Какъв специалист при лоши нива на Free Tosterone и SHBG ?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
one_one
Posts: 1
Joined: Mon Jul 21, 2014 3:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Какъв специалист при лоши нива на Free Tosterone и SHBG ?

Postby one_one » Mon Jul 21, 2014 3:32 pm

Здравейте. Аз съм мъж на 33 г. 72кг , 178см. Нямам известни ми заболявания. Не пуша, не пия. Накратко ето стойностите от хормоналните ми и други изследвания :

Тестостерон (Testosteron) - 5.07 ng/ml
Сексхормонсвързващ глобулин (SHBG) - 57.3 nmol/l
Тестостерон, свободен (Testosteron -free) - 0.051 nmol/l
TSH - 2.450 uIU/ml
FT4( free Т4) - 1.060 ng/dl
FT3 ( free Т3)- 3.340 pg/ml
Глюкоза(Glucose) - 5.41 mmol/l
Гликиран хемоглобин(HbA1c) - 5.2 %

Направих си тези изследвания почти профилактично, но и защото имам малки проблеми с
загуба на мускулна маса въпреки , че тренирам и проблеми с ерекцията.
Както тези от вас които могат да разчитат стойности мотат да видят, че нивата на свободния тестостерон и на SHBG-то са доста извън норма. Това което чета в интернет като съпоставка е, че свободния тестостерон ми е в десетки пъти под нормата дори. Дори в пъти под нормите за жени. Също така, SHBG е доста над горните граници, докато общия тестостерон е що годе добре. От изследванията се вижда , че с щитовидната жлеза всичко е наред, диабет също отсъства.
Пак от четива из интернет за високи нива на SHBG се дава като признак за какво ли не , от рак на тестисите до цироза на черния дроб.
Въпроса ми е към какъв точно специалист да се насоча за да разчете правилно лошите резултата от тези хормони ? Уролог , андролог, вътрешни болести, ендокринолог ?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Какъв специалист при лоши нива на Free Tosterone и SHBG

Postby Bulgaricus » Tue Aug 19, 2014 7:56 pm

Кои референтни стойности са Ви дали в лабораторията?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests