Фистула/Киста, Акне...?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
zabcho
Posts: 1
Joined: Tue Jun 18, 2013 12:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Фистула/Киста, Акне...?

Postby zabcho » Tue Jun 18, 2013 1:00 pm

Здравейте,

Аз съм мъж на 25г., 172см, 70кг.

От 10 години се боря с акне. Като бях тийнейджър акнето ми беше ужасно - беше по цялото ми лице и гръб.

Лекувал съм се с много различни неща. От няколко години имам значително подобрение - през това време ползвах почистващи гелове + бензоил пероксид, но честно казано мисля, че времето си каза думата.

Сега ми се появяват пъпки единствено под устата (много рядко на друго място по лицето) и по гърба. Но пък колкото и малко да са - болят и са грозни.

Тези пъпки (под устата) до колкото знам се пораждат от хормонален дисбаланс.

Защо тогава никой дерматолог до сега не ми е казал да си изследвам хормоните? :/ Вчера бях при такъв и ми беше предписан DAVERCIN вечер.

Отделно имам нещо на задника, което сам съм определил като киста или фистула.

Това нещо го имам от години и не съм ходил на специалист от страх/недоверие за жалост.

Просто не знам кой лекар да избера. За такива проблеми съм чел, че добри специалисти са д-р Юлиан Рабчев, д-р Милев - гнойно септична хирургия - пирогов, а и за д-р Матев от Ст.З. съм чел добри мнения. Също имаше и един човек, който препоръча д-р Григоров от Окръжна София.

Но колкото повече чета за фистули и кисти толкова повече ме притеснява лечението. Дори чета нежелани последствия като - фекална иконтиненция :/

Най-накрая стигам до конкретни въпроси:

Възможно ли е акнето да е причинено от фистула/киста, при положение, че на 25г. още ми се появява?

Към кой специалист да се насоча за тази киста/фистула - няма значение от кой град е стига да има опит с такива заболявания?

Желателно е да се изказват хора, които са се сблъскали с този проблем.

Благодаря!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests