Заплетен проблем, моля за помощ

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

spetrov
Posts: 10
Joined: Sun Nov 24, 2013 6:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Заплетен проблем, моля за помощ

Postby spetrov » Sun Nov 24, 2013 8:09 pm

Здравейте. Моля за помощ и съвет. Случая е следния: 36 г. съм , мъж, 176 см 83 кг. Преди около месец ме ухапа нещо, което не видях какво е. Беше на закрито в кафене и бях с дълъг панталон. Само усетих нещо и като вдигнах крачола, отпред на глезена имаше малка точка кръв и лека болка. Не обърнах внимание. След 1-2 дена започна кръвоизлив около ухапаното, първо капиляри после стана синъо -червен кръвоизлив около 6-7 см. Имаше и болка и леко схващане по протежение на мускула надолу към петата. Много се притесних какво ме е ухапало.Отидох на кожен. Там ми изписаха оспексин, антихистаминов препарат и локален кортикостероид. Изпих си антибиотика, петното взе да изчезва, за 1 седмица горе долу се изчисти. И когато почти беше изчезнало започна едно прескачане на сърцето и стягане , ускорен пулс + отпадналост, прилошаване. Прескачането на сърцето го видях и на домашен апарат за кръвно, който издава звук на всеки удар и като ми прескочи апарата мълчи а и на вената няма удар.. т.е не е само чувство за прескачане а си пропуска удар. Отидох на познат кардиолог, кардиограмата - нормална. Точно тогава не прескочи. И така няколко пъти. Пуснах кръвна картина, даже 2 през 1 седмица -
--------------
кр. картина: 24.10.2013 г
---------------------
Хемоглобин 156 g/l М (140 - 180); Ж (120- 160)
Еритроцити 4.64 T/l М (4.50 -6.00); Ж (4.20 - 5.40)
Левкоцити 12 G/l 4.0 - 10.0
Хематокрит 0.454 l/l М (0.40 - 0.54); Ж(0.36 - 0.47)
Тромбоцити 206 G/l 150 - 450
MCV 98.0 fl М (85 - 89); Ж (82 - 92)
MCH 33.7 pg 26 - 31
MCHC 343.0 g/l М (295 - 345); Ж (320 - 360)
RDW 13.2 % 11.5 - 14.5
PCT 1.440 l/l 0.2 - 4.5
MPV 7.0 fl 7.2 - 11.5
PDW 16.6 % 15.5 - 30.5
NEU 8.98 10e9/L 2.0 - 6.9
LYM 2.41 10e9/L 0.6 - 3.4
MONO 0.547 10e9/L 0.0 - 0.9
EOS 0.011 10e9/L 0.0 - 0.7
BASO 0.057 10e9/L 0.0 - 0.2
NEU % 74.8 % 37 - 80
LYM % 20.1 % 10 - 50
MONO % 4.56 % 0 - 12
EOS % 0.092 % 0 - 7
BASO % 0.473 % 0 - 2.5
СУЕ 4 mm/h М (0 - 10); Ж (0 - 12)
С- реактивен протеин 3 /-/ ОТРИЦАТЕЛЕН mg/l 0 - 6
---------------------------------
седмица след това пуснах 2-ра и левкоцитите бяха паднали
------------------------------
Щитовидна жлеза:3.11.2013 г.
------------------------------
FT3 3.150 pg/ml 2.02 - 4.43
FT4 1.550 ng/dl 0.93 - 1.7
TSH 0.928 uIU/ml 0.27 - 4.20

преди седмица пуснах пак TSH и беше 1.25
----------
биохимия и урина сутрин на гладно : 20.11.2013 г.
--------------------------
Глюкоза 5.06 mmol/l
АСАТ 17.55 U/I
АЛАТ 18.89
урина:
Седимент ед.левкоцита,слуз
Белтък, Билирубин, Захар, Кетони,Кръв, Нитрити, : ( - ) Отрицателен
Уробилиноген: Неувеличен
Рh - 6.0
Относително тегло 1015
------------------------
Бях на инфекционист 2 седмици след случая, каза че нищо ми няма но пуснахме Лаймска антитела. Едното казаха че било на гранична стойност. МИналата седмица пуснах пак, imunoblot , чакам го другата седмица да излезе,
Междувременно още на 2-3 седмица след случая бях на психиатър защото общото мнение беше че е паническо разстройство+ сърдечна невроза.
Първо ми изписаха ксанакс +ксетанор който не ми понесе - съвсем ми прилоша , с едно стягане в главата и горе долу по това време ми се счупи съня.
В смисъл уморен съм, лягам и като надрусан. Само подобие на дрямка хем сънувам хем съм в съзнание и разсъждавам и се въртя и помня всяка минута или не се унасям изобщо.
Без приспивателно/зопиклон/ съм в съзнание нон стоп.
Ксетанора се мъчих 1 седмица и го спрях. Втори психиатър: триттико 75 мг. Пия го от 2 седмици и освен странични ефекти полза няма. Стр. ефекти са много гадно стягане в главата и очите , замаяност и почнаха да ми падат космите по тялото. Последната седмица имам грипоподобни симптоми и субф. температура - до 37,6
----------------
Накратко в момента имам следните оплаквания:
-безсъние - не съм спал от 1 месец вече.пия 1/2 зопиклон /вече 1 месец го пия/ и имам 4-5 часа жалко подобие на сън но си помня сънищата
-прескачане на сърцето и стягане.
-ускорен пулс.под 100 рядко пада. Кръвно -120-130/ 80. Пулса се вдига до 130 понякога и в покой.
-проблеми с паметта и вниманието - като свръхпреуморен човек, на автопилот. Незнам как не съм катастрофирал още.
-грипоподобни симптоми + субфебр. темп. - следобед и вечер., запушен нос, гърло
-намален мускулен тонус
- сърцебиене при най малко усилие - 2 етажа стълби и ще ми изфръкне сърцето
- едно много гадно стягане в главата все едно съм на някакъв наркотик/незнам какъв не съм експерт., което май стана от тритико-то
- появи се/преди 3 седмици/ една миризма на тялото сладко-кисела/на застояло. Най -се усеща на краката но и под мишници и навсякъде, даже пръстите като си помириша я усещам. Мога да я сравня с миризмата на кир под ноктите на краката или като изтискаш инфектирана киста. Нещо такова.
- опадат/лесно се скубят космите по тялото. Психиатъра каза че е от тритикото и можело да спре.
---------------------
Сега пия триттико 75 мг вечер, зопиклон 1/2 преди лягане., мента глог и валерян.
Пуснах си и посявка гърлен секрет и хемокултура евентуално системна кандидоза да търся. Чакам ги + лаймската да излязат тая седмица.
Мисля да си пусна и крвна захар-профил когато мога че останах и без пари а и на работа трябва да се ходи.
Мислих си и за токсоплазмоза.
------------------------------
Извинявам се за дългия роман но съм уплашен , отчаян и незнам какво да правя. Не вярвам че е всичко от нерви. Много е, страшно е и няма светъл период дори секунда.
Дано някой помогне с идея/съвет. От Пловдив съм, мерси предварително

Oceanborn
Posts: 4
Joined: Sat Nov 23, 2013 8:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby Oceanborn » Mon Nov 25, 2013 6:43 pm

Личнотно ми мнение е, че имаш лаймска болест. Дано се окажа права, защото тя се лекува с антибиотици успешно.

Прочети това: http://bio.topvisia.net/index.php?option=com_content&view=article&id=39:--

spetrov
Posts: 10
Joined: Sun Nov 24, 2013 6:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby spetrov » Mon Nov 25, 2013 9:31 pm

...мерси .ами дано да, поне да се знае какво е.само незнам дали е 100 % теста imunoblot ..чакам го тази седмица... бяха минали 3-4 седмици когато го пуснах...освен това си мисля че може да имам и чревна кандидоза... за друго незнам..немога да си пусна всичко има хиляди изследвания а докторите ми пишат андидепресанти като бонбони а аз съм сигурен че не е просто нерви.

Cveteto
Posts: 5
Joined: Wed Nov 21, 2012 8:11 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby Cveteto » Mon Dec 02, 2013 10:06 am

Как се чувствате сега?
Някакво развитие по проблема има ли?

Дано сте по-добре!

spetrov
Posts: 10
Joined: Sun Nov 24, 2013 6:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby spetrov » Mon Dec 02, 2013 11:41 am

Благодаря.. ами по зле става. Имам изтръпвания, парене и болки в мускулите, очите, силна отпадналост, възпалено гърло, пукат се капиляри, мукросъсиреци от носа, сладко киселата миризма.... където и да отида като видят кръвната картина и урината че е добре и ме отпращат. . Друго не можахме да измислим..Чакам лаймската да излезе до сряда и се моля да е тя...Взех си направление за хематология за хоспитлизация - неуточнено заболяване... в софия да ходя вече незнам къде само..

Cveteto
Posts: 5
Joined: Wed Nov 21, 2012 8:11 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby Cveteto » Mon Dec 02, 2013 11:03 pm

http://nsbalhz.bg/

Съжалявам да го прочета. Вижте това сайтче по-горе, може пък да ви е от полза.
Стискам палци всичко в най-близките дни да се оправи..

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby Bulgaricus » Wed Jan 15, 2014 1:44 am

Излязоха ли Ви резултатите - каквото и да излезе Ви трябва 24-часово ЕКГ и ЕКГ под натоварване. И то спешно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spetrov
Posts: 10
Joined: Sun Nov 24, 2013 6:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby spetrov » Fri Jan 17, 2014 11:37 am

Благодаря за мненията.. Лежах в окръжна болница. След куп изследвания най вече инфекциозни и всякакви кръвни, електролити кфк, ревм.фактори, на холтер - 1200 екстрасистоли /24 часа.... ..задънена улица..В момента водещи оплаквания са страхотна хронична умора, невъзможност за дълбок сън /задрямвам и сънувам но съм почти в съзнание/....изтръпват си периодично ръце, крака за малко и се оправя после... невролози - 2-ма...НЕ предложиха еег, емг... опитах и с психиатри , пробваха няколко схеми...нищо не може да ми оправи съня и умората..страничните ефекти ги понасям много зле...само по зле става...общо взето никой не се заема да установи какво е..от психо лекарствата най сериозно пих тритико-месец и нещо...страхотни болки в очите от него, полза не...и го спрях .....вече всичко ми е в мъгла, аз от 3 месеца нямам нормален сън...ако някой случайно реши да ми спасява живота трябва да е скоро че така няма да изкарам още много..ама нямам вече идеи къде да го търся ... почти съм се предал

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby Bulgaricus » Sat Jan 18, 2014 8:27 pm

Кой е най-тежкият проблем, който формулирате за себе си?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spetrov
Posts: 10
Joined: Sun Nov 24, 2013 6:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby spetrov » Sun Jan 19, 2014 11:33 am

...ами на първо място тази тежка постоянна умора/като надрусан или махмурлия/ , невъзможност за нормален дълбок сън и свързаните или не с това проблеми с памет, съзнание/замъглено/, концентрация... и след това са другите промени: екстрасистоли /1200 на 24 ч. от холтера/ и стягане в сърцето, периодични схващания/изтръпвания на ръце, крака/по често по време на сън/, намален тонус на мускули/понякога ми е трудно да изкача 2 етажа все едно нямат сила мускулите, засилено пукане на всички стави по тялото, забелязвам и че имам постояно газове независимо от храната, тази променена телесна миризма, по лесното опадане на космите, тежест в гърдите/а, нямам кашлица, на слушалка бял дроб е чисто, на снимка единия вижда нещо като интерстециална пневмония, други двама казват - нищо не е /, вдървеност на врата, напоследък редуване на запек с леко разстройство. като находки до сега са само екстрасистоллите+тахикардия; увеличен титър на ебщайн бар и цитомегаловирус заради който ми наливаха ганцикловир и утайката тогава падна , беше 40...понякога температура до 37,5 но без никаква зависимост, понякога няма.....забелязвам и че от 1 глътка алкохол ме удря силно в главата до степен че трябва да полегна ... и непоносимост към вече 3 вида антидепресанти /силни странични ефекти/....
и не престава да ме мъчи съмненнието за лаймска въпреки отрицателният имуноблот от софия..

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby Bulgaricus » Sun Jan 19, 2014 10:11 pm

И от кога сте така? Коя бе ключовата дата? Случвало ли Ви се е да изпадате в секунден сън?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spetrov
Posts: 10
Joined: Sun Nov 24, 2013 6:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby spetrov » Mon Jan 20, 2014 5:32 pm

на 19 ноември нещо ме ухапа/убоде/ужили.Имше капка кръв, 3-4 дена по късно 5-6 см дифузна синина около убоденото, след 1 седмица - отпадналост, стягане в сърцето, прескачане/екстрасистоли/.тогава пуснхаме разни изследвания, бяха добре и решиха че е сърдечна невроза, пратих ме на психиатър, пих ксетанор от който стана много по зле и го спрях... и спрях да спя горе долу по това време.... после се включиха 1 по 1 мускулни болки изтръпвания..после продължихме да пускаме изследвания и да изключваме най вече инфекции: лаймска, ку, арбовируси, хепC, трихинелоза, токсоплазмоза, много пъти пкк+дкк, урини, креатинин, асат/алат, ревмофактор, tsh+tf3, tf4, ast, кфк, ехография+кардиоехограф, екг, холтер, електролити.единствените находки бяха тахикардия+екстрасистоли, ебщайн-бар+цитомегаловирус , тогава се вдигна и суе на 40, но имах и грип по това време, после ме наливаха с ганцикловир и суе падна...не съм заспивал..като промени по тялото: силно засилено пукане на ставите, раздути съдове по очите и по тялото /червени паяжини/, петихии и множество петна като бенки - кафяви
Last edited by spetrov on Mon Jan 20, 2014 9:13 pm, edited 1 time in total.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby Bulgaricus » Mon Jan 20, 2014 5:47 pm

По българските географски ширини няма насекоми, които да пренасят, чрез ухапване някакви екзотични вируси.

Много е важно да знаем, че можем да вярваме на всички лабораторни изследвания. Защото ако са написани "ето така", каквито индикации имаме вече в много случаи причинителят е можел да бъде пропуснат.

Ухапването може да е причинило незначителна реакция от анафилактичен тип на мястото на самото ухапване. След около 14 (6-14) дни започват количествата на антитела срещу чуждия протеин на ухапването да достигат значими граници. Въпросните антитела биха могли да отключат в сложна биохимична комбинация с други заболявания Вашите симптоми.

Не вярвам да сте ухапан от мухата Цеце... Важното е да знаете, че липсата на сън с около 99% вероятност се дължи на притеснението Ви, което е отключило и подсъзнателно други фактори.

Вашата възраст е честа за поява на ритъмни сърдечни нарушения. Кардиолог трябва да лекува ритъмните нарушения и да Ви прави профилактика срещу образуване на тромби. Същевременно с това е добре да спите, да се опитате да си наложите ритъм на съня - по едно и също време да си лягате и упирито да поддържате този ритъм. Много е трудно, има възможности, които могат да Ви бъдат предписани в комбинация с другите медикаменти, да кажем, ако няма контраиндикации по половинка митразапин или по половинка зопиклон (това са само идеи). Така поне ще можете да се наспите и да се справите с основния симптом.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spetrov
Posts: 10
Joined: Sun Nov 24, 2013 6:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby spetrov » Mon Jan 20, 2014 9:27 pm

благодаря.
Какви заболявания имате предвид да се отключат?
за лабораторните изследвания, за лаймска и другите кърлежови са пуснати в софия в центъра по паразитни болести..другите повечето са в ВМИ... има няколко кръвни картини и още няколко неща от една по- малко уважавана лаборатория, но са повторени повечето другаде и са близки резултатите, та се надявам да са верни. Проблема е че незнаем какво да търсим и в коя специалност вече.... И дали не се изпуска нещо.. Също ме притеснява факта че различни доктори дават различни мнения примерно за рентген бял дроб. Рентгенолога видя нещо като интестециална пневмония, а след него двама опитни доктори казаха че нищо няма. Повод за снимката е една тежест. Нямам кашлица или сектрет. Значи обобщено оплакванията са ми силната умора, това със полу-съня и като промени по тялото: силно засилено пукане на ставите, раздути съдове по очите и по тялото /червени паяжини/, петихии и множество петна като бенки - кафяви + екстрасистолите.
За сърцето - на ехокардиография нищо не видяха, само от холтера тези екстрасистоли.. това като лежах в болница..незнам, не попадам на доктори ли, какво... не ми обясниха как така нищо му няма на сърцето а на холера тези неща....

днес си пуснах пкк+дкк:
КК
WBC(левкоцитен брой) 5.88 10^9/L 3.5-10.5
RBC(еритроцитен брой) 4.49 10^12/L М 4.6 - 6.2; Ж 4.2 - 5.4
HGB(хемоглобин) 147 g/L 130 - 180
Htc(хематокрит) 0.429 L/L М 0.40-0.54; Ж 0.37-0.47
MCV(среден обем на еритроцита) 95.4 fl 82-98
MCH(средно хемаглобиново съдърж.в еритроцита) 32.8 pg 28.0-33.0
MCHC(средна хемаглобинова конц. в еритроцита) 344 g/L 330-350
PLT(тромбоцитен брой) 209 10^9/L 140 - 490
СУЕ/ERS 4 mm/h 0 - 20
ДКК - натривка
Neu(сегмент.+пръчкояд. неутроф.гранулоцит-%) 55.7 % 50 - 75
Eo(еозинофилен гранулоцит-%) 3.8 % 0 - 6
Ba(базофилен гранулоцит-%) 0.5 % 0 - 2
Mo(моноцит-%) 6.7 % 1 - 14
Ly(лимфоцит-%) 33.3 % 20 - 48

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заплетен проблем, моля за помощ

Postby Bulgaricus » Mon Jan 27, 2014 1:58 am

Много често незначителна зъбна или грипна инфекция отключва смъртоностни сърдечни заболявания при млади хора. Те протичат скорострелно за няколко дни, т.е. нямате ги и не си мислете на тази тема.

Но много бактериални инфекции отключват ревматит, например. Други предизвикват имунна реакция в други органи на тялото, която си се развива като отделно заболяване.

Много е трудно да се каже, при положение, че всичките Ви параметри са о.к. какво Ви има. В такива случаи най-често става дума за психосоматично състояние, да не кажа почти винаги, но не бива така бързо да стигаме до това заключение.

Сега е важно да спите и ако това Ви е проблем с подходящите медикаменти, за да се върне имунната система отново в релси. Там нещата стават бавно. 90% от енергията на имунната система идва само по време на сън. Самите кръвни клетки живеят по около 130 дни, т.е. трябва поне 130 дни всичко да Ви е наред със съня, за да няма никакви породени от него имунни смущения.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests