Цялостен дискомфорт

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
opatropa
Posts: 1
Joined: Mon Oct 27, 2014 3:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Цялостен дискомфорт

Postby opatropa » Tue Oct 28, 2014 4:14 pm

Здравейте,

На 22 години съм, 75-80 кг. От известно време започнаха здравословни проблеми, които не изчезват.

Всичко започна с една вечер преди месец и малко, когато получих страшно разтройство и след това вдигнах температура от порядъка на 39-40 градуса, която в следващите дни спадна до около 37,5. По време на треската започнах да усещам парене и дискомфорт от дясната страна на главата, в областта на слепоочието.
В следващите дни с помощта на Ре-комфорт и Ципрофлуксацин разтройството и температурата изчезнаха, но започнаха болки като от синузит и усещане за подуто гърло и запушен нос, усещане за секрет, стичащ се от носа към гърлото.

Предписаха ми Геломиртол, но скоро след това започнах и да повръщам и го спрях. След това ми направиха рентгенова снимка и се оказа, че синузит нямам. Следващата диагноза беше Темпоромандибуларна става - TMJ (когато си отварям устата боли, усещам болка точно пред ухото, като пипна мястото болката става нетърпима). Същия ден зъболекарят ми потвърди, като каза, че трябва скоро да си извадя горния мъдрец от болната страна - можел да указва известно влияние.

Пих Ксизал и проблемите с носа сякаш отшумяха, но наскоро пак се появиха. Болките от дясната страна на главата не са спирали - като се започне от над слепоочието, самото слепоочие, ухото и пред ухото, задната част на главата, врата. Цялата дясна страна я чувствам като чужда, окото ме дразни, появиха се floaters (не знам как е на български - малки плаващи точици, които винаги съм имал, но сега ме дразнят особено).

Ходих на лицево-челюстен хирург, който каза, че е 100% сигурен, че е TMJ и ми изписа милгамма и ибупрофен. В началото не подействаха особено, ибупрофена го спрях, защото реших, че ми действа зле на стомаха, а милгаммата като че поуспокои нещата. Същия хирург препоръча да не бързам с ваденето на мъдреца, защото трябва много да си отварям устата, а това щяло да доведе до още болка.

Същевременно в момента носа ми е постоянно запушен, секретът е жилав и се стича, като често ми се гади и повръщам. При преглъщане усещам секрета като чуждо тяло в гърлото. В неделя пих АЦЦ за отхрачване, като преди това повърнах каквото бях ял, т.е. един вид на гладно, а вечерта получих отново еднократно разтройство - тъмножълто, кафяво на цвят. Вчера УНГ ми каза, че имам подуване на лигавицата и ми предписа спрей за нос (Назонекс, който от 2 дена пръскам и не го отпушва съвсем), както и Синупрет Форте. От това вече усещам вкус на секрета в гърлото и понякога успявам да го изплюя, но облекчението е за кратко, все още на моменти ми е много трудно да дишам през носа. Кашлям много рядко, когато особено ме задави гърлото. Понякога само като говоря ми се случва да ме "задави" и да ми се догади. При опит да си издухам носа нищо не излиза. Забелязах, че като сляза да пуша пред офиса ми е по-лесно да изплюя каквото ме дразни. Дали от студеното или от никотина, но и болката леко намалява - за кратко.

От вчера вечерта отново ми е зле на стомаха, чувствам го постоянно свит, усещам къркорене и понякога лека болка. Леко ми се гади, но не повръщам (засега). Ям доста по-малко от обичайното, страх ме е вече. А апетит имам. Хапвам, после ми става неприятно и от страх спирам. Преди се хранех доста добре, откакто съм болен - доста по-малко, отслабнах с поне 5-6 килограма, ако не и повече.

Най-лошото от всичко е дискомфорта от болката отдясно - виждам някакси странно, тегли ме на една страна, чувствам се изморен, а и боли все пак... болката като се събудя почти я няма, след това е през целия ден, като понякога почти отшумява, след това се връща, вечер може би е най-силна, след повръщане не намалява, може би дори напротив. При дъвчене и мърдане на челюстта се усилва. При натиск върху местата, където боли, болката се засилва. Дори когато не боли толкова, усещам скованост отдясно, в областта на челюстта, понякога и нагоре към слепоочието. Мажа се с Бенгей и Волтарен, което може би помага малко. Започнах да правя упражнения за врат - 10 пъти максимално наляво към рамото, 10 пъти - надясно. После напред и назад - в някои положения доста боли. Преди време бяха ми казали във Военна болница, след Доплер, че имам стеснен кръвоносен съд на врата + шипове. Наскоро на профилактичен преглед в Generali обаче ми казаха, че не чуват нищо по врата - а стеснен съд се чувал доста ясно.

Обмислям дали да си извадя мъдреца - да не би от него да е цялата тази болка отдясно. С език усещам, че имам парче от бузата, което е постоянно сдъвкано от горния и долния мъдрец - вече е станало твърдо, но не и безчувствено. Чудя се дали не дъвча някакъв нерв, който да причинява болка. По форуми чета, че много хора имат съмнения за мъдрец и подобни симптоми (без гърло, нос и стомах). Страх ме е обаче да не си докарам още по-голяма болка...

Вече започвам да се депресирам и отчайвам, измислям си несъществуващи симптоми - вчера бях си внушил, че имам болка в гърдите, която спря, след като забравих да мисля за нея. Наистина, като си поема дълбоко въздух имам болка в мускулите от подмишницата към гърдите, но не мисля, че това е притеснително. Боли и при натиск.

Будя се нощем и след това не мога да заспя дълбоко, макар че не чувствам чак такава умора като от недоспиване през деня. Денем на работа се занимавам с някаква дейност и не ми остава време да се анализирам, но вечер е по-тежко. Понякога имам чувстовото че ще припадна, все едно ми пада кръвното, според мене пак е от притеснение, бързо минава, след като пия вода например и се успокоя.

Моля, ако имате някакъв съвет - готов съм да го приема на драго сърце :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Цялостен дискомфорт

Postby Bulgaricus » Sat Jun 06, 2015 2:09 am

Актуални ли са опракванията Ви?

8.6. Запитванията трябва да за изчерпателни и да съдържат, независимо за какво става дума следните параметри: пол, възраст, тегло, височина, познати алергии и други приемани медикаменти, дали пушите и ако да по колко, дали в последно време сте напълнели или отслабнали! Запитвания, без тези параметри могат да останат без отговор, да бъдат заключени или изтрити.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ivka33
Posts: 18
Joined: Wed Aug 19, 2015 12:35 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Цялостен дискомфорт

Postby ivka33 » Thu Sep 10, 2015 8:27 pm

Ако все още имаш проблеми, те съветвам да си направиш пълни изследвания, ако си се справила с проблема, сподели какво беше.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests