Колоноскопия с упойка на възрастна жена

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
dimi75
Posts: 6
Joined: Tue Aug 16, 2011 2:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Колоноскопия с упойка на възрастна жена

Postby dimi75 » Sun Jun 22, 2014 8:36 pm

Здравейте. Пиша ви, ако можете да ми дадете второ мнение. На майка ми (60 години, 160см, 50кг, бъбречна недостатъчност, пие хапчета за високо кръвно и успокоителни за нерви) идната седмица ще и правят колоноскопия с упойка, понеже без упойка припада от болката. Моля коментирайте какви са рисковете при тази процедура, при условие, че без упойка болката е толкова силна, че и изтръпват крайниците и в крайна сметка припада. Четох из интернет (но не знам колко е достоверна информацията), че е добре да има обратна връзка с пациента, а при упойка такава предполагам няма да има. За какво трябва да внимава човек при това изследване и какво трябва да изисква от екипа. До сега от частичните колконоскопии казват, чее нищо не се вижда като проблем. Иначе за да не стои все в тоалетната спазва диета - хляб и сирене, като въпреки диетата има розова слуз в изпражненията и. Ако наруши диетата получава разстройство с отвратителна миризма. Благодаря за съдействието.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Колоноскопия с упойка на възрастна жена

Postby Bulgaricus » Thu Jun 26, 2014 10:26 pm

Здравейте!

Ако се ползва пропофол не виждам проблем. Няма и странични ефекти, които да Ви притесняват. По целия цивилизован свят НЕ се прави колоскопия, без наркоза. Имаме основно две опции - дормикум + НЕЩО или пропофол. Второто е за предпочитане.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dimi75
Posts: 6
Joined: Tue Aug 16, 2011 2:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Колоноскопия с упойка на възрастна жена

Postby dimi75 » Sat Jul 19, 2014 10:28 pm

Какво се оказа при нас - червата са физиологически здрави, но поведението им е неадекватно. Спазми и други подобни са наблюдавали докторите. И казват - това вече не е по нашата част. Има ли невролози които се занимават с нервни черва? Някой ако има инфо от лични преживявания, моля да сподели.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Колоноскопия с упойка на възрастна жена

Postby Bulgaricus » Sat Jul 19, 2014 11:50 pm

Някаква епикриза конкретно има ли? Кой и къде я прави колоскопията?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests