Разчитане на ЯМР на глава - второ мнение

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
VooDooVD
Posts: 1
Joined: Thu Dec 14, 2017 12:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Разчитане на ЯМР на глава - второ мнение

Postby VooDooVD » Thu Dec 14, 2017 1:01 pm

Здравейте, става въпрос за мой близък приятел, чужденец, който от приблизително две години страда от постоянна мигрена и болка на място на главата, където в детството е имал сериозна травма. Момчето е на 33 години, без наследствени заболявания и алергии, не пуши, консумира алкохол в умерени количества, храни се здравославно и има сравнително слабо телосложение. Освен от постоянно главоболие се оплаква от силна отпадналост по време на мигренозните пристъпи, разпространение на болката от главата надолу по посока на гръбнака в задната част на главата, като болката започва от мястото, което е травмирал като дете, локализирано в дясно в областта на темпоралните кости. Също така има усещане за пулсираща болка в определени случаи на същото място. Травмата е била преди 10 години със счупване на черепа от камък, лекувана е локално без да са правени допълнителни изследвания, съпътствана е била със загуба на съзнание. На 04.12.2017г. момчето премина изследване чрез АМР, според разчитането на който се наблюдава остеом без засягане на мозъчните структури или кръсонабдяването.
Въпреки тези констатации търся второ мнение и възможности за лечение на мигрената, тъй като пациентът не е съгласен с постоянното пиене на обезболяващи. Моля да ме насочите към специалист за второ мнение и невролог, който да препоръча адекватно лечение. С изследването разполагам на флашка и мога да го изпратя електронно.
Надявам се да ми/му помогнете!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests