Увеличен подчелюстен лимфен възел от месеци

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Shaider
Posts: 8
Joined: Sat Jan 19, 2013 12:39 am
Location: Бургас, BG
Contact:

Увеличен подчелюстен лимфен възел от месеци

Postby Shaider » Mon Aug 25, 2014 3:22 am

От няколко месеца имам подут лимфен възел отдясно под челюстта, около 2,5-3 см успях да го измеря приблизително. Някъде от края на миналата година ми е така, минал съм през антибиотици като Уназин, Амоксиклав, изкарах фарингит, който ми мина май месец, след всичко това лимфният възел си стои, не мога да преценя дали се увеличава, но наскоро усетих, че левият също е подут, а отдясно ваече са подути два. Последната ми кръвна картина беше преди 2 седмици, тогава показа увеличени еозинофили (0,8 при горна граница 0,6) при левкограма и 0,6 при горна граница 0,4 при диференциално броене), а средният обем на тромбоцитите ми беше 7,2 при долна граница 7,4 или 7,5. Въпросът накратко ми е, на какво може да се дължи това увеличаване на лимфни възли, което не спада, при положение, че съм взимал поне 2-3 антибиотика за периода от около 9-10 месеца, през които непрекъснато е бил подут лимфният възел? Някаква вътрешна инфекция може ли да е, гъбична? Или е раково заболяване (доколкото знам поне левкемията и лимфомът с това започват)? Благодаря предварително!!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests