Сърдечни проблеми? (високо кръвно, аритмия, притеснения)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
turntablism
Posts: 4
Joined: Wed Jun 25, 2014 10:15 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Сърдечни проблеми? (високо кръвно, аритмия, притеснения)

Postby turntablism » Thu Jun 26, 2014 12:09 am

Здравейте. Аз съм младеж на 24 (почти 25) години. Висок 1.72м и тежа 80кг. Може да се каже, че имам леко наднормено тегло. В момента приемам Стрезам (3пъти дневно), магнезий (2 таблетки на ден) и омега3 на forever living. Ще започна с това, че от време на време през годините получавах кратки аритмии, които отминаваха когато се пораздвижа малко и заглуша усещането с друго движение. Това може би датира от 21годишна възраст. Преди 8 месеца реших да отида на кардиолог след един лош ден, в който бях отпаднал и един път ми пречерня за малко пред очите. Бяха ми пуснати изследвания за щитовидната жлеза и холестерола.
Холестерол 5.51 (граници 3.5 - 6.2)
Триглицериди 1.19 (0.6 - 2.0)
ХДЛ 1.38 (1.04-2.0)
ЛДЛ 3.48 (1.81 - 4.1)
ВЛДЛ 0.54 (0-0.90)
Общ холестерол 3.99 (0-4)

Тироидни Хормони
ТСХ 2.98 (0.35-4.94)
ФТ4 12.62 (9.01 19.05)
Дата 2013 .08.23

На едното ЕКГ се хвана и аритмията. На вторичния преглед след месец ме гледаха и на ехограф. Предписано ми бе лечение с бравилол 5мг (след седмица го смъкнах със съгласието на лекаря на 2.5 защото не се чувствах добре от това) всяка сутрин и аспирин протект вечер. Диагнозата:от първия преглед : ЕКГ - Синусов ритъм, без СТ-Т промени. НДББ. Епизод на надкамерна тахиаритмия. Измереното кръвно по време на прегледите бе от сорта на 140 90, дали от притеснение дали постоянно е било такова .. от Ехо: ЛК - без сегментни нарушения в кинетиката. МКП/ЗСЛК -6/6 мм; ТДР/ТСР-47/ 31мм; ТДО/ТСО- 105/38мл;ФИ-64%л Клапен апарат: Аортна клапа - трикупсидна, без патологичен градиент и регургитация.; Митрална клапа - нежни платна, без регургитация.; Трикуспидална клапа - б.о. Без БАХ. Перикард и плеври - б.о. . "Добре е сърцето" каза д-рът :)

Купих си апарат за кръвно и по време на лечението усредненото ми кръчно беше ~125/70. Аритмия не се наблюдаваше в този период. Преждевременно познат ми препоръча друг кардиолог при който се прегледах и от там имам ехография с подробно описание на ароти, размери и всичко. Тънка ципа между предсърдията се изля от устата на лекарката.. "колко нежно сърчице" та така, лекарят реши май месец да отида на преглед за да спрем бетаблокерите полека под контрол. Май месец тъкмо свърши блистера и след 2-3 дена в подходящ момент запазих час и кръвното отново беше скокнало и терапията щещше да продължи по същия начин като ми изписа вместо бравилол конкор. Съгласих се и се и продължих. Обаче след седмица две (точно покрай земетесението) нещо се случи, навлязох в период в който се чувствах отпаднал, имах гадене изтръваха ми крайниците , притесних се. Кръвното въпреки лекарствата скачаше отново до 140 / 80-90 . Когато се движех на някъде усещах умора отпадналост, усещане на налягане в главата. Стълбите на етажа ми не ме изморяват принципно но и това се случи. Започна неспокоен сън. Изтръпване на долната челюст. Каквито симптоми четях в сайтовете ги откривах в себе си. Започнах да се притеснявам, дали нямам исхемична болест, дали няма да спре сърцето ми, дали няма да получа инфаркт, а защо не и инсулт. В този период (около преди 15-18дни) ми се наложи да отида до родния край където отново псоетих кардиолог. Бяха пуснати кръвни изследвания отново. Всички показатели с изключение на общия холестерол (5.6 [граница 5]) бяха в норма. Изследваняита включваха Биохимия, Хематология, Електролити. Кардиологът ми зададе няколко въпроса относно притесненията ми и прецени, че всичко е на нервна основа и ми предписа стрезам, който пия и до момента. Каза да продължа с магнезий, който беше изписан при втория кардиолог. Взимам омега 3 за холестерола и ограничавма доста храни. Ехографията при последния кардиолог показа същите данни като от предния път (нежните платна и т.н.). Състоянието ми в момента е , че получавам изтръпване на лявата ръка 2 поредни сутрини . При натоварване болка в гръдния кош нямам. Имам болка в случайни моменти като леки бодежи в лявата част под мишницата. Доста се притеснявам и постоянно се чудя "дали това е инфаркт" , дали имам проблеми със стеснени съдове, исхемия. Когато лежа в леглото и чет акнига, ръцете ми трептят в такт с пулса, това създава усеане за по яростен пулс. Не знам дали имам основания за притеснение или всичко е на нервна почва. В момента кръвното ми е около 130/85 , пия чай от листа на глог всеки ден. Някакви съвети, насоки, мнения? След като спрях блокерите аритмията се върна частично, но се случва рядко и за кратко. Забравих да кажа, че личният ми лекар ми провери стомаха и каза, че се заформя гастрит и известно време (преди 2 седмици) пих панразол, сега той свърши и още не съм си взел нов. Имам усещане за подутина в стомаха, постоянно ми се уригва и понякога усещам дискомфорт след хранене. Общо взето съм чел че стомахът влияе на сърцето и обратно и съвсем съм объркан какво трябва да предприема от сега нататък докато все още мога! Благодаря, че отделихте време да прочетете моите писаници! Желая много здраве на всички!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Сърдечни проблеми? (високо кръвно, аритмия, притеснения)

Postby Bulgaricus » Fri Jun 27, 2014 7:02 pm

Здравейте!
Оплакванията Ви са типични и те нямат предимно сърдечна водеща причина.
Т.е. сега сте на възраст, където известна камерна реполяризация е нормално явление, заедно с лекия систоличен шум до първа степен, да кажем.
Честото мерене на кръвно и мисленето на тази тема влошава симптомите. Пациентите са уверени, че им има нещо, а след 20 години няма никакво влошаване или промяна.
След като 12 канално ЕКГ и ехокардиография не са показали нищо Ви остава само велоергометър, т.е. ЕКГ под натоварване да правите, за да е диагностиката пълна.
След като спрете бета блокерите действат месеци наред допълнителните бета-рецептори, които са се изградили по време на приема на бета-блокери. С други думи е нормално да е така, все още.
Пийте си магнезия по около 500 мг/ден. Не прекалявайте с изследванията, защото няма да се оправите така, като непрекъснато си мерите кръвното.
А трябва да се направи изследване за гастрит, хиатална херния и т.н. при гастро-ентеролог.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests