Птоза на колон плюс много оплаквания.

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
dari31
Posts: 7
Joined: Mon Feb 10, 2014 11:58 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Птоза на колон плюс много оплаквания.

Postby dari31 » Mon Oct 12, 2015 11:38 am

Здравейте! Жена съм, на 32 години, 47 кг, 164 см. Предварително се извинявам за дългият пост, който ще напиша.
Същинският проблем се появи преди около година. Всичко започна с куркане в корема. Започнах да усещам периодично, сравнително слабо къркорене и движение в долната част на корема. С течение на времето това зачести и се усили, като се появиха и болка, подуване и газове. Колкото повече време минаваше, толкова по нетърпимо ставаше положението. В последните месеци почти нямах ден, в който да не се превивах от болка и подуване. Дори когато не ме боли, червата ми толкова ожесточено се движат и куркат, че дори с просто око се вижда как коремът ми се надига на места. Понякога имам чувството, че нещо гръмва някъде въре, такова е усещането, рязко пропукване, като от спукан балон. Друг път усещането е като от процеждане, а звукът като от запушена водопроводна тръба. Задължително след хранене, най-много до десет минути започва движението и къркоренето. Все едно нямам стомах и всичко ми попада в червата. Ходя по голяма нужда сравнително рядко, веднъж на 2-3 дена, и то без позиви. Но понякога идва период, в който ходя всеки ден. Кръв или слуз в изпражненията не съм забелязвала.
В последните 2-3 седмици, освен тези симптоми се появиха и нови. Започнах да усещам дискомфорт, а след това и болка в областта на целия стомах. Вече не можех да локализирам къде е точно. Като че ли тръгваше от епигастриума и обхващаше целият стомах, черва, бъбреци, кръст. Постоянен горчив вкус в устата, гадене, постоянно оригване.
Спазмолитици, болкоуспокояващи и др. медикаменти не ми помагат. При всичките тези оплаквания най-много ме облекчава да легна по корем за известно време.
Правих изследване на фецес за бактерии и гъбички – отрицателно, паразити – отрицателно, хеликобактер – отрицателен. Ходих на гастроентеролог. Първо ми каза, че проблемите ми са от дългогодишния запек, изписа ми ензими и диета. Това не помогна и на втория преглед ме прати на иригография. Резултата от нея е птоза на колон трансверзум и колит. Рентгенологът ме успокои, че не е видял нищо притеснително, няма нищо страшно на снимките. Върнах се при доктора с резултатите и той ми каза, че това е нелечимо, че всички проблеми са от това смъкване на червото в таза. С други думи – да свиквам, че ще е така. На ехографа всичко останало било в норма.

Въпросът ми е – възможно ли е наистина всички гореспоменати оплаквания да са от смъкването на червото? Може ли птозата да причини такова силно къркорене и движение по хода на червото, особено след хранене? Как би протекла една бременност с тази диагноза?

Искам да споделя и останалите си оплаквания, които досега изолирах от гореописаното, но напоследък все по-често се замислям дали няма някаква друга, обща причина за нещата.
Периодично получавам мускулни крампи в прасците.
Имам необясними силни болки в едната китка, костите на пръстите на ръцете и последния прешлен на гръчначния стълб /за който съм ходила на рентген, скенер, хирург и всички отричат да има реална причина за тази болка/.
От два месеца имам постоянен силен сърбеж в ушите, достигащ до болка понякога.
Обриви и сърбежи по тялото.
Горчив вкус в устата.
Сърцебиене.
От две години – периодично повтарящи се цистити, някои хемарогични, без наличие на бактерии в урината.

Възможно ли е всички тези, на пръв поглед отделни едно от друго оплаквания да имат нещо общо със стомашните проблеми или да имат обща причина, например хормони, щитовидна жлеза, панкреас? Към какъв лекар или изследвания да се насоча? Планирам бременност, а със всички тези проблеми не мога и да си помисля какво би било.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests