Странен проблем нвд, нерви или?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ervice
Posts: 1
Joined: Sat Oct 15, 2016 11:21 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Странен проблем нвд, нерви или?

Postby ervice » Sat Oct 15, 2016 11:29 am

Преди няколко дни както си стоях изведнъж сякаш нещо ми се обърна горе долу там където е сърцето получих сърцебиене, леко се замаях и усетих нещо като мравучене по краката.Веднага отидох в спешното там констатираха кръвно 160/95 и пулс около 130/мин дадоха ми някакво успокоитело и ми биха инжекция за кръвното.Направиха ми и кардиограма, на която доктора каза, че всичко е наред.Изписа ми атаракс, който да пия при нужда. На следващия ден пак от време на време не се чувствах добре и усещах това мравучене, но от атаракса горе долу се оправя.На втория ден пак ми стана зле не колкото първия път, но пак вдигнах кръвно и пак усещах това мравучене съответно в спешното ми дадоха само успокоително и кръвното беше 150/90. Последните месеци преживях доста стрес, 1-2 седмици преди случката пуших доста, пих алкохол и кафета и не се хранех добре.Въпроса ми е дали може да е свързано със сърцето?Мисля да отида на кардиолог понеже се притесних въпреки, че никога не съм имал проблеми със сърцето, а работата ми е такава, че всяка година минавам пълни изследвания.Да допълня, че лекарите писаха НВД в листа от спешното.От време на време получавам еднократна остра болка в областта на гърдите за около 1 секунда.Взех си да пия глог, мента и валериан.Нямам умора, задух или главоболие дори когато вдигнах кръвно нямах главоболие.Леко ми е забавно,но може да е от атаракса.Ходя на плуване и фитнес, вървя по 4-5км не съм усетил умора или задух, но психически се притеснявам да не е сърцето.Минаха 4 дена от случката сега през повечето време съм добре,но вечер и сутрин като стана, а понякога и през деня както и стоя започвам да усещам мравучене в краката и неприятно усещане понякога и в гърдите. Мъж на 26г. съм. Дали може да е свързано със сърцето понеже както стоя изпитвам рязка болка за секунда в лявата гърда и после леко като мравучене по краката.
Така това по-горе е от преди 2 седмици.Проблемтие продължават,но по странни и различни.Ту съм добре ту не съм добре.Понякога получавам болки в сърдечната област, понякога под ребрата един път в ляво,а друг в дясно.Постоянно си мисля,че съм болен,че умирам или,че ще припадна. Например денс ми се наложи да шофирам 4-5 часа, прибрах се леко уморен седнах да хапна и изведнъж ме обзе чувство на страх,че ще припадна, заболя ме главата, измерих си кръвното нормално беше с ускорен пулс.Вчера през ноща няколко пъти се събуждах стреснат,че ми е спряло сърцето не знам на какво се дължи....няколко пъти ми се случва да имам нещо като невъзможност за преглъщане, при хранене или пиене няма проблем,а само понякога при преглщане на слюнката.

Кардиолога ми прави екг и ехо и ми каза,че ми било здраво сърцето,но пулса ми бил ускорен. Правих излседване на ТСХ - 0.7, фт3 -6.15 и фт4-23. До сега никога не съм имал проблеми със здравето даже не помня от кога не съм и боледувал и изведнъж за 2-3 седмици се чувствам като тежко болен. Не знам дали не се дължи на стрес понеже преди да се случи първата така да се каже паник атака имах доста тежки моменти преди изминалите 1-2 месеца,а дни преди да се случи бях започал да попрекалявам вечер с алкохола, пих повечко кафета, пуших доста цигари, но това беше за 3-4 дена не може да съм си увредил организма за 3 дена алкохол и цигари. Не знам и аз какво става,но от тогава имам моменти, когато не се чувствам добре,а постоянно си мисля,че ще умра,че ще припадна,че съм тежко болен и подобни неща и много започна да ми пречи. Мисля да отида и на неврлог.Да добавя и, че имам шум в ушите/главата не мога да определя точно къде, основно в легнало и седнало положение.

В момента пия симпатил 3х2,а ако почуствам по-силна тревожност пия и атаракс. Не знам дали ми има нещо или си самовнушавам.

Някой да е имал подобни проблеми?Луда работа е малко появяват се различни симптоми постоянно....едни спират други се връщат.Сега пък главата ме боли и започнах да чета за мозъчни аневризми тука за 2-3 седмици изчетах за сумати болести и състояния и постоянно си мисля,че ги имам. След вчерашната "криза" днес съм като парцал, а съм спал 8-9 часа. На 26г. съм, мъж. Никога до сега не съм имал здравословни проблеми.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests