Болки в гърлото и мускулите

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pepeman0707
Posts: 6
Joined: Mon Jun 30, 2014 11:47 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болки в гърлото и мускулите

Postby pepeman0707 » Mon Jun 30, 2014 12:54 pm

Здравейте,
Искам да Ви разкажа накратко за моят проблем и ще съм изключително благодарен ако ми дадете някакви насоки.
В началото на май ( празничните дни) ме повали грип. Висока темпврарура, болки в гърлото.
Отидох на лекар, който без да ме прегледа ми изписа антибиотик ( не му помня името но беше от 3 хапчета които се пият на 24 часа). След два дни пиене на антибиотика нямах никаква промяна. Отидох в спешното на Токуда, където ми направиха кръвни изследвания ( лекарят там ми каза, че се вижда наличието на вирус). Каза ми, че този вирус не се лекува с антибиотик , защото бил такъв тип. Предписа ми стандартни неща ( парацетамол, витамини).
След още 2 дни температурата спадна, болките в гърлото отминаха, но ми се появи разстройство, което не отмина повече от седмица. Заедно с разстройството усещах нещо като конвулси на хранопровода ( без да ме боли). Отидох при личният лекар и тя ми каза, че това е съвсем нормално и е причинено от силният антибиотик. Каза да не се притеснявам и ми предписа пробиотик ( bio Gaia). След около 4-5 дни разстройството премина, но постоянно усещах едно неразположение. Леки болки в гърлото и схванати мускули на врата. Мислих, че имамнинподути лимфи на врата. Появи ми се и налеп на езика ( в края до гърлото). Болките в гърлото не спират. Пак отидох при личният лекар и той ми каза, че имам гъбички в следствие на антибиотика. Предписа ми Фустатидин или нещо подобно, което слагам с пипета в устата сутрин и вечер.
Преди 4 дни отидох при УНГ в Токуда. Направиха ми кръвни изследвания, които бяха перфектни според лекаря ( каза , че всичко ми е в перфектни граници). Потвърди ми, че имам гъбички в усъата, както и ми каза, че имам лека форма на фарингит. Каза да не се притеснявам защото не е хронично. Каза да продължа да пия лекарството с пипетата и добави някакув разтвор с йод с който да се жабуря. Отделно ми даде и едни капки, които да слагам ( капките нямат име - приготвиха ми ги в Токуда). При прегледа ми каза, че нямам подути лимфи и, че щитовидната жлеза също е супер.

Проблема е , че не се чувствам добре и не се подобрявам а минаха вече два месеца.
Имам постоянна схванатост във врата. Болка в мускулите на врата, раменете и гърба. Гърлото ме боли леко но не спира. От два дни пак имам разстройство.
На 30 год съм/ 195см/95кг/ пушач

Моля Ви за мнение.

pepeman0707
Posts: 6
Joined: Mon Jun 30, 2014 11:47 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки в гърлото и мускулите

Postby pepeman0707 » Tue Jul 01, 2014 10:59 am

Някой ще ми даде ли отговор?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки в гърлото и мускулите

Postby Bulgaricus » Fri Jul 04, 2014 12:04 am

Здравейте!
Просто трябва да си изчакате реда. Всеки иска бърз отговор на страницата, за която ние плащаме, за да отговаряме ние...
Как разбрахте, че сте имали грип, а не обикновен вирусен или бактериален инфект? Грипът има редица симптоми, които не се ограничават само до това, което описвате като начала клинична картина.
Не можете да кажете кой антибиотик сте пили.
Не можете да кажете какви изследвания точно са правени. Няма спешни изследвания в спешно отделение, които да показват "наличие на вирус". Има възпалителни параметри за остра и хронична инфекция, има размествания в т.нар. бял кръвен ред, които могат да доведат до предположение за вирус, но такива бързи изследвания няма.
Колко парацетамол сте приемали?
Получили сте усложнения в следствие на антибиотик, който Ви е изписан без антибиограма.
Не е ясно кои кръвни изследвания са правени повторно.
В крайна сметка в никой момент, въпреки тези продължителни симптоми никой не е сметнал за необходимо да направи посявка, микробиологично изследване и антибиограма, така ли да разбирам?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pepeman0707
Posts: 6
Joined: Mon Jun 30, 2014 11:47 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки в гърлото и мускулите

Postby pepeman0707 » Fri Jul 04, 2014 1:16 pm

На първо място се извинявам за това, че съм нетърпелив за отговора.
След това, да, изписаха ми антибиотик без да ми правят абсолютно никакви изследвания. Лекарката дори без да ме прегледа ми го изписа.
В спешното наТокуда ми направиха изследвания на кръвта, които бяха ПКК ( ще ги побликувам). Лекарят тогава ми каза, че предполага наличие на вирус на база някакво изменение от стандартните норми. След 10 дни направих втори ПКК и бяха перфектни.

Моля да ми кажете, какво трябва да направя. Какви изследвания да си пусна, защото явно лекарите не се сещат да ми ги направят.

Искам да Ви кажа, че от 3 дни насам болките в мускулите изчезнаха, вече жилите на врата не са ми толкова схванати. Останаха само леките болки в гърлото и налепите по езика.

Искам само да попитам, дали тези мой симптоми и състояния са близки до тези на хив?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки в гърлото и мускулите

Postby Bulgaricus » Fri Jul 04, 2014 10:56 pm

Имали ли сте рискови полови контакти?

Трябва да отидете сутрин, преди ядене и без да си миете зъбите и да помолите за "микробиологично изследване за бактерии и гъбички" с антибиограма.

Тя ще излезе след 5 работни дни и като излезе в зависимост от нея трябва да Ви се назначи лечение.

До тогава можете да започнете прием на Лактофлор в доза по 1 на 8 часа за месец-два.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pepeman0707
Posts: 6
Joined: Mon Jun 30, 2014 11:47 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки в гърлото и мускулите

Postby pepeman0707 » Sat Jul 05, 2014 8:05 am

На около 10 май имах полов контакт.
Секса не е правен без презерватив.
Имаше много орален c*кc както от моя страна така и от страната на партньора, който партньор считам, че може да е рисков.
Преди секса само докосвах с члена си половите органи на жената- включително и анала. Но не съм прониквал и на двете места без презерватив.

P.s. Благодаря за съветите за гъбичките. Ще себвъзползвал от тях още утре.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки в гърлото и мускулите

Postby Bulgaricus » Sat Jul 05, 2014 8:31 am

Това, което за жената е нормално вагинално съдържимо за Вашето гърло най-вероятно е болестотворен агент. Най-вероятно сте се заразили тогава.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pepeman0707
Posts: 6
Joined: Mon Jun 30, 2014 11:47 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки в гърлото и мускулите

Postby pepeman0707 » Sat Jul 05, 2014 8:32 am

С гъбички или с HIV?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки в гърлото и мускулите

Postby Bulgaricus » Sat Jul 05, 2014 8:33 pm

Бактерии и/или гъбички. Мононуклеоза. Херпес.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pepeman0707
Posts: 6
Joined: Mon Jun 30, 2014 11:47 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки в гърлото и мускулите

Postby pepeman0707 » Sun Jul 06, 2014 7:47 pm

Много благодаря за отговорите. Изключителни сте.

Ще си позволя да задам още два въпроса с риск да Ви дотегна:

1. Тези гъби и/или бактерии причиняват ли чувство на умора, защото усещам лека такава през деня?
2. Още следващата седмица ще си направя изследвания за хив, но все пак, за мое успокоение искам да ми кажете далибтези мои симптоми и състояния са близки до тези на хив? Защото, когато поровя Google мога буквално да умра от притеснения - то не са хив-ове, ракове и т.н..

Благодаря Ви предварително за всичко.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки в гърлото и мускулите

Postby Bulgaricus » Sat Jul 19, 2014 11:31 pm

Вашите симптоми се причиняват от над 1000 възможни заболявания. От тях почти всички не са сериозни.

Разбира се, че и СПИН може да причини такива симптоми, НО да си мислите, че имате тази инфекция е като това, когато карате колата си и тя спре изведнъж, при положение, че не сте заредили бензин, Вие да си мислите, че спирането и се дължи на изгаряне на централния и процесор, а не на липсата на бензин, т.е. да, възможно е, но е по-скоро невероятно.

А до колко е вероятно зависи от рисковото Ви сексуално поведение, от това, дали ползвате дрога и т.н.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests