Стафилококова инфекция - не минава

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Thu May 29, 2014 1:27 pm

Само да спомена, че след 8 дена НЕАДЕКВАТНО лечение с гентамицин + йодасепт нещата са много по-зле. В момента са се образували големи червени петна около 1 см. по цялата глава и на пипане болят. Не знам ... аз не виждам нещата да се оправят...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Thu May 29, 2014 8:29 pm

Когато се наруши целостта на кожата, поради нараняване, спукване на пъпка или порязване не трябва да се ползват спиртни или йодови дезинфектанти. Те се ползват за кожата, преди да се наруши цялостта и. Когато кожата е наранена се използват специални дезинфектанти, като кислородна вода или октенисепт.

Спиртните дезинфектанти причиняват смърт (некроза) на слоевете под кожата, т.е. те влошават заздравяването, а не го подобряват.

Мазането с мас или мазни кремове на кожа с пъпки, причинени от запушени жлези и запълнени с мастен секрет е противопоказно. Допълнителното омазняване влошава проблемите, причинени и без това от "омазняване" и изпотяване.

Третирането на кожата може да е с гелове или изсушаващи кремове, които ще отнемат "почвата" на тези пъпки. Самата инфекция може да се пребори с антибиотици. Приемът на пробиотици за много дълъг период е задължително. Те създават неблагоприятна среда за развитието на някои бактерии.

Има едил гел със съдържание на изотретиноин, който може от чужбина да се закупи.

Но трябва да разберете, че тези проблеми не се излекуват за седмица или две.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Sun Jun 01, 2014 12:21 pm

Всеки ден излизат по няколко пъпки на всякъде отново , по главата по цялото тяло. Приятелката ми ме напусна... продължавам да пия Ентерол, вкусът му напомня на някаква каша от едно време, не мога да се сетя каква.. Витамините Ц + цинк, селена, маска от хума, шампоан Аржеал, Спириал гел и крем. И това ако не се получи вече почвам да си мисля, че ми е направена магия

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Sun Jun 01, 2014 12:35 pm

Мазането увеличава секрецията и влошава ситуацията. Не трябва да се мажете. Жени много. Не изпадайте в депресия. Няма магии.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Mon Jun 02, 2014 10:00 am

Значи да спра йодасепта. Между другото намаляха... но отново излизат в алено червени точки, които след това след 3-4 дена минават в тъмно червени и изчезват. Някой от тях сутрин ги няма, появяват се по обяд от нищото. Засилват се от шоколад (днеска са 18) и нерви, и то от един бонбон ... празници много не мога да откажа.

Нещо за засилване на имунната система ще ми препоръчате ли?

Между другото от както ме напусна пия валериан в промишлени количества и валидол...

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Thu Jun 05, 2014 5:33 pm

Имам втори въпрос, Ентерол-а свърши трябва ли да купувам други сашета или има някакъв период на изчакване? Както и за витамините С + Цинк като свършат да купувам ли веднага други или има период на изчакване. Благодаря!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Fri Jun 06, 2014 9:50 am

Няма изчакване. Не трябва да се прекратява приемът, може и 6 месеца да се приемат.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Mon Jun 09, 2014 4:07 pm

Колкото повече се изпотявам, толкова повече излизат.... Някой се появяват сутрин и след обяд вече са "увехнали". Първо излизат по тялото, след това по главата.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Mon Jun 09, 2014 4:20 pm

Ще трябва да направите тогава една посявка на секрет, най-добре в Терапията, за да се види кой антибиотик ще е правилният.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Tue Jun 10, 2014 1:47 am

Разбира се ще направя, но къде е това "Терапията" ? Благодаря.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Thu Jun 12, 2014 7:21 pm

Не бяхте ли Вие от Варна, или съм се объркал?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Mon Jun 16, 2014 12:49 am

Не, не съм от Варна... Промяна в състоянието ми до момента няма. Имаше 2 дена на затишие, бяха изчезнали напълно, днеска се събудих целият обринат .... По тялото и по главата в окосмената част гнойни пъпки и то на гъсто разположени. Има ли вероятност никога да не се оправя? Да не е се превърнало в хронично заболяване заради неадекватното лечение? Вече наистина почвам да се притеснявам сериозно.... между другото имах малко останал октенисепт, на обяд прибегнах до него и сега преди малко видях, че броят на пъпките се е увеличил и така също и размерът им (диаметър) .... Преди да избият предната вечер имах дискомфортно усещане и леки болки при допир на кожата. Ако се е превърнало в хронично заболяване каква е вероятността да се излекува напълно? Въобще какъв е шансът да се излекувам при най-лошите прогнози защото това наистина е сериозно. Във вторник ще съм на преглед.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Mon Jun 16, 2014 12:57 am

Шансът да се излекувате е добър. Сега се сетих, че съм объркал, понеже има двама души едновременно със същите симптоми. Задължително да ви направят няколко посявки на секрет от пъпките.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

JENIFER
Posts: 7
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby JENIFER » Tue Jun 17, 2014 12:14 pm

здравейте,
на 33 години съм,1,55 см,50 кг,преди 2 месеца запо4наха да ми избиват големи гнойни папки по лицето,отидох на дерматолог,и ми изписаха Азитромицин, пих го 3 седмици и нещата се вло6иха повече. Отидох в София при професор Цанков,той ми изписа веднага Роакутане(пила съм го 8есеца преди 7годни за akne, тогава имах пъпки само по бради4ката,имаше невероятен резултат),пофесора каза 4е отнвo имам акне.,помолих гo да вземем посявка защо,папките които съм имала преди нямат нищо общо с тези които избиват в момента.за6тото се съмнявам 4е акне, той ми otkaza.каза 4е за него това е акне.запо4нах да пия Roaccutane, и се вло6ih много., на 30ден отидох за кръвни изследвания и той ме видя и ме прие в болницата тогава ми бе взета посявка и бе6е изолиран Стаф ауреус.,пи6е-нативно изследване от материал от кожа-гроздовидни колонии от грам отрицателни коки.антибиограма Амоксицилин/клав,Цефазолин,Цефтриаксон,Гентамицин,Триметоприм-S
Еритромицин,Kлиндамицин,Пеницилин-R
попитах го какво 6те правим оттук нататък,след като дефакто имам стаф инфекция,а не акне,той ми отговори 4е това за него акне, 4е във всяка папка moje се изолира този микроб.каза да продължавам да приемаме Роакутане и да ида на преглед пак след 2mesec,в момента съм на 7 седмица на прием.,ппия по 20 г сутрин и 20мг ве4er,папки продалгават да ми изизати т големи и гнойни.,първите 2-3 седмици ,4увстваx сухота по кожата на лицето.,мазах се с хидратира6т крем за 10дена,после спрях за6тото не 4увствам сухота по лицето,а само устните ми са напукани,но определено избиват само папки,без да се засушават.като правя сравнение как ми премина ле4ениетo първия път,виждам че не6тата не вървят надобре..кара ме да ги мажа с Акне Out.. а аз знам 4е папките не се majat с ni6то докато пие6 Roaccutane.....на няколко пъти професора спомена че може да спре лечението и да изпише антибиотик Аугментин-2с1000мг/den..виждам 4е самия той не знае какво да прави., само ми повтаря да из4акаме да се натрупа Roaccutane,2месец,да видим тогава..от4аяна саm., моля за помо6т и съвет.,след като имам Стаф ауреус., Роакутане 6те помогне ли?да се продължава ли лечението или да се спре?уда4но лий да се зави6и дозата на 6омг.,аз cега 50кг и пия 40мг в момента.,или дори с по висока доза няма да се постигне ни6то?какво 6те ре4е "гроздовидни колонии от грам отрицателни коки"? това МРСА ЛИ Е?моля пoмогнеte ми., какво е най добре да се прави в момента..?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Tue Jun 17, 2014 9:13 pm

Дженифър, моля, не пускайте една и съща публикация два пъти и се стремете да пишете на български език, стремим се и ние. Това е предупреждение, съгласно правилата във форума.
Не се научиха в България и професорите, че употребата на химиотерапевтика изотретиноин е контраиндикативна за изписване на пилингови средства и киселини. Пише го за тези, които могат да четат и на опаковката на лекарството. Няма индикация за такава комбинация.
Хидратиращият крем прави обратното на изотретиноина. Ползва се само, когато има значителни странични ефекти. Не искате да хидратирате нещо, за чието изсушаване приемате медикамент с риск за здравето и живота си.
Няма достатъчно данни, дали е МРСА. Трябва да се направи нова посявка с тест и за метицилин и оксацилин.
Не се панирайте, не се умира от това.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests