Пролапс на клапата и паническа атака

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mmm
Posts: 2
Joined: Thu Apr 11, 2013 1:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Пролапс на клапата и паническа атака

Postby mmm » Thu Apr 11, 2013 1:55 pm

Здравейте, аз съм момче на 23 години. Наскоро започнаха да се появяват симптоми, които много силно ме разтревожиха. Основните ми оплаквания са сърцебиене, задух, мускулни крампи и спазми, шум в ушите и не на последно място (нещо което всъщност ме съпътства от много време насам) - маниакална депресия, необоснована тревожност, променливост в настроението, избухливост. Тъй като работя под стрес, всички тези симптоми в началото отдавах на преумората и не им обръщах много внимание. Но наскоро освен другото, започаха да се появяват панически атаки, провокирани най-вече от симптомите на аритмия и прескачане на сърцето, защото си въобрзявах, че нещо лошо ще се случи по време на това сърцебиене... Важно е да спомена, че имам и проблем с килограмите, който винаги съм имал - изключително слаб съм с тегло много под нормата - висок съм 181 см. и тежа само 56 до 60 кг (варира). Когато погледнах по-трезво на симптомите си, реших, че трябва да си направя изследване на щитовидната жлеза от цялата информация която изчетох в нета, защото съм генетично обременен и предразположен към такъв проблем, въпреки, че той засяга предимно жени (в моето семейство майка ми е със синдром на Хашимото, сестра ми с карцином, заради който й махнаха цялата жлеза и т.н.) Но докато си чаках часа за ендокринолог, се случи така, че получих хипертонична криза с горна граница на кръвното 170 и пулс 120. Така се озовах в болницата, където ме приеха и ми направиха куп изследвания. След ЕКГ, ехокардиография и т.н. се установи, че имам незначителен пролапс на клапата, а докторката каза, че това е козметичен дефект, с който живеят много хора и няма място за притеснения. При мен най-вероятно било вродено или се дължало на малкото ми килограми. Няма нужда да споменавам, че тази информация ми повлия много зле и вечер започнах да взимам успокоително за да мога да заспя. Освен тези изследвания ми направиха и снимка на бял дроб, на която пък се виждали някакви сенки. В епикризата ми пише "остър бронхит" и когато попитах докторката за това, понеже аз нямам такива симптоми, тя ми каза "трябваше нещо да пишем" и понеже нямало основание да е бронхит, ме изпрати отново да ми вземат кръв и да ми направят изследване за ... туберколоза. Тестът е отрицателен, но това ми създаде шока от още един ден чакане на резултати и черни мисли.. Направих си и изследване на щитовидната жлеза. Заключението е, че жлезата ми е напълно нормална, като е малко по-силно кръвоснабдена отдясно. Резултатите от хормоните са: TSH - 2,41 mcIU/ml (0,27 - 4,2); FrT 4 - 20,76 pmol/l (12,0 -22,0); anti TPO 23,83 IU/ml (0 - 34). Всички други кръвни тестове са в нормата, вкл. биохимия, хемоглобин и т.н. като единствено левкоцитите бяха завишени и затова заключението беше прекаран бронхит. В крайна сметка ми изписаха да пия бетаблокер и да си следя кръвното. Когато най-накрая ме попитаха защо съм толкова слаб, аз казах, че нямам апетит и не се храня, а докторката веднага ме попита депресиран ли си? и ми изписа антдепресанти (деанксит мисля че се казват). Аз ги купих, но на листовката прочетох, че е противопоказно да се пият заедно с бетаблокер, пък ми казаха и че деанксит не се изписва на млади хора и аз така и не мисля да го пия. В момента не смея да пия дори хапчето за кръвното, защото сега ми е много ниско (95 на 65) но варира, може би защото не съм ял нищо. Взех си да пия добавки, четох, че коензим Q10 е добре за съединителната тъкан и ще помогне за пролапса. Но параноята, че нещо ще ми стане на сърцето не спира да ме гони.. Много трудно се живее така, имам пълната подкрепа на хората около мен, които непрекъснато ме карат да мисля позитивно и искат да ме разсейват, но аз дори не вдигам телефона, който звъни по 30 пъти на ден... Засега съм 10 дни на домашно лечение и почти не излизам от нас от страх да не ми стане нещо :( Моля, дайте ми съвет какво да правя, възможно ли е все пак проблемът да идва от жлезата с Т4 толкова близо до горната граница? Много благодаря за всеки коментар!

С уважение

mmm
Posts: 2
Joined: Thu Apr 11, 2013 1:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Пролапс на клапата и паническа атака

Postby mmm » Thu Apr 18, 2013 10:11 pm

Само искам да добавя, ако все пак някой реши да остави коментар как се "развиха" нещата с това. След като няколко дни всички симптоми бяха отшумели, днес ненадейно отново получих "пристъп", но този път имах само чести екстрасистули, а кръвното и пулса бяха нормални. Веднага отидох при кардиолог, този път друг лекар. Направиха ми ЕКГ, което по техните думи не можеше да бъде по-перфектно. Докторката ми слуша сърцето близо 5 мин. и заключението й беше, че нямам пролапс, защото не чува нищо нередно в лявото предсърдие, или ако имам, наистина е пренебрежимо малък, сравни го с бенка на бузата, с която си живееш без симптоми. Дори се осъмни, че имам екстрасистули, според нея си усещам сърцето, което бие ту по-бавно, ту по-бързо в рамките на нормалното. Но е факт, че по време на прегледа бях спокоен и не усещах сърцебиене. Веднага щом се прибрах обаче отново започна и досега не е спирало. Изписаха ми магнезий, защото освен сърцебиене имам и мускулни крампи и схващания по цялото тяло, което отново отдадоха на причината, че не се храня редовно и по-леки успокоителни на билкова основа. Моят въпрос е: според вас полудявам ли и имам ли нужда от психиатър?! Разбрах вече след като 3ма специалиста ми обясниха, че дискомфортът, който чувствам в сърцето не е предизвикан от предполагаемия пролапс и няма други физилогични проблеми, трябва да търся проблема в мозъка си и страха, който засилва симптомите при най-малката им проява.. Никой досега обаче не ми постави диагноза сърдечна невроза или вегетативна дистония. Моля, посъветвайте ме да търся ли друг специалист или да се опитвам да си помогна сам?


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 225 guests