Проблеми стомах-черва

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
JennyAta
Posts: 2
Joined: Sat Nov 16, 2013 5:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблеми стомах-черва

Postby JennyAta » Sat Nov 16, 2013 6:14 pm

Здравейте,
Чувствам се в безизходица, а доста пъти съм попадала на този форум, чрез който съм си отговаряла на много въпроси и реших, че е крайно и аз да потърся помощ тук. Жена съм, на 29 години, 168см/60 кг, имам едно дете, родено секцио преди почти 3 години.
От около 4 месеца приемам ежедневно фолиева киселина, защото имам (имах) планове да забременявам отново, нооо....
От месец и нещо имам оплаквания, свързани с храносмилателната система. Отначало имах гадене от време на време (не съм обърнала внимание дали е след прием на определени храни). В същото време страхотен апетит (постоянно ми се ядеше). Малко преди това (може би две, три седмици) спрях антидепресант (спрях го по схема много бавно), който бях пила почти две години и лекувах тревожност и паническо разтройство.
Преди малко по-малко от месец започна да ме боли от ляво под ребрата. Няколко дни болката беше силна, но не постоянна. След известно време стана постоянна, но тъпа-постоянно напомняща за себе си. След хранене се засилва. От дясно под ребрата също ме наболява, но по-рядко. Гаденето си стои, особено след хранене, чувствам и тежест. Имам и газове, но не постоянно.
Преди няколко дни ходих на гастроентеролог. След преглед на ехограф и опипване на корема каза, че според него съм получила спазъм на дебелото черво или нещо подобно (пипайки го по цялата дължина имах болки и то силни) иначе всички органи, които се визуализират на ехографа са добре. Изписа ми Ентерол капсули, Фламотифин и от третия ден (който е днес) Креон 25000. За сега нямам никакво подобрение и се притеснявам. Пусна ми и кръвни изследвания:
Име на тест (изследване) Резултат Единици Референтни граници от - до
Кръвна картина - поне осем от посочените показатели или повече: хемоглобин, еритроцити, левкоцити, хематокрит, тромбоцити, MCV, MCH, MCHC
Хемоглобин 112 g/l 120.00 160.00
Еритроцити 3.96 Т/l 4.20 5.40
Левкоцити 5.5 G/l 3.50 10.50
Хематокрит 34.6 % 37.00 44.00
Тромбоцити 257 G/l 140.00 440.00
MCV 87.3 fl 82.00 98.00
MCH 28.2 pg 27.00 33.00
MCHC 323 g/l 300.00 360.00
Желязо 23.9 µmol/l 6.60 26.00
ЖСК 61.0 mmol/l 44.7 71.60
Изхожданията ми са по 1 път на ден, но няколко пъти на ден имам присвивания на корема все едно ми се ходи до тоалетна, но без резултат.
Това гадене най-много ме мъчи. И същевременно притеснява.
Бихте ли ми препоръчали някакви други изследвания или съответно ако имате някакви предположения, моля споделете ги с мен, защото аз така и така съм си по-притеснителна, и сега всичко това накуп ми идва в малко повече.
Съответно плановете за второ детенце засега остават на заден план, имайки в предвид оплакванията ми.
Благодаря предварително за отделеното време и внимание!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблеми стомах-черва

Postby Bulgaricus » Sun Feb 02, 2014 8:45 pm

Актуално ли Ви е запитването още?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests