Хормонален проблем - помощ

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mesmerize
Posts: 2
Joined: Sun Apr 21, 2013 9:22 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Хормонален проблем - помощ

Postby mesmerize » Sun Apr 21, 2013 9:35 pm

Здравейте,
малко ме е срам да пиша, но явно вече проблемът стана сериозен и ми е трудно да се доверя на някой лекар, след горчивия ми опит с предишния.
На 27 години съм, тежа 130 кг, висок съм 193 см.
От малък съм с бронхиална астма и доста алергичен, като са ми слагали доста кортикостероиди .... и тн. Като бях малък не бях пълен, напротив - бях слабичък и дълъг, но след 2-3 клас започнах да качвам доста. След което в пубертета се появи и доста обилно окосмяване на гърба ми и .... навсякъде ( което се сещате че не е много лицеприятно).
Преди врем, около 2 години, реших да направя консултация с ендокринолог - прегледа ме, на пръв поглед нищо, но ми пусна изследвания.

TSH - 2,87
LH - 5,50
FSH - 2,93
Prolactin - 224,9
DHEA-S 6,80
Кортизол 8ч. - 1032; 16ч. - 136,8
Anti TPO - 17,50
Free Testosterone 2,68
ACTH - 7,95
След тези изследвания, лекарката написа: - налице са данни за хиперкортизалиус и се налага кат на надбъбречни жлези. КАТ-а нищо не показа - никакви изменения - нищо
След това направих IRI/Инсулин/ - 19,90
След това отново
Кортизол - 9ч. 77,69; 19ч. - 182
Free testosteron - 6,88
Кортизол в урина - 1846,5
Направиха ми ехография на щитовидна жлеза: - структура - лекостепенна, към средностепенна хипоехогенност, при лекостепенна нехомогенност. Десен лоб - без нодозни и кистозни образувания. Истимус - без възли и кисти. Ляв лоб - в средна трета, по задна стена се визуализира изо, към хипоехогенен възел със солидна структура, гладко очертан, с размери 10/4мм/ Без типични УЗ критерии за автоимунна щитовидна болест. Без шийна лимфаденопатия със суспектен вид.


Накратко изкара ме диабетик и ми даде хапчета за диабетици, без нищо да ми разясни, нито диети нито нищо. Каза ми, че може да нямам и деца..... Оставих нещата така.... реших проблема с космите по друг начин и се чувствах добре.
Това беше лятото. Може би след това започнах да наблюдавам, че спермата ми придоби различен цвят, като дори и количеството вече беше по-малко. Започнах да губя силата си, да наистина - усещам се доста по слаб. Косата ми се разреди (това може да е генетично) започнах да ставам по сприхав, без настроение.... Имах сутрешна ерекция без проблеми, но сега ... съвсем вяла. Все по рядко и по рядко вече.... Когато се опитам, примерно, да се самозадоволя понякога изобщо не става. Когато правя c*кc, ми се е случвало да имам проблеми и там.
Общо взето - вече имам и проблеми с ерекцията и със задържането.

Кажете ми как да подходя, какво да направя? Към какви лекари да се обърна? Към кои лекари да се обърна?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests