Изтръпване на лява ръка, ляв крак и високо кръвно.

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
slavi
Posts: 1
Joined: Thu Aug 27, 2015 4:17 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Изтръпване на лява ръка, ляв крак и високо кръвно.

Postby slavi » Thu Aug 27, 2015 4:29 pm

Здравейте,

Да започна с това, че съм момче на 26 години, активно спортуващ, тежа 77кг. и съм висок 170 см. 

Една вечер, както си лежах вкъщи, усетих прорязване в лявата част на гърдите, около сърцето, което отшумя за секунди. Няколко минути по-късно, усетих претръпване и парене, което започна от лявата част на гърдите и продължи по лявата ръка, левия крак и после го усетих и леко във врата. Започнах да се чувствам разсеян и замаян. След около 15-20 минути, започнах да треперя. Отидох до спешен център във ВМА и там ми измериха кръвното и ми направиха кардиограма. Кръвното ми бе малко високо 140 на 80. Веднага, след като ми направи и кардиограмата, треперенето спря. Доктора ми изписа Атеракс и ми каза да изпия тази вечер 1 хапче и след това по схемата 1/2, 1/2, 1. Купих хапчетата от близката аптека и веднага изпих едно. Когато се прибрах вкъщи, цялата ситуация се повтори. Измерих си кръвното и пак бе 140 на 80, като треперенето спря по време на измерването. Цяла нощ бях неспокоен и успях да поспя само 2 часа. На следващата сутрин бях замаян (вероятно от Атеракс-а) и отново усетих леко изтръпване и парене, започващо от лявата страна на гърдите и продължаващо в лявата ръка, левия крак и врата, но бяха доста по-леки. През целия ден, за кратко се появяваха и леко неспокойство и разсеяност. 

В деня, след случката, минах на преглед при кардиолог, който отново ми направи кардиограма и становището бе, че нямам проблем със сърцето. 

Минах преглед и при невролог, като становището бе, че ми няма нищо и каза, че няма нерв, който едновременно да засегне тези части на тялото. 

В третия ден единственото, което остана като симптом, е усещане за стягане отляво, около ребрата, при поемане на повече въздух. 

Хапчетата, които ми изписаха са: 1. Дормиплант, като невролога ми каза, ако искам да ги пия само при нужда, т.е. ако се почуствам неспокоен и нервен. 
2. Милгамма - 3 седмици, 3х1. 
На четвъртия ден си бях на работа и всичко бе нормално, докато не дойде вечерта и ситуацията се повтори, като дори този път кръвното достигна до 157 на 127. Извиках линейка и пак нищо. Дадоха ми хапче за намаляване на кръвното, което ме успокои за около 2 часа и след това пак се повтори всичко.

Днес ходих във ВМА при кардиология, като Ви правиха кардиоехография и кардиограма и всичко е нормално. Правиха ми и изследвания на кръв и урина и резултатите са в нормите. Утре ми предстоят нови прегледи при невролог и може би някой друг.

Фактори: Състоянието се получи, вечерта, след нощна смяна. След нощната смяна спах 2-3 часа и играх футбол. Почти винаги ходя на фитнес или играя футбол, но само ако съм поспал поне 2 часа и досега съм нямал проблеми. Имах и някаква ужасна хрема и болки в гърлото, като за деня съм пил общо 3 пъти Nurofen Stop Cold и смучещи Mucosolvan за гърлото и изхрачване, тъй като вече секретите от хремата слязоха към гърдите. Капки за нос - Mucoplant. Преди футбола изпих и 120 мг. кофеин и L-carnitine, нещо което редовно правя и съм нямал проблеми. Преди 4 седмици вадих дясно рамо, но вече почти се възстанови.

До момента никога не съм имал проблеми с кръвно, болки в сърцето и по принцип рядко боледувам и много бързо преодолявам всякакъв вид настинки и болести (в рамките на 2-3 дни и то без лекарства). 

Благодаря предварително за търпението да прочетете и отговорите на този "роман"!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests