Хронично постоянно главоболие

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
menyanthe
Posts: 5
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Хронично постоянно главоболие

Postby menyanthe » Wed Mar 20, 2013 4:21 pm

От около 14 години страдам от постоянно главоболие - 24/7 - будя се с него, лягам си с него - никакво спасение.

Изследвания до момента:
1. Очни - никакви проблеми;
2. Синузит - много лека форма, не можело да причинява такова главоболие. (правих си и рентген на синусите)
3. Щитовидна жлеза - Хашимото, но и това не можело да причинява такова главоболие.
4. ЯМР (обикновен, не контрастен) - всичко е перфектно.
5. Кръвни изследвания - ниска кръвна захар, всичко друго в нормите.
6. Ниско кръвно.
7. ЕЕГ - нормално.
8. Рентген на шийни прешлени - имам някакви много малки шипове между 4 и 5 прешлен, но и това не причинявало такова главоболие.

Може и да пропускам нещо, защото за тези години ходих при сума ти лекари и пробвах какво ли не.
Изпробвани медикаменти:
1. Неуробекс - никакъв ефект
2. Всякакви обезболяващи вече не ми действат от години и спрях да ги пия - няма смисъл да си тровя организма, ако няма да има никакви ефект. Под всякакви имам предвид: ацефеин, аналгин, аулин, ибупрофен, аспирин, етодин, беналгин, парацетамол... (може да съм пробвала и други, но не се сещам в момента).
3. Приемането на витамини и почивката също не се отразяват.
4. Преди около 8 години ми бяха предписали някакви антидепресанти в САЩ (не помня точното наименование, за съжаление) - пих ги около месец без да усетя абсолютно никакъв ефект. Спрях ги - пак нищо.
5. Заради щитовидната жлеза пия Еутирокс, но това по никакъв начин не се отразява на главоболието ми.

Фактори, увеличаващи главоболието:
- светлина
- шум
- стрес
- липса на сън
- преумора
- по-силни миризми
- цигарен дим

Болката е концентрирана предимно в предната част на главата - обхваща челото, слепоочията, очите. Когато е по-силна, ми е направо невъзможно да се въртя особено много настрани (например, за да погледна назад), да се навеждам, тъй като това засилва изключително много главоболието. Не мога и да ям - направо не мога да преглъщам нищо, дори и вода.

В последните няколко месеца болката е направо нетърпима и дори не мога да върша и ежедневните неща, да не говорим, че съм изключително неработоспособна и за да свърша нещо ми се налага да полагам многократно по-големи усилия, отколкото ако не ме болеше главата. От години не мога да чета нищо по-дълго от страница - виждам перфектно, но спирам да възприемам информацията.

Физически данни:
- 27 години;
- 66 килограма (преди около 2 години родих, преди бременността бях 58 кг);
- 165см.

menyanthe
Posts: 5
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Хронично постоянно главоболие

Postby menyanthe » Thu Mar 21, 2013 12:31 am

Вероятно е добре да допълня:

Като бебе са ми поставили диагноза детска епилепсия - пих Тегретол и Ривотрил (не знам дали това е било първоначалното лечение, но е това, което си спомням) до около 5 клас. До 6 клас ме наблюдаваха (без лекарства около година) и ме изписаха като клинично здрава. Главоболието започна около година по-късно (или около 2 години след окончателното спиране на лекарствата), след 7 клас - доста се бях натоварила тогава - олимпиади, курсове, кандидатстване и т.н., та първоначално го отдадох на това. Но до ден днешен нищо не ми е помогнало. Напоследък даже, заради натоварването на работа и малкото сън е направо нетърпимо.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Хронично постоянно главоболие

Postby Bulgaricus » Thu Apr 04, 2013 9:47 pm

А пулсът Ви с каква честота е? И кръвното?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

menyanthe
Posts: 5
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Хронично постоянно главоболие

Postby menyanthe » Fri Apr 05, 2013 7:33 am

За пулса в момента не мога да отговоря, но кръвното стандартно ми е 90/60, макар че напоследък по-често е 100-110/80.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Хронично постоянно главоболие

Postby Bulgaricus » Tue Dec 17, 2013 11:19 pm

А на зъбите правени ли са рентгенови снимки?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

menyanthe
Posts: 5
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Хронично постоянно главоболие

Postby menyanthe » Tue Dec 17, 2013 11:42 pm

На зъбите ми беше правена снимка, но много отдавна. Скоро не съм си правила рентгенова снимка на зъбите.

След като се замислих по въпроса с главоболието, преди 2-3 месеца осъзнах, че всъщност то се засили, когато започнах да приемам Еутирокс/L-Thyroxin (малко след това). В момента съм отново бременна (от което главоболието се засили още повече - ако кажа, че съм като парцал в момента, ще е малко - съответно спрях да ходя на работа).

Реших да пробвам (след като родя) да приемам протеолитични ензими и да спра еутирокс/l-thyroxin-a, за да видя дали ще имам някакво подобрение. Това ще стане март месец.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Хронично постоянно главоболие

Postby Bulgaricus » Mon Jan 13, 2014 1:13 am

Това са чести странични ефекти на това лекарство за съжаление. Можете да смените производителя или да говорите с лекаря си до колко е нужно да го приемате.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

menyanthe
Posts: 5
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Хронично постоянно главоболие

Postby menyanthe » Mon Jan 13, 2014 1:19 am

Благодаря за отговора! :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Хронично постоянно главоболие

Postby Bulgaricus » Wed Jan 15, 2014 1:31 am

Не винаги имаме добри новини, но сега поне знаете коя е вероятната причина. Успех!
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests