Червени петна по краката

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
bluet
Posts: 1
Joined: Thu Aug 03, 2017 6:35 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Червени петна по краката

Postby bluet » Thu Aug 03, 2017 6:42 pm

Здравейте!
Преди месец, точно в края на учебната година, ми се появиха червени петна в областта на подбедриците. И аз, и родителите ми, се стреснахме, отидохме при личната ми лекарка. Тя ме прати при дерматолог в същия ден, като той обясни, че нещо ме е ухапало (въпреки че на мен не ми изглеждаше така). Предписа Ксизал и гел Дипрогента, като Ксизал пих точно 7 дни. След това всичко добре, няколко дни никакви оплаквания и изведнъж - тези червени петна пак се появиха, но този път като бледо-розови. Забравих да кажа, че изпитвах сърбеж, парене и лека болка при допир на тези места.
Отидох пак при личната лекарка, даде ми направление за алерголог. Този алерголог доста ме стресира, изброи доста заболявания, които започват с подобна симптоматика. Установи, че лимфните ми възли са леко подути в областта под челюстта. Обясних му, че от години имам проблеми със сливиците - появяват ми се така наречените тапички, изпитвам болка, понякога кашлям при изкарването на тези бели топчета, като преди около 6-7 месеца бях на УНГ, за да коментираме решението дали да бъдат премахнати. Тогава дадох и гърлен секрет - установи се, че нямало бактерии. След като споделих това на алерголога, той ми обясни как и лабораториите грешали. Реши да ми назначи изследвания - пълна кръвна картина, още няколко неща, с които не съм наясно, защото не разбирам напълно и тест за лаймска болест.
В момента само част от резултатите са излязли и съм доста притеснена... ще се опитам след това да ги прикача, за да ме ориентирате, ако може, защото се късам от нерви. Момиче съм, почти на 18. Висока съм 174 см., тежа 58кг., не пуша и не пия. Не съм забелязала да съм отслабнала. Единствено оплакване към момента са леки коремни болки, но предполагам, че тук стресът си казва думата. Надявам се да не е нищо сериозно.
Ето снимка от миналия месец: http://imgur.com/a/vhRPO
Резултати - http://imgur.com/a/b6C1I
П.С. - забравих да отбележа, че забелязах, че тези петна се появяват главно след излизане навън, от около седмица не съм се разхождала много и в момента нямам. Може ли да е някакъв контактен дерматит, както личната ми лекарка смяташе? За първи път това чудо се появи след като бях в Борисовата градина (ходих из тревата) и мисля, че е възможно да съм минала през градинка, която е пръскана. :/ Може ли да има нещо общо с това?
Получих и резултатите за лаймска болест. Ето ги:
Лаймска болест
IgM - Резултат: 0.74(-)negative Референтна стойност:<0.9(-) negative; 0.9-1.1 bordline; >1.1(+) positive
Лаймска болест
IgG - Резултат: 2.3(-)negative Референтна стойност: <9 (-)negative; 9-11 bordline; >11 (+) positive.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests