Контузия - резултат от Ядрено Магнитен Резонанс

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Контузия - резултат от Ядрено Магнитен Резонанс

Postby Bulgaricus » Sun Feb 02, 2014 8:42 pm

Контрастът се дава интравенозно с инжекция и е вещество, което потича по вените и така достига до всяко оросено място в тялото. Това вещество подобрява образното показване на местата, през които минава. Рисковете са свързани с бъбреците, които се натоварват от него, както и немалко са алергичните реакции, знаете, че такива могат и фатално да завършат.
Затова употребата на контраст трябва да стои в разумно отношение с очакваната полза и да не се прилага непрекъснато. Мускулите не са "интересни", ще се види движението на контрастното вещество по кръвоностните съдове.
Болки в кръста в крйна сметка или "дърпане" в корема и предната част на крака при вдигане на тежко?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

The Good Old Time
Posts: 13
Joined: Thu Jan 23, 2014 5:41 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Контузия - резултат от Ядрено Магнитен Резонанс

Postby The Good Old Time » Sun Feb 02, 2014 10:34 pm

Болка по-скоро. Дърпане не усещам. И в краката не усещам никакви болки. Според диагнозата от ЯМР-то и проблеми в краката ли имам ? Болката не мога да определя, къде е - дали идва от областта на корема или от кръста, а защо не и някъде по средата.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Контузия - резултат от Ядрено Магнитен Резонанс

Postby Bulgaricus » Sun Feb 02, 2014 10:40 pm

Добре е да Ви види и коремен хирург за всеки случай.

Не, нямате проблеми с крака, но ако болките "отиват" на някъде по това може да се заключи от къде идват.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

The Good Old Time
Posts: 13
Joined: Thu Jan 23, 2014 5:41 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Контузия - резултат от Ядрено Магнитен Резонанс

Postby The Good Old Time » Mon Feb 03, 2014 12:06 am

Разбирам. Съжалявам, че съм толкова досаден, но ще ви попитам още два въпроса.
1. Гастроентеролозите приспадат ли към категорията коремни хирурзи ?
2. Мислите ли, че има смисъл да отида на невролог ? Може ли да ми е в полза лекар занимаващ се в тази област ? И ако да, защо мислите така ?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Контузия - резултат от Ядрено Магнитен Резонанс

Postby Bulgaricus » Mon Feb 03, 2014 12:20 am

Не сте досаден.

Гастро-ентеролозите по принцип са интернисти, не хирурзи, но в България и хирурзи се занимават с гастро и колоскопии.

Болката е неврологичен проблем и неврологът е най-компетентен, да. Можете да отидете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

The Good Old Time
Posts: 13
Joined: Thu Jan 23, 2014 5:41 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Контузия - резултат от Ядрено Магнитен Резонанс

Postby The Good Old Time » Mon Feb 03, 2014 1:26 am

Благодаря Ви !
Задължен съм Ви много за голямото внимание, което ми обърнахте през тази 1 седмица !
Пожелавам Ви да сте живи и здрави и много щастливи и всичко най-най в живота !!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Контузия - резултат от Ядрено Магнитен Резонанс

Postby Bulgaricus » Mon Feb 03, 2014 1:38 am

А на Вас успех в лечението и ни пишете какво е станало, ще е интересно за други пациенти.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

The Good Old Time
Posts: 13
Joined: Thu Jan 23, 2014 5:41 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Контузия - резултат от Ядрено Магнитен Резонанс

Postby The Good Old Time » Mon Feb 03, 2014 2:47 am

Благодаря ви от все сърце :) !!!
Ще го направя, ще проследя развитието около контузията в тази тема.

The Good Old Time
Posts: 13
Joined: Thu Jan 23, 2014 5:41 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Контузия - резултат от Ядрено Магнитен Резонанс

Postby The Good Old Time » Fri Mar 14, 2014 12:52 pm

Бях ходил до кинезитерапевт, правих 1 седмица едни упражнения, които ми показаха, но започна да ме дразни повече контузията и спрях. След, което кинезитерапевтките промениха малко упражненията по начин за правене, по който да не ме боли толкова контузията, докато ги правя. Разбрахме се за да съм сигурен, че контузията идва от това място, което е описано на резултата от ЯМР, да отида при още 1-2 лекаря да ме прегледат. Отидох до газстроентероложката, тя ми прегледа корема, каза ми, че имам леко подуване на червото в долната част на корема (около мястото на което съм контузен), бих един хапчета 2 седмици за корем, но не усетих никакво подобрение в симптомите. Бях отишъл да ритам веднъж, малко след това, след което си стоя вкъщи 2-3 и смятах да отида да си нарпава кръвни изследвания, каквито ми каза да направя газстроентереложката, бяха леко специални, защото не се поемаха от здравната каса повечето, някои беше нужно сам да си ги платя. Изчаках няколко дни и преди да си направя кръвните изследвания, един ден едвам станах от леглото, много ме болеше гърбът. Като станех и само като си навеждах главата надолу ме удряше болка в гърба, която беше силна и с болки успявах да си наведа главата максимално до долу. Отидох до личната лекарка, тя ми даде направление за хирургът в същата поликлиника (моята) и той видя диагнозата, която са ми поставили от ЯМР-то. Каза ми, че имам дискова херния. Предписа ми лекарства, които да пия, за да се нормализира до някаква степен болката. После се върнах при личната лекарка, след, като се влоших, както описах преди 1 изречение, и я попитах за мнение тя ме попита дали нося ЯМР резултатите, и й го показах единият резултат (описанието на това, което е открито от ядрено магнитният резонанс). Каза ми и тя, че в него се описва, че имам дискова херния. Видя лекарствата, които ми е предписал хирургът и тя и предписа едни инжекции. Ако положението се влоши да пия лекарствата, които ми е предписал хирургът, ако те не помогнат да купя инжекциите и това, което ми е предписала личната лекарка и да отида при нея за да ми сложи инжекциите. Не пия никакви лекарства за сега. В момента съм по-добре от онзи ден в който ме болеше гърба, като си навеждах главата надолу. Вчера не ме болеше изобщо, като си навеждах главата. Сега, днеска, като станах и сега в момента ме боли малко гърбът, като си навеждам главата. Попитах личната ми лекарка дали контузията ми - дискова херния, е нелечима. И тя ми каза да, нелечима е. Това е от мен. Благодаря ви отново за помощта ! Благодаря на човекът във форумът, който ми помогна с каквото можа и ми обърна внимание. Дано БОГ да е с вас. Успех Ви желая и всичко най-хубаво :) !!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Контузия - резултат от Ядрено Магнитен Резонанс

Postby Bulgaricus » Sat Apr 19, 2014 10:13 pm

Кои хапчета точно сте пили, колко време? Каакви изследваниия, какво показаха те?
Дисовата херниия е лесно лечима с операция, но тряябва да я прави някой, който разбира от това.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests