Здравейте! [Варикозна Вена]

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ashckroft
Posts: 1
Joined: Sun Sep 20, 2015 1:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Здравейте! [Варикозна Вена]

Postby Ashckroft » Sun Sep 20, 2015 1:49 pm

21г/60кг/174 ръст

От известно време насам се оплаквам от една болка в левия тестис,която ходи нагоре към корема.Бях вече на много уролози и заключението на трима от тяха беше ,че имам варикозна вена.Останалите просто казваха,че това не боли и не виждат основание.Да но нито лекарства нито нищо друго не ми помага освен студен компрес с лед.Забелязах,че кръвоносният съд там е твърдичък на допир когато започне да ме боли и изчезва след като му приложа компреса.Направих си спермограма със следните параметри:

Здравейте!Хаправих си спермограма поради това,че ми откриха варикоцеле наскоро.Това са резултатите от първото изследване.

Време на втечняване в лабор.условия: 15 минути (до 60 min.) /Liquefaction time in laboratory

conditions цвят /Color/ : слонова кост обем
/volume/ : 2 (2.0 - 6.0мл)
рН: 7.2 - 7.8 (7.2 - 7.8 )
вискозитет /viscosity/ : 0 (0,1,2,3),
мирис /smell/ : нормален
Желатинови конгломерати /prostatic bodies/ : Не Аглутинати /Agglutinations/ : Не Бактерии /Bacteria/ : Не Кръгли клетки /Round cells/ : 3 - 5 (<5 млн/мл)

Обща концентрация на сперматозоиди/1 мл /Total sperm count/1 ml/ : 127,5 (20.10 6 /ml)

Нормокинетични сперматозоиди (А+B) /normokinetic sperm cells/ : 41,3 %(≥ 50%)
A. с бързи линеарни постъпателни движения (ЛПД) 27,7 %
B. с бавни ЛПД 13,6 % Хипокинетични /hypokinetic/ : 18,9 % акинетични /akinetic/ : 39,8 %

концентрация нормокинетични сперм. (A+B) /1 мл /normokinetic sperm cells concentration/ : 52,6 (10.10 6 /ml)

Обща концентрация на нормокинетични сперм.: 105,3 (20.10 6 /ml) в обема /Total concentration of normokinetic sperm in the volume/ Заключение /Conclusion and recommendation/ : Asthenozoospermia ,

Направена е юли месец.Не мога да си спомня точно мисля,че ми даваха антибиотик края на май месец и не знам до каква степен би повлиало.Въпроса ми е главно след като не мога да премахна болката,а тя наистина е непоносима понякога,да се подложа ли на вариколектомия и как протича тя.Доколкото знам се отрязва сегмент от вената или в някои случай се фиксира и артерия,но нищо повече.
Ще съм ви благодарен за всяко мнение.
Успешен ден.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests