Staphylococcus schleifferi ,що за чудо е това?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
foxgirl_sf
Posts: 1
Joined: Fri Jan 11, 2013 11:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Staphylococcus schleifferi ,що за чудо е това?

Postby foxgirl_sf » Sun Aug 03, 2014 6:24 pm

Здравейте.
Пиша Ви с надежда да ми дадете малко повече информация относно този вид стафилокок.
На 31 години съм,висока съм 160см и тежа 60кг,сериозни здравословни проблеми не съм имала,родих преди 5 години,някъде от тогава засякох съществуването на разни роднини на този микроб в мен и дъщеря ми,първп в нос и кърма,по късно разни гърлени инфекции и най-вероятно други моментни състояния,провокирани от тях.
По-сериозно беше положението ми през зимата на 2012г.,когато прекарах 4 или 5 тежки гнойни ангини,през лятото на 2013г. бях пред изваждане на сливици,тогава имах кръвна картина с AST -гранично,при норма 200 имах показател 197.1,а RF фактор ми беше по-висок от горната допустима граница при 14 максимум имах 15.8 резултат,но лекуващия ми тогава лекар,УНГ и завеждащият отделението в онлологията не стигнаха до консенсус и операцията се отложи.В крайна сметка не се и състоя,чувствах се по-добре и с помощта на изварени компреси веднага след усещане на дразнене по гърлото ми нещата се успокояваха.Зимата на 2013г. премина с много компреси но без развили се ангини и антибиотици.Обаче от същото това лято започнаха странни ставни проблеми,целият ми гръб изтръпваше и се схващаше,чувствах се зле,имах период на постоянно висока температура и неприятни болки в мускулите и главоболие.Тогава УНГ-то,който искаше вадене на сливиците ме изпрати при ревматолог,боцкаха ми в продължение на две седмици някакви мускулни инжекции с противовъзпалителен ефект,правиха ми изследвания,с които отхвърлиха ревматоиден артрит,anti CCP -отрицателен,ANA - скрининг антинуклеарни антитела - ИИФ - отрицателен,HLA - B27 - отрицателен.Като цяло се почувствах малко по-добре,но в крайна сметка общото ми състояние не се промени много.4мес. по-късно след контролна кръвна проба AST-то беше се понижило чувствително,при норма 200 беше 146,но RF- фактора не беше паднал под горната граница,макар,че в три различни лаборатории,едната е към СОФИЯМЕД,там бях при ревматолог,даваха различни стойност,едното под горната граница,другите малко над горната граница.
След рентген на шийния отдел се установи,че имам изгладена шийна лордоза,с която свързаха повечето ми дискомфортни ситуации в схващанията ми по гърба и раменете.Обаче около тези моменти започнаха изключително силно да ми пукат ставите,това стана изведнъж,преди никога не съм имала такива случаи.При изпукването усещам сякаш съм освободила някакъв огромен товар,но за кратко,след минути отново имам нужда от изпукване.Имам спомени,че моят баща беше така,със схващания в гърба и изключително силно пукане на ставите.От април тази година употребявам един нов препарат на пазара,насочен в подхранване на ставите и образуване на синовиалната течност,след едномесечен прием почувствах подобрение,вече 4 месеца не спирам да го пия,но въпреки всичко това силно пукане и напрежението в гръбначния стълб не изчезват.
Тази нова гадинка в мен,за която Ви питам се откри миналия месец в гной на пъпка,от миналото лято имам засилен пубертет,ако мога така да го опиша,но от около 5-6 месеца насам пъпките станаха ужасни-подкожни,болезненеи,с гнойни върхове и оставящи белези след себе си.Отидох на преглед в кожния диспансер,след изследване на тестостерона и DHEA-SО4,които бяха в норма,направихме изследване на секрет от узряла гнойна пъпка.Излезе това: Staphylococcus schleifferi ,10 5 CFU,след обогатяване.Приемах 10 дни антибиотик и мазах с лосион против акне,пъпките поизчезнаха,за сега,7-8 дни след свършване на антибиотика положението е добре,няма подкожни и гнойни,само леки дребни остатъци.На контролен съм скоро,ще видим какво ще каже лекарката.Паралелно дадох и секрет,вагинален,след като лекуващия гинеколог с оглед на открития стафилокок прецени,че е добре да се изследва и бяло течение,което е от доста време и не се повлиява от лечение.Резултатите от него ще са готови на 11.08 и едва тогава щее мога да Ви информирам и за тях.
Много ще се радвам,ако сте успяли да изчетете всичко това и ако ми кажете и Вашето професионално мнение по случаят ми.
Благодаря предварително.
Слънчево лято Ви желая.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests