Изтръпване на крайници, прилошаване, мускулна слабост

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
aln17
Posts: 3
Joined: Thu May 28, 2015 2:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Изтръпване на крайници, прилошаване, мускулна слабост

Postby aln17 » Thu May 28, 2015 2:58 pm

Здравейте.
Реших да потърся "второ мнение" тук.
Имам следния проблем, който датира от години: често усещам мускулна слабост, изтръпват ми крака и ръце, усещам и умора в тях все едно дълго време съм спортувала, а не съм. Освен това често ми прилошава.
Не знам от къде да започна. Освен с кратко представяне: 32 години, 170 ръст, 58 кг тегло. Пушач, но в рамките на нормалното, кутия на седмица. Не спортувам активно, поради липса на време, само карам колело от време на време и в офиса си имам един фитнес уред който ползвам по 10-15мин на ден + коремни преси малко сутрин. Работя нормално - от към 8 до 17. Ставам рано, в 5. Имам две деца.
Правила съм най-различни изследвания. За проводимост - ок бяха. Кръв, урина - ок, с леки изключения като леко завишена утайка. Неврологът каза, че всичко е ок, не предписа нищо, само почивка. Но дори и когато съм си съвсем отпочинала, пак ми се схващат краката. Нощно време се схващат до болка, като ги изпъна и отминава полека лека. Пила съм магнезий- не помага. Често усещам умора в ръцете както казах, без това да се дължи (по мое усещане) на някакво свръх натоварване през деня, тоест случва се по различно време, без да е видимо зависимо от нещо. И ми прилошава често, като при това пребледнявам, повдига ми се (все едно съм препила или преяла), изстиват ми краката ръцете, става ми много студено. След максимум 40 мин това нещо отминава. Правила съм изследвяния за алергии- нямам такива. А ги правих защото ми се струваше, че това става често след като ям сладко. Но напоследък и като не ям сладко (което по рпинцип не ям много и често) - пак се случва. Правила съм изследвания за диабет (защото има роднина по права линия с такъв) - всичко е ок, включително при натоварване с глюкоза. За друго не сещам в момента, ако имате въпроси- с радост ще отговоря. Моля за някакви идеи какво може да бъде това? Благодаря на всички предварително :) Поздрави

aln17
Posts: 3
Joined: Thu May 28, 2015 2:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване на крайници, прилошаване, мускулна слабост

Postby aln17 » Thu May 28, 2015 3:59 pm

Забравих да посоча, че проверяваха многократно състоянието на щитовидната жлеза, хормоните - всичко е наред.
Също така резултата за Хеликобактер (предполагаше се, че може да е причина за прилошаването) - е отрицателен.
Всичко уж изгледжа в нормата, а това състояние не става по-добре, напротив по-зле става. Все по-често ми прилошава, пребледнявам, схващат ми се краката дори е легнало положение, при почивка. Изобщо като цяло е доста неприятно.
Моля споделете някакви идеи??
Благодаря.

aln17
Posts: 3
Joined: Thu May 28, 2015 2:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване на крайници, прилошаване, мускулна слабост

Postby aln17 » Fri May 29, 2015 1:55 pm

Моля споределете, ако имате някакви идеи. Напоследък това се случва ежедневно, дори многократно и доста ме притеснява... :(

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Изтръпване на крайници, прилошаване, мускулна слабост

Postby Bulgaricus » Thu Jun 04, 2015 11:21 pm

Трябва да видя изследванията, които са правени. Анонимизирайте ги и ги качете тук, моля.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ivka33
Posts: 18
Joined: Wed Aug 19, 2015 12:35 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване на крайници, прилошаване, мускулна слабост

Postby ivka33 » Thu Sep 10, 2015 9:05 pm

Това ми звучи доста сериозно, да не да имаш проблем с костите. Това е единственото, което ми идва наум.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests