Бодежи по цялото тяло

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Simo123
Posts: 2
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:10 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Бодежи по цялото тяло

Postby Simo123 » Sun Mar 17, 2013 5:19 pm

Здравейте!
Аз съм момче, на 23г., 179см., 67кг.
От една година имам ежедневни бодежи по цялото тяло (глава, ръце, крака, пръсти, палци на краката, сърдечна област, вена на шията и тн.). Също така имам и силно главоболие на различни места по главата по различно време. Понякой път дори като си притисна корема или пипна гореща вода получавам главоболие или бодежи. Забелязъл съм,(може и да греша) че получавам по-често бодежи, когато съм гладен или пък непосредствено след хранене.
Правили са ми профил (за диабет), но ми казаха, че всичко е нормално. Кръвните проби са нормални. Имам леко обременяване с глюкоза, но ми казаха, че това не може да е причината за бодежите. Правили са ми КТ на глава(без контраст) и ренген на гърдите- всичко е нормално. Имам леко увеличени лимфни възли под мишниците и може би затова ми направиха ренгена на гърди. Имам леки хормонални нарушения - повишен пролактин и намален ФСХ. За тях пия Достинекс и Еутирокс, но явно и това няма връзка с бодежите.
Предполагам, че тези хормонални нарушения произлизат от приемането ми на антидепресанти, Лексотан,Амитриптилин, нестероидно противовъзпалитени, които ми бяха предписани за бодежите по тялото. Разбира се, тези лекарства изобщо не ми помогнаха дори, когато дозите ми бяха увеличени от неврологът ми.

Ендокринологът ми ме прати на изследване на електролити- Ca, P, Na, K. Всички те са в референтните граници. Но въпреки това той ми предписа Калций с вит. C, което също не помага. Забелязах обаче, че Na е близо до горна граница- Na+Sodium 143.00 mmol/l референтни стойности 136-145. Възможно ли е това да е причината?
Правили са ми също електокардиограма, но и тя е нормална.
Пробвал съм какво ли не, но нищо не помага. Всеки ден имам тези бодежи и започвам да получавам разширени вени без причина и навсякъде, дори на ушите, даже имам малко кръвоизливче на едното ухо. Страх ме е, че ще получа инфаркт или инсулт, особено когато имам много силни болки.
Моля Ви, посъветвайте ме какво да правя!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Бодежи по цялото тяло

Postby Bulgaricus » Thu Apr 04, 2013 9:41 pm

Сложна Ви е картината, трябва и кръвните изследвания да видя, преди да мога да кажа нещо. Това, че са нормални не значи, че всичко необходимо е изследвано.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Simo123
Posts: 2
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:10 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Бодежи по цялото тяло

Postby Simo123 » Sat Apr 06, 2013 7:14 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Бодежи по цялото тяло

Postby Bulgaricus » Tue Dec 17, 2013 11:22 pm

Обяснението е вероятно и достоверно. Без да видя изследвания не мога нищо да кажа.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

MrMakaveli
Posts: 3
Joined: Fri Jan 03, 2014 11:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Бодежи по цялото тяло

Postby MrMakaveli » Fri Jan 03, 2014 11:48 pm

Здравейте! Имам бодежи по цялото тяло, нямам болки. В края на ноември си правих ПКК, СУЕ, Урина - всичко беше в норма. Тъй като съм спрял месото от два месеца, докторката ми смята, че е заради липсата на витамин Б, а аз консумирам млечни продукти. Изписа ми Милгама - по спряха бодежите като пиех по 2 на ден месец и нещо. Сега почнах по едно само и пак се появиха. Изобщо каква е причината за бодежите. Отделно леко ме боли лявото ухо от време на време и в областта в него.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Бодежи по цялото тяло

Postby Bulgaricus » Sun Jan 05, 2014 4:40 pm

Защо сте спрели месото.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

MrMakaveli
Posts: 3
Joined: Fri Jan 03, 2014 11:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Бодежи по цялото тяло

Postby MrMakaveli » Mon Jan 13, 2014 11:20 pm

Ами смятам, че няма нужда от месо! Според мен липсата на месо изобщо не трябва да бъде проблем! От 1,2 милиарда индийци 600 милиона не ядат, надали им липсва витамини от групата Б! А и аз хапвам млечни продукти, яйца и риба. Освен бодежи, вече ме болят и петите като стъпвам, също в долната част на краката. Правих си кръвни изследвания, всичко беше в рамки. Дали може да се говори за някакъв сериозен дегенеративен процес...Ходих при един невролог, той ми каза при прегледа, че всичко е наред, освен това, че съм има неубедителен Бабински вдясно, което понякога говорило за склероза. Също така можело да става въпрос за недостиг на Б или проблем с щитовидната...Какво е вашето мнение. Сега вземам Милгама Н 3х1, на 30 години съм, 190, 100 килограма, нямам други заболявания. Може би гастрит и колит!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Бодежи по цялото тяло

Postby Bulgaricus » Tue Jan 14, 2014 2:01 am

Какви изследвания конкретно са правени на кръвта?

Вашето виждане може и да е погрешно. В Индия хората живеят далеч по-кратко, отколкото в месоядните нации, освен това в Индия има други хранителни продукти, като насекоми, например.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

MrMakaveli
Posts: 3
Joined: Fri Jan 03, 2014 11:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Бодежи по цялото тяло

Postby MrMakaveli » Tue Jan 14, 2014 10:29 pm

Здравейте! ПКК 22 показателя, СУЕ, кръвна захар и урина

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Бодежи по цялото тяло

Postby Bulgaricus » Wed Jan 15, 2014 1:30 am

Това са изследвания, крайно недостатъчни. Поне пълна кръвна картина трябва да се направи с диференциално броене на кръвните клетки. AST, гликиран хемоглобин и ако има съмнения и витамин Д и витамин Б12. Това е около 120 лева, предполагам.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 71 guests