счупване на зъбите

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
imi_g
Posts: 2
Joined: Wed Jul 23, 2014 8:10 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

счупване на зъбите

Postby imi_g » Wed Jul 23, 2014 4:54 pm

Здравейте! Аз съм на 23 г., тегло - 64, ръст - 171.
След една голяма разходка по доктори, вече съм толкова отчаяна, че не знам какво да направя.
От 2 години насам ми се чупят зъбите, даже и при бездействие, без да ям нищо пак се чупят парчета, останах без зъби, а съм едва на 23 години. Изтръпват ми ръцете първоначално беше силно в лявата ръка, но от 1 2 седм. в дясната ръка. Имам силно главоболие почти всеки ден единствено течен аналгин или аулин ми помагат, но отбягвам да ги приемам. Силно изпотяване, избухливост повече от нормалното, неспокоен сън. краката ми винаги са студени. Скърцам на сън и решиих да отида на невролог (ЕЕГ - нормално), изпрати ме на ендокринолог. Откриха 2 възела на щитовидната жлеза. Направиха ми биопсия на единия - доброкачествен. Имах ужасна болка след биопсията (10 дена), отидох при друг ендокринолог да попитам дали е нормално да ме боли толкова, тя каза "ама ти май си много чувствителна". Болка мога да търпя, но не съм мазохист...
Резултати от кръвни излседвания:
Паратхормон 118 (реф. 69),
калций 2,42 (2,12-2,62),
фосфор 1,18 (0,87-1,5),
тсх 1.6 (0.35-5.00)
вит д15.01 (задовол.кол.>30)
Тест за биметализъм - положителни високи стойности, стоматологът ме праща на ендокринолог, понеже вредяло на щитовидната жлеза, а еднокринолизите ме препращат към стоматолог и невролог. Неврологът казва, че единствено ендокринологът може да реши проблема ми. За зъбите съм съгласна ще отида, ще дам 5000 лв ще ми ги оправят, главоболието и мравучкането и изтръпването на ръцете какво ги правим?
Изписаха ми деанксит, който го приемам от време на време.
От известно време съм в депресивно състояние, психологът също ме посъветва да ходя на ендокринолог.
Личният ми лекар е специалист вътрешни болести и казва, че няма смисъл да ходя на стоматолог да ми ги оправи, проблемът ми бил ендокринологичен.

imi_g
Posts: 2
Joined: Wed Jul 23, 2014 8:10 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: счупване на зъбите

Postby imi_g » Thu Jul 24, 2014 4:18 pm

само да добавя, че преди 1 година се лекувах за това скърцане от невролог, което беше почти без ефект, но се чувствах спокойна. Бяха ми изписани следните лекарства за прием: сибелиум, невротроп, невронтин. Магнезият ми беше почти до долната граница и по 1 таблетка магнезий беше ми изписано. Приех тези лекарства 2 месеца и ги спрях. Отидох на контролен (при друг невролог, понеже моят беше в болнични дълго време) той ми изписа само невронтин за 1 месец. Никакъв ефект. Последният ми счупен зъб е от преди 3 седмици.

Да добавя още някои изследвания:
Биохимия
Забележка: Няма.
Име на теста (изследването) Резултат Единици Референтни граници
Креатинин 73.88 mkmol/l до 120
Алкална фосфатаза 32.65 U/L мъже 53- 128 , жени 42-141
Урина
Забележка: Няма.
Име на теста (изследването) Резултат Единици Референтни граници
Ca в урина 5.65 mmol/24 часа 2.5 - 8.0
P в урина 35.76 mmol/24 часа 12.9 - 42.0
Хормонален анализ
Забележка: Няма.
Име на теста (изследването) Резултат Единици Референтни граници
FT 4 16.41 pmol/l 9.15 - 23.86



Урината за 24ч. беше 300мл.

ivka33
Posts: 18
Joined: Wed Aug 19, 2015 12:35 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: счупване на зъбите

Postby ivka33 » Thu Sep 10, 2015 10:28 pm

Възможно е да е Парадонтоза, правила ли си изследвания за нея?


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests