Лек сърбеж по цялото тяло

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
bobo
Posts: 3
Joined: Sun Apr 07, 2013 4:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Лек сърбеж по цялото тяло

Postby bobo » Sun Apr 07, 2013 6:27 pm

Здравейте мъж съм на 30 години висок 1.75 82кг и в момента не приемам никакви медикаменти.Преди 2 месеца някъде спрях антидепресантите (сероксат) който пиех 4-5 години.Да кажа също че бях 91 кг преди 2-3 месеца но почнах да тренирам и да се храня здравословно и в момента съм 82 кг.
Моя проблем е че от месец някъде може и малко повече ми се появи някакъв лек сърбеж или нещо като иглички то и аз не мога да го обясня точно който се местят по цялото тяло.Рядко се чеша защото в повечето пъти сърбежа е много лек.Даже някой път само като потупам с ръка на мястото сърбежът спира..Интересното е че никъде няма обриви.Сърбежът не е постоянен но доста често и да кажа също че като заспя не се събуждам от него.
Обиколил съм 4-5 доктора.Първия път посетих дерматолог който ме прегледа и ми изписа някакви хапчета (aerius) , каза да се мажа с ментолов спирт и каза че ще ми мине и че най вероятно е от спирането на антидепресантите.Изпих хапчетата,мазах се със спирта и нищо :(
След това реших да ходя при друг дерматолог който ме прегледа,нищо не видя по кожата и ми предписа един душ гел и един крем за мазане ''TRIXERA'' на AVENE.
Пробвах и с тях ама никакъв ефект отново :(
Ядосах се че не ми минава и че никой от дерматолозите не може да ми помогне и да ми достави точна диагноза и реших да отида при невролог.Неговата диагноза беше че е на нервна почва вследствие от спирането на антидепресантите,предписа ми АТАРАКС и МИЛГРАММА N.Трябваше да ги пия седмица,само че аз ги пих само 2 дни и спрях защото не виждах подобрение.Последния доктор който посетих беше уролог понеже прочетох че е възможно сърбежът да има връзка с бъбречни,чернодробни заболявания,диабет и други....
Назначи ми изследвания от който не се вижда някакъв проблем.
Чернодробни ензими:
АЛАТ/ГПТ/-22 U/L
АСАТ/ГОТ/-23 U/L
ГАМА-ГТ-24 U/L
ГЛУКОЗА-5.3 mmol/L
Гледал ме е и на ехограф (черния дроб,бъбреците и жлъчката) и каза че всичко ми е наред.
Направих си и кръвна картина от която всичко беше в норма освен повишени левкоцити 13.9 G/L
Забравих да кажа че говорих и с психиатърът ми и каза че не е възможно да е от спирането на антидепресантите.
Вече незнам къде да ходя и какво да направя....
Моля за съвет,защото сърбежът не спира и вече се отчаях :(
Благодаря предварително!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лек сърбеж по цялото тяло

Postby Bulgaricus » Tue Dec 17, 2013 11:25 pm

Трябвало е да си пиете милгама-та. Тя засяга процеси, течащи с по 6 месеца. За два дни нищо няма да усетите... Трябва да я пиете 1-2 месеца.

Имунглобулини изследвани ли са?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests