Трихомони

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
bluntt
Posts: 2
Joined: Wed Jun 16, 2010 3:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Трихомони

Postby bluntt » Wed Jul 06, 2016 12:40 pm

Здравейте,

мъж съм на 33 години, 88кг, 190см. Алергия към тинидазол. Не пуша, не пия, това ми е теглото в последните 2-3 години.

Имам проблем с тези упорити паразаити - трихомоните. Доста съм изчел по случая, провел съм сериозни лечения, но все още не мога да се справя. Накратко оплакванията:
-смъдене/боцкане в уретрата
-парене след еякулация
-сърбеж в пениса
-мравучкане в перинеума
-намалено либидо, липса на ерекции
-зачервяване на главичката(от време на време)
-скованост, болки в таза и бедрата
-ставам да уринирам нощем/по време на сън
-усещане за постоянна влага, все едно имам някакво сълзене в уретрата

Тези симптоми се редуват с различна сила затихват, отслабват по някога изобщо ги няма, по някога са доста ясни и силни.

Тестове са правени в множество лаборатории(еякулат, както и първа сутрешна урина), като в резултатите или не се октрива нищо или намират трихомони(+ левкоцити във всички лаборатории). Последния тест ми откриха и анаеробни бактерии освен трихомоните. Правена е спермограма, където откриват масово левкоцити, и само 5% от сперматозоидите са с нормална морфология(нормалното било 14%). Също според уролога не било нормално да имам 50% сперматозоиди в нормокинеза, 46% в акинеза и 4% в хипокинеза.

Проведени лечения(между първото и второто лечение има период от около 3-4 месеца, между останалите периодите са 4-5 седмици):
1. Метронидазол(арилин) 12 дни 3х0.5гр + тинидазол(тинидазол актавис) за 3 дни по 2гр - тук на втория прием на тинидазола получих силна уртикария по цялото тяло, учестен пулс и силно цялостно неразположение - съмнения за алергия към препарата. Симптомите по-горе обаче се повлияха позитивно, но не изчезнаха напълно.

След лечението теста е позитивен за трихомони.

2. Орнидазол(тиберал) 10 дни 3х0.5гр + атрикан(тенонитрозол) 8 дни 2х0.25гр. Отново се повлияха добре симптомите, но след лечението теста отново е положителен.

3. Орнидазол(тиберал) 20 дни 3х0.5гр + атрикан за 5 дни 3х0.25 гр по средата на лечението в комбинация с орнидазола.

Теста е положителен

4. Секнол(секнидазол) 10 пъти по 2гр през ден.

Положителен тест

5. Секнол(секнидазол) 10 пъти по 2гр през ден.

Положителен тест

Иначе казано няма оправия. Минаха 6 седмици от последното лечение и симптомите лека полека се влошават отново. Има ли някой опит с подобен труден случай на трихомоназа? Не знам какво лечение да препдриема от тук нататък... ясно е че с тая зараза не може да се живее, но и щом леченията не помгат в този вид, какво следва да се направи? По-високи дози лекарства? Друга група лекарства? Антипротозойните препарати по принцип бият и анаеробни бактерии, но дали трябва да пия и друг АБ, за анаеробите които ми откриват в последния тест(клиндамицин например паралелно с антипротозойния препарат). Изобщо ще се радвам да чуя мнения?

Поздрави

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests