Стафилококова инфекция - не минава

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Fri Nov 02, 2012 12:42 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

rasov4ina
Posts: 5
Joined: Fri Nov 02, 2012 12:05 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby rasov4ina » Fri Nov 02, 2012 10:34 pm

Немога да разчета какво пише на антибиограмата сега ще я кача и се надявам да прочетете
Attachments
5448020Z.jpg
а ето и диагнозата.
(63.34 KiB) Not downloaded yet
5448006N.jpg
(82.28 KiB) Not downloaded yet

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Sat Nov 03, 2012 12:07 am

Антибиограмата е ясна. Какво Ви предписаха и как се лекувате? какъв е въпросът? Алергии някакви или други заболявания имате ли?

Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

rasov4ina
Posts: 5
Joined: Fri Nov 02, 2012 12:05 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby rasov4ina » Sat Nov 03, 2012 4:37 pm

Ами по нагоре съм описал с какво ме лекуват бактробан 2% мас за нос и капки за очи цилоксан и витамини геритамин но преди това имах други какпки за очи и нос едни и същи но не помня как се казваха

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Sat Nov 03, 2012 5:15 pm

ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

rasov4ina
Posts: 5
Joined: Fri Nov 02, 2012 12:05 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby rasov4ina » Sun Nov 04, 2012 2:32 pm

176 см, 80кг, не боледувам от нищо нямам алергий към нищо нито съм боледувал от тежки болести напълно здрав съм само това от каде ми дойде на главата незнам

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Tue Nov 13, 2012 5:34 pm

Здравейте!
Бактобран съдържа мупироцин и е широкоспектърен препарат с целева група: стафилококи, т.е. като лекарство за местно приложение с мазане е целево и правилно.
Цилоксан са капки за очи, които съдържат ципрофлоксацин. Вашата антибиограма показва, че намереният причинител е устойчив на ципрофлоксацин, т.е. в никакъв случай няма да помогне и не бива да се приема, освен ако не са налице два различни причинителя, но дори и тогава е грешно да се предписват капки с ципрофлоксацин на устойчиви на ципрофлоксацин бактерии. Тук съм изключително ясен.
Ако толкова се влошавате, едно оптимално лечение би могло да предвиди и прием на антибиотик под формата на хапчета в комбинация с капки и с тази въпросна мас за мазане.
Доста добър и подходящ по антибиограма антибиотик е например амоксицилин.
Маста е подходяща.
Капки за очи трябва да се изберат въз основа на антибиограмата със съставка антибиотик, отбелязан с буквата S в антибиограмата. Гентамицин, Левофлоксацин и други за съжаление не са тествани и няма как да Ви кажа кои капки биха били най-добри. Можете да се консултирате в аптека въз основа на антибиограмата за капките.
Обърнете внимание, че антибиотиците под всичката им форма се приемат точно по час, приемът не се прекратява в никакъв случай, преди да е завършил целия курс на лечение, освен ако не проявите алергична реакция или органно отказване.
Тези капки няма смисъл да ги ползвате повече.
Консултирайте се с лекар, може и с друг, въз основа на новата информация, която научихте тук, че да Ви предпише той нещо, което е правилно...
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

rasov4ina
Posts: 5
Joined: Fri Nov 02, 2012 12:05 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby rasov4ina » Fri Nov 16, 2012 11:33 pm

Много ви благодаря,че ми дадохте такава информация.Със сигурност ще го запомния и като отида началото на следващият месец при друг лекар ще му покажа какво ми е било предписано от предният лечител и ще попитам това същото което ми казахте и вие за антибиотиците защото чух че тези бактерий били адски упорити за премахване

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Sat Nov 17, 2012 12:18 am

Има и една възможност те да се "изместят" от други микроорганизми. Да кажем, ако приемате антерол или друга комбинирана пробиотична капсула всеки ден в продължение на много месеци, което няма да Ви навреди, може тези природни микроорганизми да притиснат и изместят болестотворните. Те обикновено се пият за чревни проблеми, но може и без причина да се пият с месеци. С такава предистория ще Ви посъветвам да опитате. Попитайте при Вас по местоживеене кои се продават. Има една комбинирана капсула, която се взема само вечер по веднъж на ден. Ентерол се казва друга алтернатива.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Mon Sep 16, 2013 6:57 pm

Здравейте,

Търсих на всякъде из форумите, решение за моя проблем, имам стафилокова инфекция вече 3та година! АНАСТА не ми помогна въобще. Не правих реимунизация по мнение на лекуващия лекар. Ефектът от тази ваксина е НУЛЕВ. Тука лекарите разбират колкото аз японски, дори не знаеха как се слага "ваксината". Проблема е много сериозен. На 33 г. съм 1,87м. 106кг. Инфекцията се изразява с гнусни гнийни пъпки по цялата глава, а до скоро плъзнаха и по цялото тяло. Гледката е потресаваща, нямам вече приятелка, по-принцип съм с корава психика, но това ме разстрои на цяло и дава отражение и на работата ми. Нещата са адски много зле. Минах през всякакви глупости от мазила, ефекта е отново нулев. В момента мажа с октенисепт, зинерид и акне аут ефекта е отново нулев. Това пак по предписание на лекуващия "лекар". Хвърлям месечно по 60лв за козметика а ефекта е нулев. Не знам към кого да се обърна вече. Напълно сам съм.

Oceanborn
Posts: 4
Joined: Sat Nov 23, 2013 8:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re:

Postby Oceanborn » Sun Nov 24, 2013 2:00 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Thu Nov 28, 2013 12:41 am

Здравейте!

@ by jimbo79 » Mon Sep 16, 2013 5:57 pm

В крайна сметка не сте казали нито какви са Ви резултатите, кой ги е поставил, какви конкретно са били антибиотиците? Затова не мога нищо да Ви кажа.

@ by Oceanborn » Sun Nov 24, 2013 1:00 pm

Да, не е МРСА.
Антибиотикът зависи от общото състояние на организма, от кръвните показатели, от алергиите и от другите симптоми. Трябва да ми напишеш повече за тях, за да мога да кажа нещо. Да кажем, ако е налице синузит ще мислим за едно лечение, ако не е за друго. За него обаче трябва да има някакви симптоми, а диагнозата се поставя чрез рентгенова снимка на черепа. Лактофлор - от тези 90 капсули в шишенце - 3 месеца в доза по 1 на 8 часа.
Да, трябва и пер орална медикация и евентуално някаква системна инхалация по време на медикацията, за да се повиши оросяването на дадените региони на гърлото и така антибиотикът да перфузира по-добре.
Ципро води често до гъбички при дълги лечения.
От къде сте?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Oceanborn
Posts: 4
Joined: Sat Nov 23, 2013 8:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Oceanborn » Thu Nov 28, 2013 2:03 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby Bulgaricus » Wed Jan 15, 2014 1:46 am

10 дни е минимумът. Поне 3 месеца Лактофлор по 1 на 8 часа.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jimbo79
Posts: 24
Joined: Mon Sep 16, 2013 6:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция - не минава

Postby jimbo79 » Thu May 15, 2014 11:23 pm

Година по-късно, нещата са все такива, целия съм в пъпки .... антибиотиците които съм поемал, стафилококите вече са развили вече резистентност към тях, последният път когато ми взеха посявка се беше появил друг стафилокок. Staphylococcus epidermidis беше първият, след него се появи - стафилококи коагулаза (-) , последния е Staphylococcus hominis... в момента целият съм обринат. Нещата не са хич розови. Вече съм 93 кг (от 106кг. 2013г. ). 1,85см, на 34 години, става 4та година се боря с тази болест. Ходил съм единствено в Сливен на лекар, но явно лекарят не става.... Опитах да се свържа с Военно-медицинска академия, но телефоните им не работят. Всички казват, че няма лечение това... В момента съм на мазила - гентамицин маз, йодасепт и джинджира. Минах през Анаста, Октенисепт, Бактробан - към него развих резистентност, Гентамицин, Ципрофлоксацин - към него се разви резистентност, Бисептол - пак се разви резистентност. Не знам какво да правя наистина. Хомеопатия ... то вече като са развили толкова голяма резистентност ...Не знам....


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests