Вестибуларен апарат

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Warning
Posts: 11
Joined: Mon Apr 20, 2009 11:15 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Вестибуларен апарат

Postby Warning » Wed Mar 20, 2013 10:34 pm

Здравейте ,Аз съм на 31 години 174 см 103кг. Преди няколко дни в Неделя се чуствах много странно през целия ден имах лека загуба на равновесие по точно при навеждане ,клякане и т.н. ,всичко това продължи и в Понеделник ,но тъкмо към края на деня пътувах с автомобила си и при един не равен път колата се разклати и съответно ми се зави много силно свят без изблици на гадене ,но по никъкъв начин не можех да си фокосирам погледа /голям мъж съм ама тогава доста се оплаших /за щастие си бях взел шоколад който излапах на два дъха с идеята че ми е от кръвното и след 15 мин всичко изчезна.На следващия ден Вторник нямах замайване или загуба на равновесие израдвах се ,но към обяд радоста ми свърши влязох в едно помещение тъмно с ауминисцентна светлина при което ми стана лощо и излязох поседях в автомобила си когато от някъде излезна вятър който разклати леко автомобила ми и отново ми се зави силно свят този път със силно сърцебиене свлекох се на седалката без да мога и да се държа след 1мин всичко това изчезна Днес вече нямам симптоми е чуствам се леко трапен но то това е разбираемо,но въпреки това посетих личния ми лекър превантивно тъй като в събота си ударих много силно главата и ме наплашиха че може да е свързано с това Докторката ми ме накара да правя некви йога стойки гледа ме и т.н. и ми каза че имам проблем с вестинуларния апарат при което ми предписа някви лекарства като за едното ми каза че трябва да го пия най малко 2 месеца което няма как да стане тъй като не вярвам да има заболяване което да се получи за един ден и да се лекува за 6-8 месеца това са пълни глупости изключвам травми при инциденти лекарствата са Betaserc и Flunarizin а пук и като чета по форумите как ги пият по 6-8 месеца и после ги е страх да ги спрат защото пак им се явяват симптомите ми става ясно защо се предписват тези лекарства за да си им потребител цял живот както и да е .Та въпроса ми е ако някой знае как да се оправя по бързичко абсолютно без медикаменти и химикали да сподели ще съм много благодарен.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Вестибуларен апарат

Postby Bulgaricus » Thu Apr 04, 2013 9:45 pm

Здравейте,

има много възможни причини за Вашето заболяване.

По мое мнение трябва да се изследват глюкозилираният хемоглобин, щитовидната жлеза, т.е. поне TSH и да се направи една пълна кръвна картина с поне креатинин и няколко чернодробни ензима, за по-голяма сигурност.

Не бива да се приемат лекарства, без диагноза.

Симптоматично, ако помага коколин, то значи е вестибулярен проблем.

Освен това е добре да се замислите и на темата наднормено тегло, преди да е станало твърде късно. Още сте млад.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Warning
Posts: 11
Joined: Mon Apr 20, 2009 11:15 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Вестибуларен апарат

Postby Warning » Sun Apr 14, 2013 12:16 am

Дам за теглото съм съгласен , и както излиза май не пряко обездвижването има пръст в целия проблем.Относно проблема до преди 5дни все още ми ставаше лошо от светлината най вече от ауминисцентна и от облачно време тогава ми е замаяно .Кръвното ми налягане обикновено ми е около 135/80 но напоследък е от 110/70 до 120/80 Проблема изчезна когато започнах да се движа повече по мин 5 км на ден с кучето или колело в къщи по 10-15 мин до изпотяване и това за 5 дни вече няма замайване или дразнене от светлина .Ще ви помоля и за една препоръка като лекар и вещ в тези неща тоест за моят ръст колко кг са препоръчителни като се има в предвид че костната ми система е доста по едра от нормалното ръст=174см години=31 искам да си я поставя като цел.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 325 guests