Студени крайници + висока кръвна захар + обрив

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mynicknameAW
Posts: 3
Joined: Wed Apr 30, 2014 11:47 pm
Location: Варна
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Студени крайници + висока кръвна захар + обрив

Postby mynicknameAW » Thu May 01, 2014 12:13 am

Здравейте , в последните няколко месеца усещам студенина в крайниците, която със времето се засилва и става все по-осезаема. В началото си мислех че е от времето или че си въобразявам но напоследък студените вълни стават все по-чести и за по-дълго време. Отделно ми се появи някакъв странен обрив в областта на корема , където са гънките се появяват като линии които сърбят. Сутрин след сън ги няма и след това пак се появяват. Имах съмнения за диабет понеже доскоро бях с наднормено тегло и отидох при ендокринолог , който ме прати на Орален тест с глюкоза, при който се установи че имам висока кръвна захар 7,3 преди глюкозата , след 60 мин 8,9 и след 120 мин - 5,9. Каза ми че нямам диабет и може да е от щитовидната жлеза , която се оказа че е леко подута след преглед с ехограф. След празниците ме изпрати на изследвания за TSH , fT3 , fT4. Отделно усещам леки болки в областта на корема. Мога ли да направя нещо през почивните дни за да намаля ефекта на студените вълни и въобще към точния специалист ли съм се обърнал ? Нямам личен лекар. Висок съм 1.90 и тежа около 90кг на 23 години.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Студени крайници + висока кръвна захар + обрив

Postby Bulgaricus » Sat May 03, 2014 12:57 am

Защо нямате личен лекар, не сте ли здравно осигурен?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

mynicknameAW
Posts: 3
Joined: Wed Apr 30, 2014 11:47 pm
Location: Варна
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Студени крайници + висока кръвна захар + обрив

Postby mynicknameAW » Sat May 03, 2014 1:23 am

Не не съм. Мислех да си платя осигуровките за пропуснатите месеци , но просто не си струва. Така и така почти всички изследвания се плащат без значение дали пациената е осигурен, а и като знам как се чака за направления не виждам смисъл.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Студени крайници + висока кръвна захар + обрив

Postby Bulgaricus » Sat May 03, 2014 1:47 am

Къде в корема са болките? Отиват ли на някъде?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

mynicknameAW
Posts: 3
Joined: Wed Apr 30, 2014 11:47 pm
Location: Варна
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Студени крайници + висока кръвна захар + обрив

Postby mynicknameAW » Sat May 03, 2014 3:02 am

В ляво под ребрата , понякога и в дясно, а понякога и фронтално. Болката е лека и краткотрайна.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Студени крайници + висока кръвна захар + обрив

Postby Bulgaricus » Sat May 03, 2014 4:01 pm

Не, нищо не можете да направите. Твърде неясна е ситуацията. Нервна или невро-ендокринна причина се очертава да е най-вероятна, а на местата, които Ви сърбях, ако има промени в цвета на кожата ще е добре да си направите посявка, за да се види, дали не е гъбична или друга инфекция. Ако няма обриви много нервни или ендокринни причини могат да са причина за сърбеж, включително и ортопедични проблеми.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests