Тъпа болка в левия бъбрек

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
jordanp
Posts: 7
Joined: Sun Mar 14, 2010 9:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Тъпа болка в левия бъбрек

Postby jordanp » Fri Nov 15, 2013 6:30 pm

Възраст: 30 год.
Ръст: 178 см
Тегло: 74 кг

Здравейте, около една седмица изпитвам тъпа болка в лявата част на кръста, съсредоточена в бъбрека.

Имам от преди години операциии на двата бъбрека - двустранна хидронефроза, пиелонефрит на двата бъбрека, афункция на десния бъбрек. Десния бъбрек е с намалени размери, а левия с компенсаторно увеличени. Всичките ми операции са правени във детска възраст. От тогава се опитвам да пазя работещия ляв бъбрек.


Относно спомената болка, първоначално ме болеше цялата област, помислих си да не би да е от гърба, тъй като имам изтъръпване на плешката, кръста и болки в тазовата област. Но болката остана само в областа на бъбрека. Имам предположение, че от претоварване се е получила.

Притеснението ми е че болежките идват от левия бъбрек. Болката продължава 7 дни и не се укротява при легнало и право положение, тежко не мога да вдигам, като се движа усещам напрежение в областта на бъбрека. Температура нямам, урината е с нормален цвят.

Посетих нефролог, който ми направи ехография, там единственно видя расширение на някакъв канал, но не беше сигурен дали не е от пиеене на много течности (тъй като в същия ден пих повечеко течности). Камъни в бъбреците съм нямал и не се виждат.

Направих изследвания:

Стерилна урина: Посявките останаха стерилни

Клиично-химични изследвания: Креатинин: 96

Изследване на урина:
Белтък /-/
Седимент: ед. Ca - оксалати, 4-5 еритроцита и левкоцита (за последното не съм сигурен дали е левкоцити, за другото надписа е Er)

Изследване на кръв - морфологично
Хемоглобин: 160
Еритроцити 4,98
Хематокрит: 0,43
Левкоцити 5,4
РУЕ по 4мм

Според личния лекар не се вижда нищо притеснително и болката явно идва от друго място, а не от бъбрека.

Явно боката стига до бъбрека, но в такъв случай къде може да е причината?

Имам предположения, да не би да имам проблеми в гр. стълб, някакво костно-ставно заболяване или прищипан нерв?
Попитах ЛЛ към кой специалист е по добре да ме препрати има ли възможност да си направя рентген на кръста и да се види нещо, но той каза че не си заслужава да облъчвам излишно органите си с такива изследвания.
По принцип преди съм правил много рентгенови снимки и може би са имали негативни последствия, можеби в този контекст е изказано мнението.

Заключението на ЛЛ беше да си почивам, не вдигам тежко докато се възстановя.

Бих искал да узная вашето мение, дали е добре да се обърна към друг специалист, какъв евентуално или да изчакам постепенно да се успокои болката?

След като разбрах изследванията, че са ми нормални се успокоих че не е от бъбреците, но все пак болката си остава болка която няма как да приема, ще се радвам ако можете да споделите малко повече по темата.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests