Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

tara
Posts: 10
Joined: Wed May 06, 2015 6:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby tara » Tue Aug 18, 2015 12:33 am

Здравейте отново!
Мина повече от месец откакто не съм писала, но както казват злото не идва само. Преди двайсетина дни паднах в къщи и сериозно си контузих гърба. Все още доста ме боли, но поне мога да се движа.
Добрата новина е, че в черния дроб няма огнищни процеси. В Исул два пъти отложиха приема, първият път бяха свършили парите в края на месеца, а втория заради травмата в гърба. Междувременно направиха контрастна ехография със sonovue и липсват огнищни промени на черния дроб и слезката в трите фази. Остана да се изясни стеатозата и метаболитния проблем(07.10), но май така и няма да стигна до там. Днес бях отново на кардиолог и очаквах да ми изпише лекаства, а ми каза, че до месец трябва да се оперирам, защото заболяването прогресира бързо.
Резултатът от предишната кардиография беше:
Митрална стеноза и инсуфициенция със застойна сърдечна недостатъчност.
Обективно състояние: Изострено дишане в основите, без спазъм, РСД,90, АН-120/80 без застойни отоци.
Ехокг.-Ао Корен-25мм,ЛП-45мм, 29 см2-дилатирано,ТДО/ТСО-62/18мл.,ФИ-70%, МК-органично променена, задебелени ръбове,сраснало комисури, лекостепенна калциноза, MVA-планим.-1.3см2, изчислено-PHT-160 мс-1.3см2 ,среден градиент-13ммНг,
пиков 20 ммНг, умерена стеноза, умерена МИ-/1-2/ към 2 ст, Десни кухини-неразширени, без доловима ТИ, без БАХ и ДК дисф.,
VCI-неразш., без перикарден излив.
ЕКГ-синусов ритъм 81,инд.ос, без СТ промени.
Беше ми назначена терапия с фурантрил -понеделник и петък по една таблетка(40мг.), през останалото време 1/2 т.
Днешната кардиография :
Митрална умерена стеноза и високостепенна инсуфициенция, застойна сърдечна недостатъчност.
Изострено дишане в основите, без спазъм, РСД, 95, АН-130/80, дискретни отоци,Ехокг-Ао Корен-25мм, ЛП-45мм, 30см2-дилатирано, АоК-интактна, без АоИ, ЛК-недилатирана, ТДО/ТСО-62/18мл.,ФИ-70%, МК-органично променена, задебелени ръбове,сраснало комисури, лекостепенна калциноза, MVA-планим.-1.2-1.3 см2, изчислено-РНТ-160мс-1.3см2, среден градиент-18ммНг, пиков 33ммНг, умерена към високостепенна МИ-3 ст.,Десни кухини-неразширени, без доловима ТИ,без ДК дисф., VCI-НЕРАЗШ., без перикарден излив.
За инвазивна дианостика-СКСГ и ЛВГ, за MVR.
Терапия-фурантрил 40мг.-1т. сутрин+1/2т. обяд
спиронолактон 25мг. 2*1т. сутрин и обед
От ренгенографията на белия дроб по повод падането:
Двете белоробни половини-без оформени активни инфилтративни засенчвания. Усилен рисунък перихилусно.Сгъстен рисунък в дясна основа и единични ивичести сенки в лява основа-с хоризонтален ход.
Хилусни сенки-неразширени.
К.д. синуси-свободни от излив в обхванатите си части.
Сърце: Нормално разположена сърдечна сянка.Запазени размери.
П.д.за:перибронхитни и фиброзни промени в дясно.
При контролната КТ белите дробове се бяха изчистили, сега пак нещо се случва.
Докато чаках за прием в Исул се консултирах с проф.Григоров в МЦ"Пиротска"и останах като гръмната когато категорично ми заяви че аденом нямам. Въпроси доста, но най-належащо е да си изясня толкова ли е спешна операцията? До колко ще се подобри качеството на живот след операцията и сърдечната недостатъчност обратима ли е? Забравих да спомена, че междувременно ми се наложи да посетя и зъболекар по спешност и сега лекувам гранулом.
Поста ми отново стана доста дълъг,но надявам се че ще намерите време да ми отговорите :)
Поздрави!!!

tara
Posts: 10
Joined: Wed May 06, 2015 6:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby tara » Tue Aug 25, 2015 11:35 pm

Днес ме изписаха след коронарография и това са резултатите от изследвнията:
HB s Ag-negative
Anti-HCV-negative
HIV 1/2-negative
Левкоцити(Leu)-6.19
Неутрофили#-4.28
Лимфоцити#-1.27
Моноцити#-0.46
Еозинофили#-0.14
Базофили#-0.04
Неутрофили%-69.1
Лимфоцити(Lim)%-20.5
Моноцити(Mo)%-7.4
Еозинофили%-2.3
Базофили%-0.7
Еритроцити (Er)-5.8
Хемоглобин (Hb)-122.0
Хематокрит (Ht)-0.373
MCV-64.3
MCH-21.0
MCHC-327.0
RDW-CV-14.8
RDW-SD-36.1
Тромбоцити (Tr)-240.0
MVP_9.8
PDW-16.3
PCT-0.235
P-LCC-97.0
Протромбиново веме,sec.-16.6
Протромбиново веме,INR-1.33
Креатин киназа-47
Глюкоза-серум-5.6
Креатинин-серум-83
Урея-6.7
Общ белтък-серум-73
Холестерол-6.3
Триглицериди-1.08
HDL-0.9
LDL-3.6
ASAT-серум-16
ALAT-серум-18
LDH-серум-369
KK-MB-15
pro-BNP II-202.0
Тропонин Т високочувствителен-0.011
Калий-3.99
Натрий-139.96
Високочувствителен CRP-1.35
TSH-2.15
Кортизол-свободен, серум-111.2

ЕхоКГ: Ао Корен-25 мм, ЛП-45 мм,30см2-дилатирано, АоК-интактна, без АоИ, ЛК-недилатирана, ТДО/ТСО-62/18 мл., ФИ-70%, МК-органично променене, задебелени ръбове, срастнали комисури, лекостепенна калциноза, MVA-планим-1.2-1.3 см2, изчислено PHT-160 мс-1.3см2, среден градиент-18ммНг, пиков-33ммНг, умерена кум високостепенна стеноза, високостепенна МИ-3ст. Десни кухини-неразширени, без доловима ТИ, безДК дисф.,VCI-неразш., без перикарден излив.

Проведени инвазивни диагностични и терапевтични процедури:
DAP-11836 mGy/см2 Достъп a.radialis dex 5 F СКАГ-коронарни артерии без стенози. ЛВГ-запазена систолна ф-я на ЛК, без сегментни нарушения в кинетиката, МИ-III ст., без трансклапен градиент през Ао-клапа.
Тъй като няма отговори на поставените въпроси във форума, предполагам че Bulgaricus почива и мога само да му пожелая слънчево лято и много, много усмивки! Поздрави!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests