Подуване на корема и проблем с изпражненията

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Подуване на корема и проблем с изпражненията

Postby abvgde » Thu Jun 12, 2014 10:48 am

Здравейте , на 21г съм /мъж/175см/70кг
Занимавам се с фитнес сериозно от 10 месеца.
Започнах да обръщам внимание и на храната , като от години не ям пици , сандвичи , баници , сладкиши , не пия газирано и т.н
Е...има ги от време на време , но е рядко
Понеже работя тежка физическа работа и ям повечко (повечко , повечко не е чак пък кой знае колко ....)
Яденетата ми са към 6-7 на ден.
От известно време обаче се появи един странен проблем , странен е за мен защото до сега не съм имал никакви такива проблеми.
От няколко месеца забелязах ,че изпражненията ми не са нормални , всеки път е като разтройство.
Много започна да ми се подува корема когато ям , по принцип и без да съм ял стои като издут и е много неприятно.
В последно време от най-малкото ми се подува и не ми се яде. Днес например едвам изядох половинка купичка леща.
Това нормални неща ли са или е нещо сериозно?
Доста е неприятно цялото това нещо , да не говорим ,че съм 70кг (от слабите) , макар ,че имам доста здрава и масивна преса , та с тоя издут корем на слабото ми тяло е много зле.?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Подуване на корема и проблем с изпражненията

Postby Bulgaricus » Thu Jun 12, 2014 7:30 pm

Издуването само при определени храни ли се получава, да кажем при млечни или при всички? Издуването и редките изпражнения два различни проблема ли са? Някакви добавки приемате ли? Издуването с газове ли е, има ли често къркорене? Кога за последно приемахте антибиотик? Приемате ли някакъв пробиотик?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Подуване на корема и проблем с изпражненията

Postby abvgde » Fri Jun 13, 2014 12:18 am

За издуването не мога да Ви кажа , просто не съм обърнал внимание. Аз млечни продукти не приемам , освен извара преди лягане.
В какъв смисъл дали са 2 различни проблема ? Преди не съм ги имал нито едно от двете.
Издуването е с газове , къркорене има , но не често. Антибиотик миналата година по това време - аугментин.
Пробиотик надали приемам - не знам какво е това .....
За добавките приемам да - Протеин на прах след всяка тренировка във фитнеса (3 пъти седмично)
Това мисля , че ще е хубаво да го обсъдим , да не би от него да е , макар ,че ме съмнява много.
Протеина се казва Amix 100% Predator Protein.
Също така , за да не пиша в другата тема за акне , мислите ли ,че акнето ми може да се влияе от този протеин ?
Протеина го приемам от 3-4 месеца , а акнето е от години.
Но не знам дали си въобразявам , но от както го пия точно този имам така повече акне и то с гнойни пъпки , а от миналата седмица смених вкуса му с друг и сега ме избиха едни гнойни пъпки от дясната страна на брадичката , от лявата почти нямам , та си мисля дали е от него , или има някаква връзка с това ,че вече 10тина дена не приемам витамин Д3-то. Ако е по обширна 2рата тема на поста , ще го вметна в темата за акне.
Поздрави !

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Подуване на корема и проблем с изпражненията

Postby Bulgaricus » Fri Jun 13, 2014 11:59 am

Най-честият страничен ефект на протеиновите шейкове е издуване и лека, подобна на диария промяна в изпражненията. Може би ще трябва да ги спрете за 2-3 седмици и да видите, дали ще има промяна, преди да се включва голямата артилерия на скъпоструваща диагностика.

Акнето е усложнение на секреторен процес, ако има повече материал за секрет, то може да се влоши, да. Знаете, какви процедури за хириена сме обсъждали в другата тема, за да не давате повод на жлезите да се възпаляват и запушват.

А защо приемате протеин, а не мляко да кажем? Усвояемостта на протеините е толкова ниска, че хората пиещи мляко имат същия прираст на маса, като тези, приемащи протеинови шейкове. Това, разбира се производителите не искат да го чуват, но си е така.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Подуване на корема и проблем с изпражненията

Postby abvgde » Fri Jun 13, 2014 10:16 pm

Протеина съм го спрял от 2-3 дни , днес беше нормална ситуацията във ВЦ-то.
Този проблем с корема може ли да е от това ,че когато съм почивка (през работното време) за има-няма 10 минути гледам да си изям всичкото ядене , от там пък ми се допива и вода и става мама мия. С 2 думи пак от 7-8 месеца през почивките ям един вид на крак - много бързо , понякога не дъвча всичко и много често пия доста вода с яденето. Сега от 2-3 дни гледам да ям доста по-бавно колкото (малко) изям - толкова. И вода не пия докато ям и малко след това.
Дали има връзка ?
За протеина вече след тренировка ям 4 цели яйца и мисля ,че се достатъчни за спиране на катаболнците процеси.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Подуване на корема и проблем с изпражненията

Postby Bulgaricus » Fri Jun 13, 2014 10:24 pm

Едно кисело мляго е достатъчно. Или 300 мл прясно мляко. 4 яйца са много.

Може и да е от начина на хранене. Да. Много е вероятно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Подуване на корема и проблем с изпражненията

Postby abvgde » Fri Jun 13, 2014 10:46 pm

Благодаря , ще изчакам и ще видим. За изследванията на вит Д , калции , фосфор и холестерола колко време трябва да е минало без да съм ял до взимането на кръв?
Утре в 08:00 ще ходя , сега мога ли да хапна в 23:00 извара?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Подуване на корема и проблем с изпражненията

Postby Bulgaricus » Fri Jun 13, 2014 10:53 pm

Не. По-добре да минат 10 часа и вземането да е на гладно до 10 часа. Може да се пие само вода.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests