен, Далацин Т, хума, каолинова маска, Себорал форте, Аржиал, стрити хапчета низорал смесени във детоксикиращ, ревитализиращ и ексфолиращ шампоан на Давинес, ябълков оцет, много вода 2-3литра на ден, Алое Вера гел и това е. И пак излизат ...
Направих опит да си върна бившата ми приятелка с която се сгодихме, но като ме видя и всичко свърши преди да почне. Това ме кара да се заема сериозно с този наистина огромен проблем. Мен ме е срам да се покажа на вънка ...


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests