Стафилококи ауреус в гърлен секрет

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
attourney
Posts: 1
Joined: Tue Jul 08, 2014 12:02 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Стафилококи ауреус в гърлен секрет

Postby attourney » Tue Jul 08, 2014 1:06 pm

Мъж, 40 г., 181 см, 78 кг. Заболявания: рецидивиращи оплаквания, които някои лекари преди окачествяваха като хроничен синузит, напоследък като заден ринит. От години не съм вземал антибиотици.
Конкретното оплакване:
Оплакванията започнаха като кашлица – суха, дразнеща, без секрет. Пих две седмици сиропи за кашлица на билкова основа. Симптомите се засилваха, а се появи и секрет в гърлото. След посещение на лекар пневмолог тя предположи, че става дума за заден ринит и/или бактериална инфекция на гърлото. Направих си микробиологично изследване на гърлен секрет и антибиограма. Установи се наличие на стафиликоки ауреус. Не е посочена наситеност. От антибиограмата:
Penic. - R, Ampicillin - R, Amoxicillin/Clavulanate - S, Ampic./Sulbactam - S, Cefuroxime - S, Gentamicin - S, Azithromycin - S, Clindamycin - S, Doxycycline - R, Levofloxacin - S. Сложени са римски цифри І до Amoxicillin/Clavulanate и ІІ до Levofloxacin.
Лекарят ми предписа Медоклав, но след разговор с фармацевт реших да взема Аугментин в същото съотношение. Пих според предписанието – 2 х 1 на 12 ч. След 7 дни има малко подобрение – липсват честите позиви за кашляне, но се влоши състоянието ми през нощта и сутрин. Вече усещам ясно, че става дума за секрет, стичащ се някъде в глътката. През нощта обаче, явно се събира някъде около клапана, затварящ трахеята и при изкашляне буквално ме дави – само при изключително силно задържане на порива да си поема въздух и изчакване и преглътване преминава. После през деня това не е така затормозяващо поради честото преглъщане. Успокоява се, ако при порив да кашлям отпия малка глътка вода вместо да кашлям.
Според предварителната уговорка с лекаря след едноседмичното лечение с amoxicillin/clavulanate трябваше да й се обадя. Тя смята, че щом не са отшумели всички симптоми, трябва да спра Аугментина и да продължа с един курс levofloxacin. Във вашия форум прочетох, че лечение с Аугментин не се прекратява. Какво да правя? Честно казано пиенето на Аугментин ми е малко дискомфортно, тъй като предизвиква два-три пъти дневно ходене по голяма нужда. Видях, че и levofloxacin има същите странични ефекти.
Имам дете на 3,5 г. Мога ли да го заразя?
Какво Ви е отношението към Staphylococcinum на Boiron?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококи ауреус в гърлен секрет

Postby Bulgaricus » Sat Jul 19, 2014 11:49 pm

Здравейте!
След появяване на симптомите е добре да започнете прием на ацетилцистеин по 2 пъти на ден в посочената на опаковката доза за до 2 седмици. Освен това на витамин С с цинк в доза 300 мг на ЦеТеБе, освен това на Проспан за един месец в максималната посочена на него доза. Проспан има и еднолитрови по-евтини бутилки. Като алтернатива на Проспан за по-малко пари е също толкова ефективната отвара от бръшлян, приготвена по рецепта от книгата Билките във всеки дом, има я като .пдф в интернет.
Трябвало е да го пиете десет дни.
Левофлоксацин е по-добре да не приемате, според антибиограмата не е обещаващ.
Да, можете да заразите детето.
Staphylococcinum на Boiron - в целия свят няма нито едно доказано като ефикасно хомеопатично лечение. Приемът на плацебо води до по-добри резултати от приемът на хомеопатия или в най-добрият случай приемът на хомеопатия има ефект не по-голям от този на плацебото.
Изследванията се провеждат двойно сляпо, без нито лекарят, нито пациентът да знаят кой какво приема. След това се оценяват. След като за 80 години не е имало в историята нито един хомеопатичен медикамент, който да се е доказал като по-ефикасен от плацебото, то такъв може да се предписва само на хора, които не са сериозно болни и имат нужда да вярват, че приемат някакво лекарство.
Няма как да Ви препоръчам хомеопатия, при условие, че сте наистина болен.
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests