Стафилококова инфекция - не минава

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Sat May 17, 2014 7:41 pm

В Сливен няма медицина, която да може да Ви помогне.

Имате ли някакви актуални изследвания и какви са сега оплакванията.

Коагулаза не е вид стафилокок, а е само биохимична реакция за бързо доказване, нищо не казва тази информация.

С. епидермидис е нормален резидент на кожата, вероятно е случайна находка, нямаща нищо общо с диагнозата Ви.

S. hominis също е нормален резидент, който не предизвиква заболяване.

Вероятно става дума за имунен проблем, защото не е нормално или обичайно такива инфекции да се развиват у здрави хора.

Другото много вероятно е, че пробата не показва причината за заболяването Ви, а е замърсена с нормалните обитатели на кожата.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Mon May 19, 2014 11:36 am

Последните изследвания бяха февруари месец. Тогава симптомите бяха - малки гнойни пъпки по цялата глава. Направиха посявка (17.02.2014) и резултатите са следните:
-Ампицилин-
-Амопен-
-Уназин-
-Амоксацилин/клав. к-ка - S
-Оксацилин-
-Пеницилин-
- Хлорамфеникол-
- Азитромицин- R
- Тетрациклин- R
- Доксациклин-
- Гентамицин - S
- Aмикацин-
- Тобрамицин-
- Рифампин-
- Макропен-
- Цефзил-
- Цефамандол-
- Зинат - S
- Кларитромицин - J
- Левофлаксицин - J
- Бактробан - R
- Клиндамицин -
- Линкомицин -
- Ципрофлоксацин - R
- Офлоксацин - J
- Нелидикс -
- Бисептол - R

Kaто заключение написаха - Staphylococcus haemolyticus, коагулаза (-), щам умерено количество. Candida - (-) отрицателен

След това изследване, ми предписаха гентамицин, Октенисепт и хума, Аржиал, и заедно със стрити хапчета Низорал, Джинджира. Минах това "лечение" докато не свършиха лекарствата, изчезнаха напълно. Мазах се с ябълков оцет. През периода на затишие.

Краят на март и целият април месец бяха изчезнали напълно, докато не се появиха отново преди седмица и то по цялата глава. Бяха ми дали обяснение за запушване на някакви фоликули?? ако не се бъркам, и постоянно изпотяване (студени и топли вълни). И срив на нервната система. Скарахме се с приятелката ми на път сме да се разделим, работата спря ( имам рекламна агенция ) и там напрежението е огромно... В Сливен сме много рекламни агенции и големите мачкат малките. А аз съм новооткрита.. както и да е. Този стрес ги провокира и излязоха по цялата глава и по тялото! Явно ... тука се лекуват симптомите, а не причинителя. Не знам какво да правя. Гледам на изследванията доста резистентност са развили тези микроби и това много ме притеснява... Ако знаете към кой къде да се обърна ще съм Ви много благодарен. В момента симптомите са болезнени малки червени точици около -3мм, някой с гнойни връхчета... Гледката е потресаваща, а аз съм 1ви номер къса коса...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Tue May 20, 2014 7:29 pm

Аугнемтин пили ли сте? Лактофлор или бирена мая?

Имате ли някакви кръвни или уринни изследвания?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Thu May 22, 2014 11:30 am

Правиха ми кръвни изследвания специално за кръвната захар.
На 31.01.2013 - Test: Glucose
Result: 5,24 mmol/L
Flags: Above Norm

На 20.01.2014 (последно) - Test: Glucose
Result: 6,09 mmol/L
Flags: Above Norm

Урина не съм давал, нито едно от горе изброените медикаменти не съм приемал. С изключение на бирена мая, но нея съм пил - 2003(4)г. и тогава беше последно. Забелязвам, че се засилват когато се изпотявам и намаляват когато съм в спокойствие. Все се надявах да са отминали и да съм забравил вече за тях, обаче нещата не са хич розови... Не знам на какво се дължи, може би на огромния стрес или на напрежение или на срив на имунната система..

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Thu May 22, 2014 4:33 pm

Т.е. НИКАКВИ кръвни изследвания практически не са правени, правилно ли съм разбрал?

Не. Не е имунен проблем. Има как да Ви се помогне, но първо всичко трябва да изясним.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Thu May 22, 2014 9:48 pm

Ами пълни кръвни изследвания не са правени. Единствено само за кръвна захар защото се съмняваха за диабет?!!?. Прилагам изследванията - Image

Image

Това са двете кръвни проби, за целият период на "лечение".

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Thu May 22, 2014 10:02 pm

Вижте, да вземем да си говорим сериозно. Имате обриви, пъпки, увеличаващи се при потене, описвате ги като неалергични по цялото тяло от доста време и Ви е пусната една глюкоза, което е несериозно, дори и за изследване за диабет.

С какви пари разполагате за изследвания? Питам, за да знам какво мога да Ви препоръчам.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Fri May 23, 2014 2:31 am

Мога да заделя 3 цифрена сума. Но да, за целият период на "лечение" толкова само 2 изследвания са пуснати. Пъпките избиват изведнъж... И са по цялото тяло включително и в окосмената част на главата. И както са избили така след седмица изчезват и в следващият момент когато стане някой фал да не мога да спя (както сега - 2:24) и изкачат наново и всичко се повтаря отново и отново. Не знам към кого да се насоча, защото това е някакъв кошмар. Къпя се през ден, главата всеки ден. От началото на курса на "лечение" съм похарчил 712лв. И продължавам да наливам, а всъщност няма файда. Само Октенисепта е 50лв., а сигурно съм полял на главата си за олимпийски басейн да напълня... Пия селен, само да допълня - по едно на ден. 6ти ден(днеска стават 7 дена) от 12те предвидени за "лечение" съм на йодасепт, и гентамицин маз и селен. :|

Рових в интернет и по всякакви форуми за добър дерматолог, но нищо не открих, не знам къде да отида вече и към кого да се обърна.
п.с. Последният път лекуващия лекар ми каза, че няма да оздравея ....

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Fri May 23, 2014 6:35 pm

Кой е лекуващият Ви лекар?

Няма смисъл от Октенисепт, инфекцията е под кожата. Дезинфектира се, за да не проникне нещо в кожата, когато вече е под нея общо-взето няма от какво да се пазите.

Пие се преди всичко цинк. На ЦеТеБе има едни Витамин С с цинк от 300 мг със забавено действие. Тях си ги купете и започнете прием. Не повече от 300 мг и задължително с бавно действие. Може да се наложи и 6 месеца да ги приемате. Това е само съпътстваща добавка, не е само по себе си лекарство.

После е добре да започнете прием на http://apteka-optima.com/86/%D0%BA%D0%B ... %D1%85-10/ Ентерол. Дозата е по 1 на 8 часа, не е антибиотик и може да варира с +-2 часа приемът не се притеснявайте. И тук може да се наложи много дълъг прием. И това е съпътстващо, а не основно лечение.

И двете можете да ги започнете веднага, докато изясняваме другите въпроси.

Иначе към Варна пътувате ли често?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Mon May 26, 2014 7:07 pm

Здравейте, извинявам се за късния отговор, започнах да пия витамините. Път към Варна имам рядко, но ако се наложи мога да пътувам и имам и къде да остана. Благодаря!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Mon May 26, 2014 7:19 pm

А Ентерол-ът?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Wed May 28, 2014 9:48 am

Да, да и него също - ентерол, витамин С + цинк и селен. Това е.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Wed May 28, 2014 6:56 pm

О.к. Нека видим, дали ще има промяна. Обърнете внимание, че лечението е много продължително и резултатите идват бавно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Thu May 29, 2014 11:29 am

... надявам се да има промяна, защото това действа и психически вече.. уж съм с железни нерви, обаче това ми идва в повече...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Thu May 29, 2014 11:31 am

Няма как да минете на изотретиноин до октомври.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests