Болки в корема

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
eastman18
Posts: 2
Joined: Fri Dec 12, 2014 11:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болки в корема

Postby eastman18 » Mon May 23, 2016 11:44 am

Здравейте от 3 месеца страдам от непрекъснати болки в корема , доста силни , особено когато съм свит или в седнало положение. Имам и диария която често минава, но болките остават. Болките са тъпи, много мъчителни и постоянни. Локализирани са в долната част на корема , много ниско долу, както и често се локализират предимно вляво. По-рядко се случва да ме боли вдясно. Болката понякога отива към кръста може да наподоби бъбречна болка но все си мисля че не е от бъбреци. 2 седмици след началото на симптомите проведох изследвания , първо ПКК+ЦРП+СУЕ а после и кол. тест за калпротектин, за да видим дали има възпаление в червото:
Image
Image
Само един показател (MON%) ми е увеличен, но личния лекар не обърна сериозно внимание на това.
Иначе от 5 години имам диагноза СРДЧ, последните години почти не съм имал оплаквания. Мислех, че сега това е проблема, но симптомите не изглеждат същите. Сега доминира болката и е ужасяваща :(. Най-странното е че не минава като се свия а напротив усилва се в повечето случаи. Най-силна е когато съм полусвит(седнало положение). Като се изпъна болката е по-малка. Преди 6 месеца имах травма на раменете и пих нестероидни противовъзпалителни (фламексин) и това сериозно увреди стомаха ми (по принцип съм с гастрит). Тогава бях 1 месец на диета и приемах после още един месец Омепразол. 2 месеца по-късно ми започнаха чревните проблеми. Не мога да кажа дали имам кръв в изпражненията тъй като имам много несмляна храна в тях а всеки ден ям червени неща (като домати например). Не знам какво да правя... притеснява ме да нямам рак или хронично възпалително автоимунно заболяване на червата :(. Мъж на 22 год. съм 1,86 80кг. Нямам известни алергии. Не пуша и много рядко пия.. В последните 2-3 месеца съм свалил 3кг. От 83 станах 80. Нямам температура (нормалната ми е 36,8 , следобедно време става 37.0 не знам защо но от много години съм така). Не съм се будил нощно време от болки. Тоест симптоматиката ми като че ли отсъства нощно време но веднага щом се събудя сутрин, се събуждам с болка....

Пропуснах да кажа че имам малка динамика в хемоглобина , зимата си бях правил изследване в друга лаборатория и там хемоглобина ми беше 160 и малко , а сега март месец ми е 153. Не знам дали това е от значение.

Накъде бихте ме насочили :( Наистина се отчайвам. Страх ме е от някое сериозно заболяване. Знам, че изследването на калпротектин е достоверно, но се чудя дали е възможно лабораторията да го е сбъркала :(

Приемани медикаменти:
Заради травма - нестероидни противовъзпалителни за 5 дни. После получих усложнение в стомаха и пих омепразол 1 месец с диета.
За болките в корема пия спазмомен, спазмалгон, но-шпа но без ефект. Пил съм ентерол и смекта също без ефект. Някакъв ефект имат таблетките на д-р Тошков- Гастринорм, но все пак не достатъчен.

Зона на болката:
Червено - по-рядко
Черно - по-често (доминиращо)
Image

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests