Нещо като обрив при стоене на слънце

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Нещо като обрив при стоене на слънце

Postby abvgde » Sun Jun 08, 2014 7:56 pm

Здравейте отново , Bulgaricus. (21г/мъж/70кг/175см.)
Имам един проблем , който нямам спомен от кога се появи , но е от около година сигурно.
Става въпрос , когато излезна на слънце и кожата ми по гърдите почервенява , става на едни червени възелчета като капиляри.
Обикновенно ходя без тениска за около 1 час , но много пъти когато стоя и на терасата за 20-30 мин пак се появяват.
Сега дори след 6 часа бях за 40-45 мин на слънце и пак се появи. Не е обрив , но не знам какво е. Уртикария ? Не ме боли , не ме сърби ....
След час-два (и по-малко) го няма , но е много неприятно да се съблека...
Ето снимки:

http://prikachi.com/images/368/7383368K.jpg

http://prikachi.com/images/369/7383369P.jpg
http://prikachi.com/images/371/7383371C.jpg
http://prikachi.com/images/376/7383376Z.jpg
http://prikachi.com/images/377/7383377D.jpg

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Нещо като обрив при стоене на слънце

Postby Bulgaricus » Sun Jun 08, 2014 10:35 pm

Кога спряхте изотретиноина?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Нещо като обрив при стоене на слънце

Postby abvgde » Sun Jun 08, 2014 10:48 pm

24 Септември 2012г. Дали има връзка с него ? Имам чувството ,че след неговият прием получих тези капиляри по гърдите. Но това няма оправия нали ?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Нещо като обрив при стоене на слънце

Postby Bulgaricus » Sun Jun 08, 2014 10:52 pm

А колко време след него се появи точно това състояние? Някакви алергии или непоносимости по принцип имате ли и като се намажете с крем за слънце обривате ли се пак?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Нещо като обрив при стоене на слънце

Postby abvgde » Sun Jun 08, 2014 11:33 pm

Ами , не мога да Ви кажа колко време след него се получи това , тъй като 2012 (когато бях на изотретиноин) не съм се мяркал на слънце почти , какво остава да се пека и т.н (макар , че по лицето ми останаха множество кръвоносни съдове и зачервявания , които не мога да премахна по никакъв начин и е нещо страшно :( )
През 2013г. не съм се пекал също , а сега вече искам да си ходя на плаж и не мисля да се ограничавам защото ми писна.
Алергии не знам да имам , макар ,че имам много проблеми с кожата най-вече на лицето. Със слънцезащитен крем не съм се мазал по тялото защото не мисля ,че него трябва да го пазя чак толкова при положение ,че от както започнах да се пека го правя по малко и не прекалявам.
Макар ,че слагах няколко пъти някакви ускорители за тен , но не съм имал проблеми. Има случай в които стоя 20 мин на слънце без кремове и т.н и след това по ръцете където е бицепса , но от външната страна се появява едно петно все едно съм изгорял , но не е изгоряло от слънцето , не боли , не сърби и изчезва след няколко часа.

Не знам дали всичкото това е защото съм доста бял , но пък сега това лято ще ходя за 1ви път на морето от много години (общо взето от както почнаха сериозните проблеми с лицето - 4-5 г.) та ще си взема един спрей за почерняване с 30 фактор да видим , първо ще го пробвам няколко пъти в нас на терасата.
Притеснява ме обаче , при евентуално хващане на някакъв тен по кожата , дали тези кръвоносни съдове по гърдите ще си личат повече , или ще стане обратното от покафеняването на кожата (ако има такова)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Нещо като обрив при стоене на слънце

Postby Bulgaricus » Mon Jun 09, 2014 4:28 pm

На мен ми звучи, като "слънчева алергия". Автоимунен процес, който се появява при излагане на слънце при някои предразположени хора. Няма нищо общо с изотретиноина. Появява се на някаква възраст, без повод.

Не виждам основание, докато нямате оплаквания за притеснение. Вместо спрей за тен, можете просто да се печете по малко всеки ден. Не мисля, че спреят е добра идея.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

milena66
Posts: 21
Joined: Mon Aug 17, 2015 12:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Нещо като обрив при стоене на слънце

Postby milena66 » Wed Sep 16, 2015 11:11 pm

Аз също съм на мнение, че това е слънчева алергия, няма какво друго да е.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests